Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin, ‘Kripto Cadı Günü’nden Sonra Hafta Sonu Gelgiti 46K-$48K$’a Çıktı

(Greg Ahlstrand ve James Rubin tarafından düzenlendi)

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, “kripto cadısı günü” sona erdikten sonra dar bir aralıkta işlem gördü

Teknisyen alımı (Editörün notu): Teknisyen Alımı tatil için ara veriyor. Bunun yerine First Mover Asia, CoinDesk’e katkıda bulunan Jeff Wilser’ın, bazen Metaverse’in Vaftiz annesi olarak adlandırılan Cathy Hackl ile yaptığı Soru-Cevap’ı yayınlıyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 47.348 $ -0. %02

Eter (ETH): 3 Dolar. 825 +1. %96

Piyasalar

S&P 500: 4.766. 18 -0. %26

DJIA: 36.338. 300. %16

Nasdaq: 15.644. 97 -0. 61$

Altın: 1.829. 05 + 0.73 %

Piyasa hareketleri

Cuma günü kabaca 8 doların sona ermesiyle sona eren “kripto cadı günü”nün ardından, Bitcoin’in fiyatı hafta sonu boyunca 46.000 ile 48.000 dolar arasında değişiyordu. 67 milyar değerinde bitcoin ve ether opsiyon sözleşmesi.

En eski kripto para birimi olan Bitcoin, yaklaşık 47.961 dolara kadar küçük bir fiyat toparlanması yaşadı. TradingView’den alınan verilere göre, Cumartesi günü 0, Pazar günü tekrar kırmızıya düşmeden önce. Ancak büyük merkezi borsalardaki genel spot ticaret hacmi hafta sonu düştü, bu da fiyat hareketinin güçlü piyasa faaliyetleri tarafından desteklenmediği anlamına geliyor.

Kredi: CoinDesk/CryptoCompare

Cuma günü, yaklaşık 115.000 bitcoin opsiyonu ve kabaca 882.000 ether opsiyon sözleşmesi, toplam değeri 8 $ değerinde. Cayman Adaları merkezli kripto finansal hizmetler firması Blofin’e göre, 67 milyarın süresi doldu. Anlaşma tamamlandıktan sonra, bitcoin’in fiyatı bazı borsalarda kısa bir süreliğine keskin bir şekilde 48.000 doların üzerine çıktı, kripto ticaret veri platformu aICoin 31 Aralık’ta tweet attı.

Bu arada, uyum (ONE) ve chainlink (LINK), yazı yazılırken Pazar günü alternatif kripto para birimleri (altcoinler) arasında en büyük kazananlardı. Harmony, akıllı sözleşme platformu Harmony’nin yerel simgesidir ve LINK, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink için bir ERC-20 simgesidir.

Sütun

Markalar Metaverse’de Nasıl İnşa Edebilir: Kripto odaklı sanal dünyaların pazarlamacılar için nasıl yararlı olabileceği konusunda “Metaverse’in Vaftiz annesi” olarak da bilinen Cathy Hackl. (Jeff Wilser tarafından)

Clinique’de bir sorun vardı. Marka “metaveriye girmek” istedi, ancak bunu cüretkar bir şekilde yapmak istemedi. Böylece, Cathy Hackl adında bir kadını çağırdılar: “Metaevrenin Vaftiz Annesi. ”

Kimlik bilgileri? Futures Intelligence Group’un “Baş Metaverse Görevlisi” olan Hackl, yaklaşık on yıldır ya da temel olarak meta-zamanın başlangıcından beri metaverse ile ilgili alanlarda çalışmaktadır.

Bu gönderi, Crypto 2022: Culture Week’in bir parçasıdır.

Sadece Steven Spielberg’e sorun. Spielberg, “Ready Player One”ı çekerken, Hackl’ın “VR Evangelist” olarak görev yaptığı sanal gerçeklik kulaklık şirketi HTC Vive ile ortak oldu. Artırılmış gerçeklik şirketi Magic Leap’te metaverse terimini ortaya atan adam olan Neal Stephenson ile çalıştı. Ve şu anki çılgınlıktan bir yıldan fazla bir süre önce Forbes için “Metaverse Geliyor Ve Çok Büyük Bir Anlaşma” gibi makaleler yazdı. ”

Hackl’ın Amazon Web Servislerinde rahat bir işi “metaverse üzerine büyük bir bahse girmek” için bırakması o kadar büyük bir olaydı ki. Şimdi Clinique gibi markalara kendilerini bu garip yeni alanda nasıl konumlandıracakları konusunda tavsiyelerde bulunuyor. (Clinique ile yaptığı çalışma, Vogue işinden parlak bir yazı getirdi.)

Vaftiz annesi, metaverse’nin neden kripto kalabalığının fark ettiğinden daha büyük olduğunu, avatarların neden hızla “kendimizin duygusal vekilleri” haline geldiğini ve gelecekte nasıl “her şirketin bir metaverse stratejisine ihtiyaç duyacağını” paylaşıyor. ”

CoinDesk: “Metaverse” terimi, kripto alanında bile 10 farklı insan için 10 farklı anlama gelebilir. Müşterilerle çalışmaya başladığınızda, bunu onlara nasıl açıklarsınız?

Cathy Hackl: Genelde geçmişten başlarım. Web 1 bağlantılı bilgiler, böylece internete sahip oldunuz. Ve bu markanız için bir şeyi değiştirdi mi? Muhtemelen öyleydi. Web 2 bağlı insanlar ve sosyal medyanız var, paylaşım ekonomisi. Bu, markanız için bir şeyi değiştirdi mi? Elbette oldu, değil mi?

CoinDesk: Sağ.

Hackl: Ve şimdi Web 2’nin evriminde Web 3’e geçiyoruz. Ve Web 3, insanları, yerleri ve nesneleri veya insanları, alanları ve varlıkları birbirine bağlar. Ve bu insanlar, alanlar ve varlıklar, çoğu insanın düşünme eğiliminde olduğu gibi bazen tamamen sanal bir ortamda olabilir.

Devamını oku: Oynamak İçin Kazanmak Zaten Metaverse’deki En Büyük Yıldız – Jeff Wilser

Ama aynı zamanda, muhtemelen giyilebilir bir cihaz aracılığıyla bir miktar güçlendirme ile gerçek dünyamızda da olacak. Dolayısıyla Web 3, bir nevi meta veri deposunun oluşturulmasını mümkün kılar ve meta veri deposu, fiziksel ve dijitalin bir birleşimidir. Bunu internette gelecek olanın halefi olarak düşünün. Dijital yaşam tarzınızın fiziksel yaşamınızı yakalaması gibi.

CoinDesk: Bu oldukça kapsamlı bir görünüm. Yani Decentraland gibi sadece blok zinciri projelerini değil, aynı zamanda geleneksel platformlardan artırılmış gerçekliği de içeriyor mu?

Hackl: Evet. Snapchat bile, artırılmış gerçeklik için kamerayla yapabilecekleri şeyler – bu bir metaverse oyunu. Bunların hepsi metaverse’nin bir parçası. Oldukça geniş bir görüşüm var ve bunun bir kısmı VR [sanal gerçeklik] donanımı, uzamsal bilgi işlem ve artırılmış gerçeklik donanımında çalışmaktan geliyor. Ve insanlar metaverse’nin yalnızca sanal gerçeklik olduğunu veya yalnızca tamamen sürükleyici olduğunu düşündüklerinde, bunun oldukça dar bir görüş olduğunu düşünüyorum. Ve oldukça distopik bir tane.

CoinDesk: Bu kadar geniş bir tanımla, blok zincir metaverse projelerinin genel “metaverse pastasının” sadece küçük bir dilimi olduğunu tahmin ediyorum?

Hackl: Küçük ama giderek artıyor. SoftBank’ın, B Serisinde [The Sandbox için] 93 milyon dolarlık yatırıma liderlik etmesini sağladınız. Upland, sanırım 300 milyon dolarlık bir değerleme ile 18 milyon dolar topladı. Bu blok zinciri projelerinin birçoğuna sahipsiniz – NFT [değişmeyen belirteç] oyun metaverseleri gibi – gerçekten hızlı büyüyor.

CoinDesk: Blockchain, metaverse vizyonunuza nasıl uyuyor?

Hackl: Çoğumuzun hayalini kurduğu açık merkezi olmayan meta veriyi blok zinciri olmadan etkinleştiremezsiniz, değil mi? Blockchain, temel bileşendir. Dijital varlıkların ve dijital kimliğin mülkiyeti söz konusu olduğunda, NFT’ler meta veriye bir adım atıyor. Bunu gerçekten nasıl etkinleştirirsiniz? NFT’ler bu denklemin büyük bir parçasıdır.

CoinDesk: Markalar için en büyük potansiyel nedir?

Hackl: Keşfetmeye çalıştığım en büyük şeylerden biri, “Doğrudan avatara bir sonraki doğrudan tüketiciye mi?” Yine, basamak taşlarıdır. İnsanlara mesaj attığımızda emoji kullanırız; daha yazmıyoruz bile Bir mesajı temsil etmek için bir emoji kullanıyoruz. Emojilerimiz – ve dolayısıyla avatarlarımız – kendimizin duygusal suretleri haline geliyor.

Kendinizi bir avatar olarak temsil etmek için bu büyük bir şey. Çünkü bu bir kendini ifade etme anı, bir kendini keşfetme anıdır. Ve markalar buna nasıl dahil oluyor? Pekala, avatarımı giydirmem gerekecek. Belki bir açıklama yapıp Supreme giymek istiyorum. Moda ve kültür bir arada. Avatarın nasıl ortaya çıkıyor, değil mi? Neye benziyor, ne giyiyor? Markalar için birçok fırsat olacak. Ve genç nesille ilişki kurmaları için fırsatlar olacak.

Bazı markaların – özellikle giyilebilir ürünler ve moda – avatar oyununa dahil olmasının ne kadar açık olduğunu görebiliyorum. Peki ya daha az belirgin markalar için? Yani, bir gıda şirketi nasıl metaverse oyunu yapar?

Bu gönderi, Crypto 2022: Culture Week’in bir parçasıdır.

İnsanlar, [Roblox] kesintisine Chipotle’ın neden olduğunu söylüyor. (Tabii ki kesintiye onlar sebep olmadı – hadi bunu açıklığa kavuşturalım. ) Ama Chipotle gibi bir marka gelip, “Bir burrito yapacağız ve 1 milyon dolar değerinde para dağıtacağız” diyebilir. oyundaki burritolar. “Bence bu tür şeyler ilginç ve eğlenceli ve izleyiciler meşgul, keyif aldılar.

CoinDesk: Meta veri aktarımının daha yaygın hale gelmesi için aşılması gereken en büyük engellerden bazıları olarak ne görüyorsunuz?

Hackl: Olması gereken çok şey var. Kaç kişinin gerçekte [dijital] cüzdanı olduğuna bakarsanız, aslında çok küçük bir sayıdır. Ve bu bir nesil meselesi. Çocuklarım dijital mülkiyeti belki de eski nesillerin anlamadığı bir şekilde anlıyor. Dijital varlıkları ve dış görünümlerini satın almayı severler. Çocuklarım büyüdükçe, “Roblox’ta bu kadar para ödediğim bu varlığı neden alıp Fortnite’a taşıyamıyorum?” Diye soracaklar. Eninde sonunda bunu bekleyecekler.

CoinDesk: Ve bu, NFT’ler için daha fazla takdire ve açık dünyalar için bir arzuya yol açıyor, anladım. Metaverse’nin kalkması için başka ne gerekiyor?

Hackl: Bilgisayar gücüne ciddi bir ihtiyaç olacak. Ve şu anda, açıkçası çiplerle ilgili tedarik zinciri sorunlarınız var, bu da işleri yavaşlatabilir.

Bunun nereye varacağını anlamak için sadece marka ekibinin değil, organizasyonların içinde de çok fazla eğitim olması gerekir. Ve şirketler için zaten bir yetenek savaşı var, bu yüzden insanları işe almak zor. Her şirketin bir metaverse stratejisine ihtiyaç duyacağını anladığınızda, işe almak daha da zorlaşacaktır. Bu nedenle, yürütme eğitimi için Cumhuriyet Diyarı Akademisi’ni oluşturmak için Cumhuriyet Diyarı ile ortaklık kurdum.

CoinDesk:Facebook tüm bunlara nasıl uyuyor? Zuckerberg’in meta oyununa tepkiniz nedir?

Hackl: İyiyle kötüyü alıyorum. Yani birçoğumuzun yıllardır yaptığı işin bir tasdikidir. Yani, bunu alacağım. Öte yandan, Facebook’un “meta” adıyla bu kadar gerçek olması, metaverse üzerinde biraz şüphe ve gölge yaratıyor. En büyük şey kafa karışıklığı – insanlar metaverse’in Facebook olduğunu düşünüyor. O değil.

Bazı konuşmacılarla kahvaltı yaptığım bir etkinlikteydim. Oturdum ve biri bana ne yaptığımı sordu. “Metaverse stratejileri yapıyorum” dedim. “Facebook değil mi bu?” dediler.

Devamını Okuyun: Markalara Not: Kripto Komik Para Değildir. Topluluk

CoinDesk:Hayır!

Hackl: [Gülüyor. ] Evet. Yani, bu düzeyde bir kafa karışıklığı olduğunu düşünüyorum. Facebook’un meta olarak yeniden markalaştığı haberini kaç kişinin okuduğunu bilmiyorum ve bu yüzden kelimeyi öğrendiler.

CoinDesk:“Hazır Oyuncu Bir” tarzı metaverse’e ulaşmamıza daha kaç yıl var?

Hackl: Her şeyden önce, hedeflememiz gereken şey “The Oasis” [“Ready Player One”daki tamamen sürükleyici platform] diyeceğim. Bu oldukça distopik, gerçek dünyanın s**t gittiği ve gerçeklikten kaçmanız gereken yer. [Gülüyor. ] Gerçeklerden kaçmak istemiyorum ama eğlenmek istediğimde metaverse’in Instagram yerine eğlenceli bir yer olmasını istiyorum.

CoinDesk:Oraya varmamıza ne kadar var?

Hackl: Kimsenin bir zaman veya tarih koyabileceğini sanmıyorum ama bu on yılın inşa etme ve öncülük etme on yılı olduğunu söyleyeceğim. Hepimiz test ediyoruz, her şeyin nasıl çalıştığını anlamaya çalışıyoruz. Bu, bu temellerin oluşturulduğu on yıl. Bu bir değişim zamanı ve yaratıcılar için bir zaman. Şimdi inşa etme zamanı. Şimdi anlamaya başladığınızda, bu ne anlama geliyor? Nereye gidiyoruz? Ve geleceğe hazırlanmak için şirketimizin veya markamızın ne yapması gerekiyor?

Önemli olaylar

9 a. m HK/SGT (1 pm UTC) İtalya Kasım işsizlik (önceki %9.4)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

SEC Komiseri Peirce, 2022 Stabil Paralar, NFT’ler, Bitcoin ETF’leri, Yeni Mevzuat ve Daha Fazlası İçin Görünüm Hakkında

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Komiseri Hester Peirce, 2022’de kripto endüstrisini ve piyasalarını etkileyen geniş bir konu yelpazesini tartışmak için “First Mover”a katıldı. NFT’lerle ilgili endişeler ve Peirce’in Güvenli Liman önerisinin durumu. Ayrıca, 2021’de ana akım kriptonun benimsenmesine yardımcı olan en iyi NFT hikayelerine bir göz atın.

Son manşetler

Shiba Inu, Kullanıcılara Kripto Projeleri Üzerinden Daha Fazla Yetki Vermek için DAO’nun Beta Sürümünü Başlattı Dogecoin rakibi, kullanıcılarına ShibaSwap platformundaki kripto projeleri ve çiftleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı hedefliyor.

Yarım Düzine Hindistan Kripto Borsası 700 Milyon Rupi Vergi Kaçakçılığının Tespit Edilmesinden Sonra Arandı: Kaynaklar Kaynaklar, aramaların bir Mumbai vergi dairesinin kripto borsası WazirX’ten fonları geri almasından sonra başlatıldığını söyledi.

Gri Tonlamalı, Yönetim Altındaki Kripto Varlıklarda 60 Dolardan Düşerek 43 Milyar Dolar Tutuyor. Kasım ayı başlarında 9B Grayscale Bitcoin Trust ve Ethereum Trust AUM, bu süre zarfında sırasıyla %30 ve %22 düştü.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Cardano vs. Ethereum: Ada Ether’in Sorunlarını Çözebilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.