Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin, Geri Kazanmadan Önce 40 bin Doların Altında; Altcoinler Düşüyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: ABD hisse senetleri yeni şahin bir Federal Rezerv sayesinde düşmeye devam ederken, Bitcoin kısa süreliğine 40.000 doların altına düştü.

Teknisyen görüşü: BTC alıcıları, yukarı yönlü sınırlı görünse de, kısa vadeli aşırı satım sinyallerine yanıt verebilir.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 41,797 $ -0. %2

Eter (ETH): 3.077 $ -2. %6

Piyasalar

S&P 500: 4.670$ -0. %1

DJIA: 36,068 $ -0. %4

Nasdaq: $14.942 +0. %05

Altın: 1.801 $ +0. %3

Piyasa hareketleri

Bitcoin, hafta sonu boyunca küçük bir toparlanmanın ardından ABD işlem saatlerinde Pazartesi günü tekrar düştü. Düşen fiyat hareketi, yatırımcıların daha şahin bir Federal Rezerv’in eylemlerine hazırlanmasıyla ABD borsa kayıplarının derinleşmesinin ardından geldi.

En değerli kripto para birimi, 41.000 doların üzerine çıkmadan önce erken saatlerde 40.000 doların altına düştü. CoinDesk verisine göre, basın zamanında, bitcoin son 24 saat içinde yaklaşık %1 düşüşle 41.500 doların üzerinde el değiştiriyordu.

Geçen hafta, en eski kripto para biriminin fiyatları, Fed tutanaklarının politika yapıcıların agresif faiz artırımlarını ve bilançosunu normalleştirmek için daha hızlı bir tempoyu tartıştıklarını açıklamasının ardından üst üste altı gün düştü.

Kripto ticareti veri firması Kaiko Pazartesi günü haftalık bülteninde “Finansal koşulların sıkılaşmasının, hisse senetleri ve kripto gibi riskli varlıkları güvenli liman tahvillerinden daha az çekici hale geldikçe olumsuz etkilemesi bekleniyor” dedi.

Kaiko’ya göre, Fed’in Aralık toplantısının etkisi, bitcoin ve geleneksel varlıklar arasındaki korelasyonu bir yıldan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine gönderdi.

(Kaiko)

Kaiko, “Federal Rezerv’in Aralık ayı toplantısı küresel finans piyasaları üzerinde güçlü bir etki yarattı ve tüccarlar parasal sıkılaştırma ihtimaline hızla tepki gösterdi” dedi. Oynaklık sırasında, bitcoin güçlü bir şekilde bir risk varlığı gibi davrandı. ”

Bitcoin’in ardından, büyük kripto para birimlerinin çoğu Pazartesi günü de kırmızıdaydı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, 3.000 doların üzerine çıkmadan önce bir noktada 3.000 doların altına düştü.

Teknisyen görüşü

Bitcoin 40K $ Desteğinin Üzerinde Stabilize Edildi; 45 bin dolara yakın direnç

Bitcoin dört saatlik fiyat grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) satış baskısı, geçen haftaki fiyat tabanının ardından azalmaya başlıyor. Kripto para birimi kısa vadeli desteği 40.000 dolar civarında tutuyor, ancak yukarı yönlü yönü 43.000-45.000 dolar civarında sınırlı görünüyor.

BTC, son birkaç gün içinde fiyat hareketi oldukça sessiz olmasına rağmen, son 24 saat içinde yaklaşık %2 düştü.

Dört saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI), genellikle kısa bir fiyat sıçramasından önce gelen aşırı satım seviyelerinden yükseliyor. Günlük grafikte RSI, 10 Aralık’tan bu yana en fazla aşırı satım oldu.

BTC’nin iki aylık düşüş trendi göz önüne alındığında, yukarı yönlü momentum zayıfladı. Bu, satıcıların direnç seviyelerinde aktif kalabileceği anlamına gelir.

Önemli olaylar

8:30 a. m. HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya ithalat ve ihracatı (Kasım Aylık)

8:30 a. m. HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya perakende satışları (Kasım Ay)

8:30 a. m. HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya ticaret dengesi (Kasım Ay)

1 s. m. HKT/SGT (5:00 UTC): Japonya’nın önde gelen ekonomik endeksi (Kasım Aylık)

11 s. m. HKT/SGT (3 pm UTC): ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Kongre önünde ifade veriyor

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Metaverse Geliştirmede Sandbox Kurucu Ortağı, İnternet Bilgisayarında Dfinity Kurucusu Bir Ethereum Köprüsü Açma

“First Mover” sunucuları, The Sandbox Kurucu Ortağı ve Operasyon Direktörü Sebastien Borget ile metaverse’i tartıştı. Ek olarak, DFINITY kurucusu ve Baş Bilim Adamı Dominic Williams, şirketin internet bilgisayarının bir Ethereum köprüsü açmasının ardındaki bilgileri paylaştı. Son olarak, TheoTrade’in kurucu ortağı Don Kaufman pazar analizi önerdi.

Son manşetler

Dijital Varlık Fonları Haftalık 207 Milyon Dolarlık Rekor Çıkışa Uğradı:Bitcoin odaklı yatırım fonları, yedi günlük dönemde 107 milyon dolarlık çıkış gördü.

Pakistan’ın Soruşturma Ajansı, 100 Milyon Dolarlık Dolandırıcılık Hakkında Binance ile İletişime Geçti: Binance ile bağlantılı olduğu iddia edilen en az 11 dolandırıcılık uygulaması ve birkaç bin yatırımcı vuruldu.

Kazakistan’ın İnterneti Kısmen Geri Yüklendiğinden Büyük Madencilik Havuzlarının Bitcoin Hash Oranı İyileşmeye Yaklaşıyor: Dünyanın en büyük ikinci madencilik ülkesi geçen hafta boyunca sivil kargaşaya sürüklendi.

Milyarder Yatırımcı Bill Miller Artık Kişisel Servetinin %50’sine Bitcoin’de Sahip: Ünlü fon yöneticisi, daha önce fonlarına bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yapmıştı.

Bitcoin’in Düşüşü Uzun Vadeli Kripto Madencileri İçin İyi, Jefferies Analisti Diyor: Daha düşük bir bitcoin fiyatı yeni girenleri caydıracak ve yerleşiklerin pazar payı kazanmasına yardımcı olacak.

Daha uzun okumalar

Metaverse’nin Bir Yapıya İhtiyacı Var: Sanal dünyalarımızın özgür ve açık olmasını istiyorsak, kurallara ihtiyaçları var. Veya Meta (Facebook) gibi şirketler bizim için yapacak.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: CME Ethereum Vadeli İşlemleri, Açıklandı

Diğer sesler: Kripto çılgınlığı: Bitcoin milyarderi olma girişimim

Söyledi ve duydu

“Ve bunu Ethereum veya Binance gibi doğru ve yeterince uzun süre yaparsanız, elden çıkarmak için çok derinlere inebilirsiniz. Mevcut düzenleyici ortamda, blockchain şirketlerinin başarılı olması için en iyi şans. Farklı yaptık. “Doğru” yapmaya çalıştık. ” Ve bu nedenle, şimdi kapatmak zorundayız. ” (Girişimci Zoe Adamovicz, en son girişimi Neufund’u kapatmak için CoinDesk için yazıyor). . . “Sokakta teknoloji hisseleri etrafında beyaz bir parmak korkusu var. Teknoloji hisseleri bir boğa koşusundaydı ve şimdi Fed endişeleri ve ani yükselen 10 yıllık getiri, yatırımcıların sat düğmesine basması ve birlikte asansörlere yönelmesiyle teknoloji partisini çökertiyor. (The New York Times’da Wedbush Securities Hisse Araştırmaları Genel Müdürü Dan Ives). . . ”Gerçekte, DAO’ların geleneksel dünyada var olan bazı asil-vekil sorunlarından muzdarip olması muhtemeldir. Teoride, müşteriler bir şirkette hisse satın alabilir ve verilerinden yararlanmanın getirdiği avantajlara da katılabilir. Ayrıca yönetim ekibini oylayabilirler. Uygulamada, bu nadiren olur. (EY Küresel Blockchain Lideri ve CoinDesk köşe yazarı Paul Brody)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.