Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin Önceki Günlerin Kazanımlarını Siliyor; Altcoinler Slayt

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin’in fiyatı, teknoloji hisseleriyle birlikte düştü.

Teknisyenin yaklaşımı: BTC’nin olumsuz yönü Asya ticaret gününde de devam edebilir; 40 bin dolar civarında destek.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 42.581 $ -3. %2

Eter (ETH): 3,250 $ -3. %5

Piyasalar

S&P 500: 4.659 $ -1. %4

DJIA: 36,113 $ -0. %4

Nasdaq: $14.806 -2. %5

Altın: 1.822 $ -0. %1

Piyasa hareketleri

Bitcoin’in geçen ayki fiyat tablosu. (CoinDesk)

Bitcoin (BTC) Perşembe günü düştü, önceki günün kazançlarını sildi, ancak son birkaç haftanın yaklaşık 40.000 ila 44.000 $ arasındaki işlem aralığında kaldı.

Piyasadaki haberler, Pakistan’da kripto para birimlerinin kullanımına yönelik potansiyel bir yasağı ve bitcoin madencilerinin kripto para birimi birikimlerini artırdığına ve görünüşe göre mevcut fiyatlarla satmayı reddettiklerine dair işaretler içeriyordu.

Önde gelen bir Wall Street emtia analisti, bitcoin’in önümüzdeki on yıl içinde ham madde olan petrol ve bakırdan daha iyi performans göstermesinin muhtemel olduğunu söyledi.

Tether, Ethereum blok zincirindeki dolar bağlantılı sabit paraları USDT’nin 160 milyon dolarlık kısmını dondurduğunu söylerken, CoinDesk köşe yazarı David Morris, bitcoin, enflasyon ve beklenti oyununa ağırlık verdi.

Ancak Bitcoin’in Perşembe günkü düşüşün muhtemel suçlusu, Nasdaq 100’ün yatırımcıların Federal Rezerv’in önümüzdeki birkaç ay içinde ilk kez faiz oranlarını yükseltmeye başlayacağı yönündeki korkularıyla aniden sarsılmasıyla birlikte teknoloji hisseleri ile birlikte işlem görmesiydi. 2018’den beri zaman.

San Francisco Federal Rezerv Bankası başkanı Mary Daly, Reuters’e verdiği bir röportajda, faiz oranlarını Mart ayında artırmaya başlamanın “oldukça makul bir şey” olduğunu söyledi.

Federal Rezerv tarafından parasal koşulların sıkılaştırılması, hisse senetlerinden kripto para birimlerine kadar riskli varlıkların fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturabilir ve aynı zamanda enflasyonu azaltabilir – potansiyel olarak birçok yatırımcı tarafından bir korunma olarak satın alınan bitcoin’in çekiciliğini azaltabilir. Yaklaşık kırk yıldır en hızlı şekilde yükselen enflasyon.

Bu bir yükseliş işareti mi yoksa düşüş işareti mi? Zaman söyleyebilir.

Döviz komisyonculuğu Oanda’nın analisti Craig Erlam Perşembe günü bir piyasa güncellemesinde “Piyasaların ABD para politikasına ilişkin korkunun zirvede olduğunu ve bu da yardım rallilerini daha olası hale getirdiğini hissediyorum” dedi. Ancak, piyasalarda öngörülebilir gelecek için bazı oynak fiyat hareketlerine yol açabilecek altta yatan endişeler de var” dedi.

Erlam, eğer bitcoin 45.500 doların üzerine çıkarsa, “arkasında bozgunun en kötüsünün olduğuna dair inanç artmaya başladığından, keskin bir yükseliş daha görebiliriz” diye tahmin ediyor.

Teknisyen görüşü

Bitcoin Direnişe Yakın Duruyor; 40 bin – 42 bin dolar civarında destek

Bitcoin dört saatlik fiyat grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin, alıcıların 44.000-45.000$ direnç bölgesinin yakınında bir miktar kar elde etmesinin ardından geri çekildi.

Kısa vadeli bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor, ancak yaklaşık 40.000 dolarlık destek geri çekilmeyi dengeleyebilir.

BTC son 24 saat içinde yaklaşık %2 düştü ve geçen hafta kabaca yatay seyretti. Kısa vadeli düşüş trendini tersine çevirmek için 45.000 doların üzerinde kesin bir kırılma gerekiyor, ancak yavaşlayan momentum, fiyat zayıflığının Asya ticaret gününde devam edebileceğini gösteriyor.

Dört saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI), fiyatta bir gerilemeden önce gelen Aralık ayı sonlarında meydana gelene benzer şekilde aşırı alım seviyelerine yakın geriledi. Alıcılar, büyük olasılıkla önümüzdeki birkaç gün içinde aşırı satım koşulları gerçekleşene kadar muhtemelen aralarında kalacak.

Önemli olaylar

8:30 a. m. HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya konut kredileri (Kasım)

10 a. m. HKT/SGT (2:00 UTC): Çin ithalat ve ihracatı (Yıllık Aralık)

10 a. m. HKT/SGT (2:00 UTC): Çin ticaret dengesi (Yıllık Aralık)

3 s. m. HKT/SGT (07:00 UTC): Birleşik Krallık gayri safi yurtiçi hasıla (Kasım Aya)

3 s. m. HKT/SGT (07:00 UTC): Birleşik Krallık endüstriyel üretim (Kasım Aylık, YY)

3 s. m. HKT/SGT (07:00 UTC): Birleşik Krallık imalat üretimi (Kasım Aylık, YY)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Efsanevi Şifreleme Uzmanı David Chaum, Web 3, Kuantum Hesaplama ve Dijital Para Birimi

“First Mover” toplantılarına dünyaca ünlü kriptograf ve gizlilik savunucusu ve diğer konuların yanı sıra kripto para birimi ve blok zincirinin mevcut durumu ve Web 3’ün gelişimi hakkındaki görüşlerini paylaşan Elixxir CEO’su David Chaum katıldı. First Bank’ın baş idari yetkilisi Wade Peery, stabilcoin “USDF” sunma planına ilişkin görüşler paylaştı. Ayrıca “First Mover”, Jones Day hukuk firmasının ortağı James Burnham ile kripto düzenlemesi bölge savaşı hakkında röportaj yaptı.

Son manşetler

Bitcoin Madencileri Tekrar “Hodl” Yapmaya Başlıyor, Ama Ne Kadar Daha Uzun?: Bazı bitcoin madencileri, bitcoin fiyatı düştükçe harcamalar ve büyüme için temettü için mayınlı coinlerinin bir kısmını harcayabilir.

Palau Başkanı, Island Nation’ın “Dijital İkamet” Sunumunun Ardından Stablecoin Planlarını Görüşüyor: 20.000 kişilik ülke, ekonomisinin dijital bir yenilenmesinde blok zincirine dönüyor.

ConsenSys Eski Yatırım Başkanına Dava Açtı, Özgeçmiş Sahtekarlığı İddiasıyla: Şikayet, Kavita Gupta’nın avukatının Ethereum firmasına karşı en az 30 milyon dolar parasal tazminat talep eden bir şikayette bulunmasından iki hafta sonra geldi.

Bitcoin’in 500 Varil Petrol Değerinde Bir Sebep Var: Bloomberg’den McGlone: ​​Emtia analistine göre, “Arz, talep, benimseme ve gelişen teknoloji, kriptonun önümüzdeki 10 yılda fosil yakıttan daha iyi performans göstermeye devam ettiğini gösteriyor”.

Lordlar Kamarası Komitesi, Birleşik Krallık CBDC için ‘İkna Edici Bir Vaka Yok’ Görüyor: Komite, “Bir CBDC bazı avantajlar sağlayabilirken, finansal istikrar ve mahremiyetin korunması için önemli zorluklar sunabilir” dedi.

Önemli okumalar

Neden 2022 Govcoin Yılı Olmalı:İtibari para birimleri ile tehlikeli kripto para birimleri arasında üçüncü bir yola ihtiyacımız var, önde gelen bir Birleşik Krallık girişimcisi savunuyor.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Kriptografi Nedir?

Diğer sesler: Kazakistan Kaosa Düşerken Kripto Madencileri Kaybediyor

Söyledi ve duydu

“Bazı gizlilik önlemleri sağlayacak tasarım seçenekleri olsa da, devlet gözetimi riskine ilişkin kamu endişesini gidermek için teknik özellikler tek başına yetersiz olabilir.” (Lordlar Meclisi komitesi, bir merkez bankası dijital para birimi olasılığı hakkında rapor veriyor) . . . “Kabul edilirse, “belirteçleştirilmiş kasa standardı” olan ERC-4626, Aave veya Yearn gibi platformlar için kullanıcıları ödüllendiren varlıklar oluşturmak için genel bir yol sunacak. Teklifin orijinal kapsamı, yalnızca getiri sağlayan belirteçleri standart hale getirmekti. oluşturması daha kolay, ancak şimdi daha geniş bir dizi kullanım durumunu kapsıyor.” (CoinDesk editörü ve yazarı Daniel Kuhn). . . “Ekim ayında, açıkta ve toplulukla birlikte bir bitcoin madenciliği sistemi kurmayı düşündüğümüzü duyurduk ve karar verdik… bunu yapıyoruz!” (Donanım Thomas Templeton Blok Genel Müdürü)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.