Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin, Kararan Ekonomik İşaretler Arasında Yavaşlığını Sürdürüyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Yatırımcılar kripto para biriminin fiyatının dibe vurduğuna dair işaretler ararken Bitcoin’in fiyatı 43.000 doların üzerine çıktı.

Teknisyenin görüşü: Destek bozulmadan kalır, bu da BTC alıcılarını kısa vadede aktif tutabilir.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 43.210 $ -0. %1

Eter (ETH): 3.359 $ +0. %5

Piyasalar

S&P 500: 4.662 $ +. %08

DJIA: 35.911 $ -0. %5

Nasdaq: $14.893 +0. %5

Altın: 1.817 $ -0. %2

Piyasa hareketleri

Kripto fiyat düşüşü devam ediyor.

Bitcoin hafta sonunun çoğunu yaklaşık olarak başladığı yerde geçirdi ve 43.000 doların biraz üzerinde gezindi. Bu seviye, haftanın başlangıcından biraz daha iyiydi, ancak sadece iki ay önceki zirvelerinden oldukça iyi durumda. Yatırımcılar, bitcoin’in aşağı yönlü sarmalının bir son noktaya ulaştığına ve piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin yeni bir boğa döngüsüne girmeye hazır olduğuna dair işaretler ararken ticaret hafifti. Eter ve diğer birçok altcoin de benzer bir durgunluk modeli izledi.

BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale, CoinDesk’e verdiği demeçte, hafta sonu Bitcoin’i net bir eğilimi olmayan dalgalı bir bölgede gördü. Bitcoin keskin bir düşüş yaşadığında, yatırımcılar ve tüccarlar bir dip ve geri dönüşü onaylamak için agresif satın alma arayışına girerler; ancak Bitcoin kısa bir süreliğine 40.000 doların altına düştüğünden beri bunu pek görmedik. “

Kripto piyasasının mücadeleleri, COVID-19 virüsünün omikron varyantı olarak ortaya çıkıyor ve birçok işletme tedarik zinciri sorunları ve artan hammadde maliyetleri ile mücadele ediyor. Geçen Çarşamba günü ABD merkez bankası da enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyesi olan %7’ye ulaştığını bildirdi.

DiPasquale, 28 Ocak’ta sona erecek bir sonraki seçeneklerin Bitcoin’i 50.000 dolara göndermek için “olası bir tetikleyici” olarak hizmet edebileceğini belirtmesine rağmen, Bitcoin fiyatının önümüzdeki günlerde önemli ölçüde yükseldiğini görmüyor.

Teknisyen görüşü

42 bin doların üzerinde Bitcoin Holding Desteği; Direnç 45 bin-47 bin dolar

Bitcoin günlük fiyat grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) alıcıları iki aylık düşüş trendini tersine çevirmeye çalışıyor. Kripto para birimi Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan yaklaşık %30 düştü ve şimdi teknik göstergeler satışların istikrar kazanmaya başladığını gösteriyor.

BTC geçen hafta yaklaşık %3 arttı, ancak ticaret hacmindeki son düşüş büyük fiyat dalgalanmalarının olabileceğini gösteriyor.

Destek 40.000$ fiyat seviyesinde görülüyor ve bu da kısa vadede geri çekilmeleri sınırlayabilir. Yine de, yukarı yönlü hafta sonu 45.000-47.000 dolar direnç bölgesiyle sınırlı olabilir.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), bir fiyat rallisinden önce Eylül ayı sonlarında meydana gelene benzer şekilde aşırı satım seviyelerinden yükseliyor. Ancak bu sefer, haftalık ve aylık grafiklerde yukarı yönlü momentum azalmaya başlıyor ve bu da önemli satın alma şansını azaltıyor.

Önemli olaylar

10 a. m. HKT/SGT (2:00 UTC): Çin gayri safi yurtiçi hasılası (Aralık QoQ/YoY)

10 a. m. HKT/SGT (2:00 UTC): Çin endüstriyel üretimi (Yıllık Aralık)

10 a. m. HKT/SGT (2:00 UTC): Çin perakende satışları (Yıllık Aralık)

12 s. m. HKT/SGT (4:00 UTC): Japonya üçüncül endüstri endeksi (Yıllık Kasım)

U. S. Martin Luther King tatili

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Kripto Piyasası Tahterevalli, Bitcoin’i Yakınınızdaki Perakende Satış Noktalarına Getiriyor

Nakit transfer şirketi MoneyGram, Coinme ile olan ortaklığını ikiye katlayarak, %4’lük sahiplik hissesi için kripto para borsasına yatırım yapıyor. MoneyGram CEO’su Alexander Holmes ve Coinme CEO’su Neil Bergquist, genişleme planlarını ve ortaklıklarını tartışmak için “First Mover”a katıldı ve tüketicilerin ABD’deki binlerce perakende satış noktasında bitcoin satın almalarını mümkün kıldı. Artı, en son kripto piyasasındaki iniş ve çıkışlardan ne yapmalı? Thor Financial’dan Brad Roth, analizini ve bakış açısını paylaştı.

Son manşetler

Walmart Metaverse Push, Ticari Marka Dosyalama Gösterisi Hazırlıyor:Perakende devi kendi kripto para birimini ve değiştirilemez tokenlerini (NFT’ler) oluşturmayı da planlıyor olabilir.

Kripto Influencer Cooper Turley 2013’te FWB’den Kaldırıldı Bağnaz Tweetler:Daha önce etkili kripto sosyal kulübü Friends With Benefits’in danışmanı olan Turley, bir adım geri atıyor.

Bitcoin’in Yıla Zayıf Başlamasının Ardından, Analistler Artık Fiyat Artışını Öngörüyor:Bir analist, inatla yüksek enflasyon rakamlarının, negatif reel faiz oranlarının devam etmesiyle birlikte temel piyasa katalizörleri olduğunu düşünüyor.

Kripto Borsası Bitfinex, Ontario Müşterilerine Hesaplarını Kapatmalarını Söyledi: Borsa, Kanada eyaletindeki Bitfinex müşterilerinin tüm fonlarını 1 Mart’ta veya daha önce çekmesi gerektiğini söyledi.

Blockchain Veri Startup Lukka 1 Dolara Ulaştı. 3B Değerleme: Yazılım ve veri şirketi, küresel genişleme stratejisini hızlandırmak için 110 milyon dolarlık yeni finansman sağladı.

Crocs NFT’leri Yutuyor, Ticari Marka Dosyaları Gösterisi: Ayakkabı markası, 11 Ocak’taki bir USPTO başvurusunda NFT ayakkabı, çanta ve aksesuarlarla ilgili isim iddiasını ortaya koydu.

Daha uzun okumalar

Listelerin Dışında: DeFi Rebound: Diğer kripto fiyatlarındaki gerilemeye rağmen kilitlenen toplam değer artıyor.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Dogecoin Mining 2022: Bilmeniz Gereken Her Şey

Diğer sesler: Ethereum’u Açıklamak: Vitalik Buterin ile Röportaj (Bölüm 1)(Harvard International Review)

Söyledi ve duydu

“Bu hararetli tartışmanın her iki tarafının da makul bakış açıları var. Chris Dixon’ın Web 3 projelerinin gerçek değer yarattığına dair görüşü ve Jack Dorsey’in bu terimin sadece sermayelerini artırmak için risk sermayedarları tarafından kullanılan bir moda sözcük olduğu yönündeki telafi edici konumu var. ve token yatırımı.” (CoinDesk İçerikten Sorumlu Başkan Michael Casey Web 3 hakkında yazıyor). . . “TVL’deki toparlanmanın, geçen bahardan bu yana görülen DeFi taahhütlerindeki düşüşleri anlamlı bir şekilde tersine çevirip çevirmeyeceğini söylemek için henüz çok erken. Ancak, dolar fiyatlarında neredeyse hiç toparlanma olmamasına rağmen değerin artması dikkat çekici. Sektörün bunu yapıp yapamayacağını görmemiz gerekecek. bir yıl öncesinin dizginlenemez coşkusuna veya zamanın ruhunun NFT’lere kapılıp kaybolmadığına bakın.” (Michael Casey, DeFi fiyatlandırması hakkında yazıyor). . . “Çinliler bunu kontrol edebilecek mi, etmeyecek mi, bence gerçekten önemli bir soru. Liman şehirlerini kapatmaya başlamaları gerekecekse, ilave tedarik zinciri kesintileri yaşayacaksınız.” (ABD – Çin Ticareti) Konsey Başkanı Craig Allen)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.