Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin ve Altcoinler, Fed Rezerv Şefinin Enflasyon Güvencelerinin Ardından Tırmanıyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, ABD CPI sürümü öncesinde geniş bir kripto toparlanmasına öncülük etti.

Teknisyenin görüşü: Artış 45.000$ ile sınırlı görünse de alıcılar piyasaya geri dönmeye başladı.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 42.806 $ +2. %4

Eter (ETH): 3,240$ +5. %2

Piyasalar

S&P 500: 4.713$ +0. %9

DJIA: 36,252 $ +0. %5

Nasdaq: 15,153 $ +1. %4

Altın: 1.821 $ +1. %1

Piyasa hareketleri

Bitcoin Salı günü 43.106 dolara kadar yükseldi ve kriptoda geniş bir pazar toparlanmasına öncülük etti. Hareket, ABD borsasının Çarşamba günkü Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verisi öncesinde beş günlük düşüşünü durdurmasının ardından geldi.

CoinDesk verisine göre, yayınlandığı tarihte en değerli kripto para birimi son 24 saatte %2 artışla 42.800 doların üzerinde el değiştiriyordu.

(CoinDesk)

Bloomberg, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın yatırımcılara Fed’in mevcut yüksek enflasyonla mücadele edeceğine dair güvence vermesinin ve merkez bankasının bu yıl bilançosunu düşürebileceğinin sinyalini vermesinin ardından borsanın Salı günü tırmandığını bildirdi.

CoinDesk’in bildirdiği gibi, bitcoin ve geniş kripto piyasası son zamanlarda güçlü bir şekilde bir risk varlığı gibi davrandı.

Çarşamba günü izlenecek önemli bir olay, Aralık ayı ABD tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) yayınlanmasıdır. Ekonomistler, TÜFE’de aylık %0,5’lik bir artışla %7,1’e çıkacağını tahmin ediyor.

Son iki ayda, bitcoin fiyatı, CPI veri sürümünden sonra yüksek oynaklık yaşadı. Bazı kripto tüccarları ve yatırımcılar bitcoin’i enflasyona karşı bir önlem olarak görürken, diğerleri onu yüksek enflasyondan kaynaklanan sıkı para politikasına tepki veren hisse senetleri gibi bir risk varlığı olarak görüyor.

Diğer büyük kripto para birimlerinin çoğu da Salı günü yükseldi. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, yayınlandığı sırada %5’in üzerinde bir artışla 3.200 doların üzerine çıktı. Katman 1 belirteci NEAR en büyük kazanan olmaya devam etti. Kripto satışlarına rağmen geçen hafta yaklaşık %13 arttı.

Teknisyen görüşü

Bitcoin Aşırı Satış Seviyelerinden Yükseldi, 45 Bin Dolara Yakın Dirençle Karşı Karşıya

Bitcoin günlük fiyat grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) 40.000$ destek seviyesinin üzerinde işlem gördü ve son 24 saatte saat 9’dan yaklaşık %3 yükseldi. m. UTC. Yukarı yönlü hareket yine 200 günlük hareketli ortalamaya yakın olan 45.000$ direnç seviyesi ile sınırlı görünse de alıcılar piyasaya geri dönmeye başlıyor.

Gün içi grafiklerde yukarı yönlü momentum iyileşiyor, bu da alıcıların Asya ticaret gününde aktif kalabileceğini gösteriyor.

BTC, günlük grafikteki göreli güç endeksine (RSI) göre 10 Aralık’tan bu yana en fazla aşırı satım oldu. Tipik olarak, aşırı satım okumaları, Eylül ayı sonlarında meydana gelene benzer şekilde, fiyat toparlanmalarından önce gelir. Ancak bu sefer, RSI ve diğer göstergelere verilen fiyat tepkisi ertelendi.

Hala haftalık grafikte RSI henüz aşırı satılmadı, bu da önemli satın alma baskısı olasılığını azaltıyor.

Önemli olaylar

Avustralya Konut Sanayicileri Derneği yeni ev satışları (Aylık Aralık)

8 a. m. HGT/SGT (12:00 UTC): Avustralya ve Yeni Zelanda emtia fiyatı (Aralık)

9 a. m. HGT/SGT (01:00 UTC): Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda para politikaları hakkında basın toplantısı

9:30 a. m. HGT/SGT (1:30 UTC) Çin tüketici fiyat endeksi (Aralık Aylık/Yıllık)

9:30 s. m. HGT/SGT (1:30 pm UTC) ABD tüketici fiyat endeksi (Aralık Aylık/Yıllık)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

NFT Market ve DeFi’de Kevin O’Leary, Bitcoin Piyasalarında Girişim Yatırımcısı Paul Veradittakit ve 2022 Tahminleri, Bitcoin Bir Fiyat Dipine Yakın mı?

“First Mover” sunucuları, gelişen NFT pazarı ve DeFi alanı hakkındaki görüşleri için Kevin O’Leary, namı diğer Bay Harika ile konuştu. Ayrıca, girişim yatırımcısı ve Pantera Capital Ortağı Paul Veradittakit, 2022 için kripto görünümünü paylaştı. Ayrıca, CoinDesk Küresel Politika ve Düzenleme Genel Yayın Yönetmeni Nikhilesh De, Trump dönemi kripto politikasına ilişkin en son araştırma raporunu paylaştı.

Son manşetler

Paradigma, Sequoia 1$ Yatırım Yapacak. Citadel Securities’de 15B: Hareket, Ken Griffin’s Citadel’i kripto dünyasına yaklaştırıyor.

GameFi NFT Marketplace Lootex 9 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Kapattı: Tayvan merkezli varlık pazarında 500 koleksiyonda 12.000’den fazla NFT bulunuyor.

Durdurulamaz Etki Alanları, Ethereum ve Poligon için NFT Tabanlı Oturum Açmayı Başlattı: Durdurulamaz şef Matthew Gould, sözde yardımcı program NFT’lerinin DeFi’deki konumları işaretlemek veya topluluklara üyeliği kanıtlamak için de kullanılabileceğini söyledi.

Mnuchin Dosyaları: Yeni Belgeler Trump Dönemi Kripto Politikasına Işık Tuttu: Jared Kushner, Steven Mnuchin’in Hazine’deki görevinden 250 sayfalık bir hazinedeki diğer ifşaatların yanı sıra bir ABD dijital para birimi için perde arkasını savundu.

Axie Infinity’nin Oyun Yan Zinciri Hacimce Birçok Ana Katman 1’den Daha Büyük: Nansen: Yeni araştırmaya göre blok zincirinin geleceği çok zincirliyse, o zaman Axie’nin Ronin’i öncülük ediyor.

Daha uzun okumalar

Moxie Marlinspike Web 3 Hakkında Haklı mı?: Kripto, savunucularının iddia ettiği kadar merkezi olmayan olmayabilir.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Privacy Coin Nedir ve Meşru mudur?

Diğer sesler: NFT Yılı: Gelişen Bir Ortam 2021’de Nasıl Yaygınlaştı(ARTnews)

Söyledi ve duydu

“Meta veri deposu tarafından sömürülmemeliyiz. Aksine bize hizmet etmeli. Bunun olabilmesi için bir anayasaya ihtiyacı var. ” (Binomial kurucu ortakları ve teknoloji girişimcileri Stephanie Hurlburt ve CoinDesk için Rich Geldreich) . . . “Yine de çok uluslu şirketlerin bile bir patronu var: halk. Apple’ın gizlilik baskısı ve Facebook’un yeniden markalaşması, şirketin büyüklüğü ne olursa olsun, kamuoyunun üstün olduğunu gösteriyor. Halk bir metaverse oluşumu için yeterince iştah gösterirse, Big Tech’in eli kolu bağlı olacaktır. ” (CoinDesk için Hurlburt ve Geldreich) . . . “Enflasyonun beklenenden daha uzun süre yüksek seviyelerde kaldığını görürsek, zaman içinde faiz oranlarını daha fazla yükseltmek zorunda kalırsak, yaparız. Enflasyonu geri almak için araçlarımızı kullanacağız. ” (Jerome Powell, Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade veriyor) . . . “Fed, kripto para birimleri ve istikrarlı paralar ve en önemlisi iklim değişikliği gibi ekonomik ilerlememizi tehdit eden sistemik riskleri ciddiye almalı. (Powell duruşmasında Ohio Senatörü Sherrod Brown) . . . “Ama en önemli faktör otomasyon. Otomasyon kaynaklı eşitsizlik, “Tanrı’nın veya doğanın bir eylemi değildir” diye ekledi. “Bu, şirketlerin ve toplum olarak teknolojinin nasıl kullanılacağı konusunda yaptığımız seçimlerin sonucudur. (MIT ekonomisti Daron Acemoğlu, The New York Times). . . “DeSo (eskiden BitClout olarak çalışıyordu) prensipte Web 3’ün ne olabileceğinin bir örneğidir. Sistem, içerik oluşturucuların çalışmaları için ödeme almalarına ve kullanıcıların DeSo varlıklarını benzer dijital cüzdanlar kullanarak yönetmelerine yardımcı olmayı amaçlayan belirteç ekonomisi etrafında inşa edilmiştir. MetaMask veya Samourai’ye.” (CoinDesk köşe yazarı David Morris)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.