Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin Hafta Sonu Ticaretinde Çok Az Hareket Ediyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Asya’daki büyük pazarlar bir haftalık Ay Yeni Yıl tatiline girerken Bitcoin çok az hareket etti.

Teknisyenin görüşü: Aşırı satım koşulları bozulmadan kaldığı için BTC, 30 bin dolar ile 40 bin dolar arasında dengeleniyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 38,033 $ +%0,1

Eter (ETH): 2,617 $ + %1,1

En Çok Kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Çokgen MATIC +%8,6 Akıllı Sözleşme Platformu
Algorand ALGO +%5.0 Akıllı Sözleşme Platformu
Polkadot NOKTA +4.3% Akıllı Sözleşme Platformu

En Çok Kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM −%5,4 Akıllı Sözleşme Platformu

Piyasalar

S&P 500: 4.431 +%2.4

DJIA: 34.725 %1,65

Nasdaq: 13.770 +%3.1

Altın: 1.792 $ -%0.2

Piyasa hareketleri

Asya’daki piyasaların çoğu bir haftalık Ay Yeni Yılı tatiline yönelirken, Bitcoin hafif işlem hacmiyle hafta sonu boyunca çok az hareket etti.

CoinDesk verisine göre, yayınlandığı tarihte, en eski kripto para birimi son 24 saatte biraz artarak 38.100 doların üzerinde el değiştiriyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether, aynı dönemde biraz artışla 2.600 doların üzerinde işlem görüyordu.

CoinDesk tarafından derlenen veri, bitcoin’in büyük kripto borsalarındaki ticaret hacminin geçen haftaya kıyasla hafta sonu boyunca önemli ölçüde düştüğünü gösteriyor.

Kaynak: CoinDesk/CryptoCompare

Çin Yeni Yılı veya Bahar Şenlik olarak da bilinen Ay Yeni Yılı, Çin’in geleneksel ay-güneş takvimine dayanan yeni yıldır. Asya’daki birçok ülke tarafından kutlanır ve kutlama genellikle haftalarca sürer. Çin, Hong Kong, Güney Kore ve Singapur’daki büyük hisse senedi endeksleri, çoğu tüccar aile toplantıları için zaman ayırdığı için Ay Yeni Yılı tatili için kapalı.

Kripto piyasası 7/24 iken, Asya’daki ticaret faaliyetlerinde tatil nedeniyle önümüzdeki hafta bir miktar düşüş görülebilir.

Teknisyen görüşü

Bitcoin, 35 Bin Doların Üzerinde Desteği Tutuyor; 40 bin dolara yakın direnç

Bitcoin haftalık fiyat grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) alıcıları 24 Ocak’ın düşüğü 32.900$’da desteği sürdürdü ve ardından son birkaç gün içinde 35.000$’ın üzerinde tuttu. Kısa vadeli momentum gün içi grafiklerde iyileşiyor ve bu da alıcıları aktif tutabilir.

Yine de, uzun vadeli göstergeler nötr/düşüş eğilimi gösteriyor ve bu da yukarı yönlü hareketi 40.000$-43.000$ direnç bölgesinde sınırlayabilir.

Şimdilik, haftalık grafikteki göreli güç endeksi (RSI), bir fiyat rallisinden önce Mart 2020’de meydana gelene benzer şekilde aşırı satım seviyelerine yaklaşıyor. Ancak bu sefer aylık grafik, BTC’nin orta vadeli düşüş trendini koruyabilecek güçlü satış baskısına işaret ediyor.

Günlük grafikte RSI, 22 Ocak’tan bu yana kısa vadeli alıcıları çekebilecek aşırı satım seviyelerinden yükseldi.

Teyit için, tüccarlar, kısa vadeli desteği 14.000 $ olan Nasdaq 100 hisse senedi endeksini izleyebilir. Geleneksel pazarlarda aşırı satım sıçraması, korelasyonlar arttıkça kripto fiyatları için kısa vadede olumlu olabilir.

Önemli olaylar

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya özel sektör kredisi (Aralık Aylık/Yıllık)

13:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Japonya inşaat siparişleri (Yıllık Aralık)

13:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Japonya tüketici güven endeksi (Yıllık Ocak)

13:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Japonya konut başlangıçları (Yıllık Aralık)

18:00 HKT/SGT (10:00 UTC): Eurostat gayri safi yurtiçi hasıla s.a. (Ç4 Aylık/Yıllık)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

670 Milyon $ Değerinde Bitcoin Hawkish Fed Yorumlarından Sonra Merkezi Borsalardan Ayrılıyor, Fireblocks 8 Milyar $ Değerleme ile 550 Milyon $ Arttı, FTX US 400 Milyon $ Arttırdı

“First Mover” sunucuları, kripto para saklama şirketi Fireblocks CEO’su Michael Shaulov ve FTX.ABD Başkanı Brett Harrison ile konuştu çünkü her iki şirket de son zamanlarda kendi finansman turlarından sonra 8 milyar dolarlık değerleme elde etti. Artı, CoinDesk Gizlilik Haftasını kripto OG ve Electronic Coin Company CEO’su Zooko Wilcox ile sektör genişlemeye devam ederken kriptodaki gizlilik durumuna ilişkin görüşlerini paylaşarak tamamladı.

Başlıklar

Buterin, Dünya Çapında COVID Projeleri için SHIB Bağışından Getirilen 100 Milyon Doları Kullanacak: Orijinal bağışı alan Hindistan COVID-19 fonu CryptoRelief, Buterin’in “yüksek riskli daha yüksek ödüllü” projeler için kullanacağı tutarı iade ediyor .

Barındırılmayan Kripto Cüzdan Kuralı Geri Döndü: Kural ilk olarak 2020’nin sonlarında bir ABD kara para aklama gözlemcisi FinCEN tarafından önerildi.

Altlar Beklentileri Düşük Performans Gösterdi … Şimdilik:Birçok kripto para birimi bitcoin’in altında performans gösterdi ancak bazı yatırımcıların cesareti kırılmadı. (Fikir)

Blok Zinciri Uzmanlarından Google Bulut İşe Alma Ekibi: Bulut devi, doğrudan blok zinciri geliştiricilerine sunabileceği hizmetlere bakıyor.

ChainLink Capital, 2 Kripto Fon için 100 Milyon Dolarlık Varlık Hedefliyor: “Fon fonu” firması bu yıl Lakin ve Luna fonlarının her biri için 100 milyon dolar toplamak istiyor.

Kripto, Subprime Mortgage Kriziyle Paralellik Gösteriyor, diyor Paul Krugman: Ekonomist, kripto risklerinin neye bulaştığını bilmeyen ve olumsuzluklarla daha az başa çıkabilenlerin üzerine düştüğüne dair kanıtlar görüyor.

Daha uzun okumalar

Bu Kripto Kışında İyimserlik İçin 6 Neden: Bu gerileme 2018’den neden farklı?

Günümüzün kripto açıklayıcısı: 2022 için En İyi 6 Kripto Pasif Gelir Üreticisi

Diğer sesler: Kripto Belediye Başkanlarının Yükselişi

Söyledi ve duydu

“Ve bana sorarsanız, düzenleyiciler subprime’da yaptıkları aynı hatayı yaptılar: Halkı kimsenin anlamadığı finansal ürünlere karşı koruyamadılar ve birçok savunmasız aile bedelini ödeyebilir.” (New York Times köşe yazarı Paul Krugman) … “Yatırımcıları için bir başarı olup olmadığı sorusu, alanın sağlığı açısından, hizmet ettiğini iddia ettiği yaratıcılar için bir başarı olup olmadığı sorusundan muhtemelen daha az önemlidir. Bu haftaki olaylar bir kimlik krizini hızlandırdı: OpenSea bir pazar yeri mi, sanatçılar için bir merkez mi yoksa düzenlenmemiş bir kumarhane mi olmak istiyor?” (CoinDesk köşe yazarı Will Gottsegen) … “Ve öğrenilecek daha geniş olumlu dersler var – her şeyden önce, varlıklı ve nüfuzlu insanların istediklerini elde etmek için hala en azından bir parça yeterlilik sergilemeleri gerekiyor. Terazi çabası karmakarışıktı Facebook, genel hedefinin veya özel tekliflerinin sonuçlarını düşünmediğini tekrar tekrar gösteriyor.” (CoinDesk köşe yazarı David Z. Morris) “Bulduğumuz şey, algorand, cardano ve dogecoin hariç bu kripto para birimlerinin çoğunun, bitcoin ve böyle bir gerileme sırasında yapmaları beklenenden çok daha düşük performans gösterdiği.” (CoinDesk köşe yazarı Lawrence Lewitinn) … “Hükümetler agresif bir harcama programına girmek istediyse, şimdi tam zamanı. Bu, mümkün olduğu kadar uzun vadeli tahvil ihraç etmek ve uzun vadeli yatırım planlarıyla ilerlemek için mükemmel bir zaman – ve bu planların getiri oranı fonlama maliyetlerini aştığı sürece, kendileri için tıslıyorlar.” (The New York Times’a ING bankasında araştırma başkanı olan Padhraic Garvey) … “Tüm zamanların en büyük stratejilerinden biri öylece takılmaktır. İşler yolunda gitmediğinde, öylece takılın. Gitme uzakta. İşler değişir.” (Analytics tabanlı tenis koçu Craig O’Shannessy, Rafa Nadal hakkında)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.