Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin Sessiz Ticarette Düz; Eter Düşüyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin büyük ölçüde yatay kalırken spot hacmi daha da azaldı.

Teknisyenin yaklaşımı: BTC alıcıları, satıcılara karşı sürekli olarak zemin kaybetti.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 37,004 $ -%0,03

Eter (ETH): 2.666$ – %1

En Çok Kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
İnternet Bilgisayarı ICP +%8.3 Bilgisayar

`

En Çok Kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM −%9,8 Akıllı Sözleşme Platformu
Solana SOL −%7,8 Akıllı Sözleşme Platformu
Polkadot NOKTA -%7,3 Akıllı Sözleşme Platformu

Piyasalar

S&P 500: 4.477 -%2.4

DJIA: 35,111 -%1.1

Nasdaq: 18.878 -%3.7

Altın: 1,806 $ -%0,1

Piyasa hareketleri

Bitcoin’in (BTC) Perşembe günü geç saatlerde fiyatı, günün erken saatlerinde düştükten sonra kabaca sabit kalırken, spot ticaret hacmi sessiz kaldı.

Çarşamba günü %4’ten fazla düşüşün ardından, eski Facebook’un hayal kırıklığı yaratan kazanç sonuçları ve görünümünün ardından Meta Platforms hisselerinde devam eden fiyat düşüşüne rağmen, bitcoin’in satış baskısı Perşembe günü ABD işlem saatlerinde çoğunlukla ortadan kalktı. Teknoloji hisselerindeki satışlar da Amazon.com ve Snap hisselerinin üç aylık sonuçlarında yükselmesinin ardından geç işlemler sırasında hafifledi.

CoinDesk verisine göre, yayınlandığı tarihte, en eski kripto para birimi, kabaca 24 saat önce olduğu yerde 37.000 dolardan el değiştiriyordu. Bitcoin’in büyük merkezi borsalardaki ticaret hacmi bir gün öncesine göre düşmeye devam etti.

(CoinDesk/KriptoKarşılaştırma)

Veri sağlayıcı CryptoCompare’e göre, azalan spot ticaret hacmi Ocak ayının çoğu için kriptoda bir trend oldu. CryptoCompare, 3 Şubat’ta yayınlanan bir raporda, Ocak ayının büyük borsalardaki kripto piyasası için spot ticaret hacminin Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine ulaştığını yazdı.

Geniş kripto para piyasasında, alternatif kripto para birimlerinin (altcoinler) çoğu Perşembe günü de kırmızıydı. CoinDesk verisine göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, son 24 saatte yaklaşık %1 düşüşle yaklaşık 2.660 dolardan işlem görüyordu.

Teknisyen görüşü

Bitcoin, 40K $ Direncinin Altında Sınırlı; 35 bin dolardan destek

Bitcoin dört saatlik fiyat grafiği, destek/direnç seviyelerini gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) alıcıları ve satıcıları, son birkaç gün içinde düşük işlem hacmi ve sessiz fiyat hareketinin kanıtladığı bir çıkmazda.

Kripto para birimi 35.000$ destek ile 38.000-40.000$ direnç arasında dar bir aralıkta işlem görüyor. Çoğu teknik gösterge nötrdür, bu da BTC’nin Asya ticaret gününde dar bir fiyat aralığında kalabileceği anlamına gelir.

Kasım ayından bu yana devam eden düşüş eğilimi göz önüne alındığında, alıcılar satıcılara karşı sürekli olarak zemin kaybetti. Ezici satış baskısına dayanarak, dört saatlik grafikte aşağı eğimli 100 günlük hareketli ortalama, düşüş eğilimi direncinin yararlı bir göstergesi oldu.

Yine de, 35.000 dolarlık ilk destek, mevcut geri çekilmeyi dengeleyebilir. Yükselişten düşüş eğilimine geçişi belirleyebilecek kritik bir fiyat bölgesi olan 30.000 dolar civarında daha güçlü bir destek görülüyor.

Önemli olaylar

15:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Almanya fabrika siparişleri n.s.a. (Aralık Aylık)

15:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Almanya fabrika siparişleri s.a. (Aralık Aylık)

21:30 HKT/SGT (1:30 UTC): ABD işgücüne katılım oranı (Ocak.)

21:30 HKT/SGT (1:30 UTC): ABD işsizlik oranı (Ocak.)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Sandbox Kurucu Ortağı Meta Edinme Söylentisine Yanıt Verdi, IRS Mevcut Politikadan Ayrılan Ödül Vergisi Üzerinde Tezos Staker Geri Ödemesi Sunuyor

“First Mover” sunucuları, The Sandbox COO ve kurucu ortağı Sebastien Borget ile Meta’nın şirketini satın almayı düşündüğüne dair bir söylenti hakkında konuştu. Paxful CEO’su Ray Youssef, şirketinin Bitcoin eğitimini El Salvador’daki kitlelere ulaştırma konusundaki son çabasını açıkladı. Ayrıca, First Mover, Bitbuy CEO’su Michael Arbus’tan piyasa bilgilerine yer verdi.

Başlıklar

Sosyal Medya Sitesi Stocktwits, Kripto Ticaret Hizmetini Başlatmak için FTX’i Kullanıyor:Bu hareket, Stocktwits’in platformunda ticaret sunmaya yönelik ilk adımını işaret ediyor.

Sıçrayarak Alım Satım Wormhole’un 320 Milyon Dolarlık Exploit Kaybını Geri Durduruyor: Kaynaklar: Üç kişinin CoinDesk’e söylediğine göre Wormhole’un ana şirketi Solana DeFi ortamında kaosu önlemek için devreye girdi.

Boston Fed, MIT Açık Kaynaklı CBDC Yazılımını Yayınlıyor: Teknik belge, yaklaşık iki yıllık araştırmayı kapsıyor.

Loopring, CTO Steve Guo’yu CEO Olarak Adlandırıyor, Kurucu Wang’ın Yerine Geçiyor: Guo, firmada danışman olarak çalışacak ve 2. katman stratejisini geliştirmeye odaklanacak Daniel Wang’ın yerini alıyor.

ABD Milletvekilleri Küçük Kripto İşlemleri için Vergi Muafiyeti Sağlamak İçin Tasarıyı Yeniden Sunuyor:İki partili bir Meclis temsilcileri grubunun mevzuatı, 200 doların altındaki gerçekleşen kripto kazançlarını muaf tutacak.

Texas Crypto Miners, Kış Fırtınası Yaklaşırken Operasyonları Kapatıyor:Riot Blockchain, fırtına nöbetinde olan ve eyaletin elektrik şebekesini korumaya yardımcı olmak isteyen şirketler arasında.

Daha uzun okumalar

Bu Harika Kase, Ünlülerin Kripto Onaylarına Güvenmeyin (Kendinize de Güvenmeyin): Mühlet, “kendi araştırmanı yapabilirsin.” Ama önce bunun ne anlama geldiğini anlamanı sağla.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Kripto Arbitraj Ticareti: Düşük Riskli Kazançlar Nasıl Yapılır

Diğer sesler: DAO’lar modayı yeniden şekillendirmek istiyor. İşte markaların bilmesi gerekenler (Vogue Business)

Söyledi ve duydu

“Affedilme düzeyi düştü. Yönetim kurulları, günahlarını itiraf etmek için hissedarlarına geldiğinde, bir Hail Mary ile affedilmeyecekler.” (FNC Capital Management CEO’su Daniel Genter, The Wall Street Journal’a) …. “Fed’in kazananları ve kaybedenleri seçmeye dayalı kredi kararları ve tahsisleri yapması uygun değil. Bankalar borçlularını seçer, Fed’i değil.” (Sarah Bloom Raskin, Federal Rezerv’in en büyük düzenleyicisi olma onay oturumunda) …. “‘Folding Ideas’ YouTube kanalının arkasındaki Kanadalı kameraman Dan Olson, dünya için önemli bir mesaja sahip: NFT’lerin tümü temelde kusurludur.” (CoinDesk köşe yazarı Daniel Kuhn) … “Solucan deliği ağı 120 bin wETH için kullanıldı. wETH’nin 1:1 desteklenmesini sağlamak için önümüzdeki saatlerde ETH eklenecek. Yakında daha fazla ayrıntı gelecek. Ağı geri almak için çalışıyoruz. çabucak kalkın. Sabrınız için teşekkürler. (Blockchain köprüsü Solucan deliği tweet’i)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.