Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin ve Altcoinler Hafif Ticaret Ortasında Geri Dönüyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, kriptonun geçen haftaki satıştan küçük bir toparlanmasına öncülük etti, ancak spot hacmi hafta sonu boyunca zayıf kaldı.

Teknisyenin yaklaşımı: Uzun vadeli teknik göstergeler negatife döndüğünden BTC’nin yükselişi sınırlı.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 41.845 $ +0. %1

Eter (ETH): 3.154 $ +2. %0

Piyasalar

S&P 500: 4.677$ -0. %4

DJIA: 36,231 $ -0. %01

Nasdaq: 14 dolar. 935 -0. %9

Altın: 1.796$ +0. %2

Piyasa hareketleri

Bitcoin, geçen hafta yaşanan ve piyasa değeri ile 1 numaralı kripto para birimini yaklaşık 48.000$’dan 40.000$’a yükselten geniş piyasa kan banyosunun ardından hafta sonu 42.000$ seviyesini aştı. Yayınlandığı sırada, CoinDesk’in piyasa değerine göre ilk 20’sindeki eter ve altcoinlerin çoğu, geçen hafta hala çok düşük olmasına rağmen yükseldi.

Bitcoin ve diğer çoğu kripto para birimi, geçen hafta Federal Rezerv’in Aralık toplantısından tutanakları yayınlamasının ortasında düştü. Fed, para politikasını tahmin edilenden daha hızlı sıkılaştıracağının sinyallerini verdi.

Önde gelen kripto para birimi 40.505 dolara kadar düştü. TradingView ve Coinbase gösterilerinden elde edilen verilere göre, Cumartesi günü Coinbase’de 3, 21 Eylül’den bu yana en düşük seviyesi, 42.000 doların üzerine çıkmadan önceki en düşük seviyesi.

Ancak CoinDesk tarafından derlenen verilere göre, Asya’daki piyasalar açıldıkça, Bitcoin’in Pazar günü büyük merkezi borsalardaki spot ticaret hacmi zayıf olduğu için toparlanmanın devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. (Yayınlandığı tarihte, bitcoin fiyatı 41.900 doların altına düşmüştü.)

Kaynak: CoinDesk/CryptoCompare

Bitcoin hafta sonundan önce altı gün boyunca düştü ve Fed tutanaklarının politika yapıcıların agresif faiz oranı artışlarını ve bilançosunu normalleştirmek için daha hızlı bir tempoyu tartıştığını göstermesinin ardından aşağı yönlü hareket tırmandı.

Singapur merkezli kripto para birimi ticaret şirketi QCP Capital Pazar günü Telegram kanalında, “Tutanaklar, piyasaların şu anda Mart ayında bir Fed [oran] zammı için %90 şansla fiyatlandığına dair güçlü bir şahin önyargıyı doğruladı” dedi. “. . . Büyük resimde, BTC ve ETH’deki tüm zamanların en yüksek seviyeleri, merkez bankasının sıkılaştırılmasının bir sonucu olarak 2022’nin büyük bölümünde sınırlı kalacak gibi görünüyor. ”

Teknisyen görüşü

Bitcoin Düşüş Trendinde Aşırı Satıldı; 45 bin dolarda direnç

Bitcoin (BTC), bir dizi düşük fiyat zirvesi ile tanımlanan iki aylık uzun bir düşüş trendinde kalıyor.

Yukarı yönlü momentum yavaşlamaya devam ederken kripto para birimi geçen hafta yaklaşık %9 düştü.

Mevcut geri çekilmeyi dengeleyebilecek 40.000$ civarında küçük bir destek var. Bununla birlikte, yukarı yönlü hareket 45.000$ direnç seviyesi civarında sınırlı görünüyor. Bu, bir fiyat sıçraması meydana gelirse alıcıların hızla kar elde edebileceği anlamına gelir.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), bir fiyat düşüş trendi içinde olsa da, 11 Aralık’tan bu yana en fazla satılan.

Uzun vadede, özellikle alıcılar hafta sonu 38.000-40.000 $ destek bölgesini tutamazlarsa, BTC daha fazla satışa karşı savunmasızdır. Haftalık grafikte RSI henüz aşırı satılmadı, bu da düşüş trendinin bozulmadan kaldığını gösteriyor.

Düşük destek, Haziran 2021’in en düşük seviyesine yakın olan 28.000 dolar civarında.

BTC, tipik olarak bir karşı trend fiyat sıçramasından önce gelen aşağı yönlü bir tükenme sinyali kaydetmeye yaklaşık iki hafta kaldı. Yine de, günlük grafikte benzer aşırı satım okumaları, alıcıların kenarda kalması nedeniyle ertelendi.

Önemli olaylar

Avustralya TD menkul kıymet enflasyonu (Aralık Aylık/Yıllık)

Çin yeni krediler (Aralık)

8:30 a. m. HGT/SGT (12:30 UTC) Avustralya inşaat izinleri (Kasım Aylık/Yıllık)

3 s. m. HGT/SGT (UTC 07:00) Çin M2 para arzı (Yıllık Aralık)

5:30 s. m. HGT/SGT (9:30 UTC) Euro Bölgesi Sentix tüketici güveni (Ocak.)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

ABD Ekonomisi Aralık’ta Beklenenden Daha Az İş Ekledi, Paul Brody Neden 2022’nin Ethereum Yılı Olduğunu Düşündüğü Üzerine ve Daha Fazlası

“First Mover” sunucuları, Ernst & Young Principal ve Küresel İnovasyon Lideri Paul Brody ile 2022’de Ethereum’a yönelik görünümü ve ele alınması gereken bazı önemli konular hakkında konuştu. Piyasalara bakıldığında, ABD ekonomisi geçen ay beklenenden daha az 199 bin iş ekledi. IDX Digital Assets’in CIO’su Ben McMillan, kripto pazarları ve makro faktörlerin etkisi hakkındaki görüşünü paylaştı. Ayrıca, Open Earth Foundation İcra Direktörü Martin Wainstein, iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olmak için NFT arka kullanımına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Son manşetler

Hindistan Merkez Bankası, Crypto, CBDC’nin Getirdiği Zorluklar Olarak Fintech Departmanı Oluşturuyor: CoinDesk tarafından görüntülenen dahili bir belgeye göre, birimin kendi departmanına yükseltilmesi, sektördeki yeniliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

Hint Yeni Başlayanlar için Sanayi Kuruluşu, Parlamentonun Yaklaşan Bütçe Oturumunda Kripto Kuralları İstiyor: Gelişme, vergi kurumlarının ülkedeki beş büyük kripto para borsasının ofislerini “teftiş ettiği” ve 84 crore rupi üzerinde “kurtarıldığı” haberlerinden birkaç gün sonra geldi. (11 milyon dolar).

Binance. ABD Solana Metaverse’de Bir Ofis Kuruyor: Birkaç kripto şirketi Portallarda mağaza kuruyor.

PayPal, Kripto İşi Büyürken Kendi Stabil Parasını Yaratmayı Keşfediyor: Şirketin iPhone uygulamasındaki gizli kod, potansiyel bir “PayPal Coin”in ABD doları tarafından destekleneceğini gösteriyor.

Bitcoin 40K Dolara Doğru Düşüyor, 2018’den Bu Yana En Uzun Kaybetme Serisini Yükseltiyor: Kripto para analistleri daha dik bir satış olasılığı konusunda uyarmıştı ve şimdi tüccarlar piyasadaki sarsıntının ne zaman ve nerede sona erebileceğini merak ediyor.

JPMorgan, 2022’de Daha Fazla Kripto Kabul Ediyor, Bitcoin’in Değer Deposu Olarak Durumunu Tartışıyor: Yatırım bankası ayrıca kripto borsası Coinbase’i satın alma olarak derecelendirmeye devam ediyor.

Daha uzun okumalar

Hindistan’ın Kripto Borsalarının Vergi Daireleri Tarafından Nasıl “Denetlendiği”nin İç Hikayesi: İki ajans, beş ay, beş kripto borsası, 100’den fazla memur, 700 milyon Rs’den fazla vergi tahsilatı ve yine de kabahatin ölçeği , “belirsizlik” nedeniyle mazur görülemez.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Ethereum Düğümleri ve İstemcileri: Eksiksiz Bir Kılavuz

Diğer sesler: Silikon Vadisi’ndeki Yeni Zengin Daha Hızlı İş: Kripto Başlangıçları(The New York Times)

Söyledi ve duydu

“Warren Buffett’in eskimeyen tavsiyesi, hisse senetlerinden bile daha fazlası için geçerlidir: Başkaları açgözlü olduğunda korkun ve diğerleri korktuğunda açgözlü olun. (CoinDesk köşe yazarı David Morris). . . “DAO alanına bakıyorum ve belirteçlerin, yönetişim sistemlerinin, sınır ötesi ve güvene dayalı olmayan ilişkilerin tamamen meşru davaların (AnayasaDAO gibi) yürütülmesine nasıl yardımcı olabileceğini kesinlikle görebiliyorum. Bunun daha karmaşık ve belki de yasal olarak kendi kendine yeterli yapılara giden doğru yol olabileceğine de inanıyorum. Ama henüz orada değiliz. (ATH21 CEO’su Cristina Carrascosa, bir CoinDesk op-ed’inde). . . ”Politika yapıcılar üç gerçek hakkında bütünsel olarak düşünmelidir. Birincisi, iklim değişikliğinin gitmeyeceği. Diğeri ise Bitcoin’in gitmeyeceği. Üçüncüsü, Bitcoin’in coğrafyadan bağımsız madencilerinin son derece uyarlanabilir olması ve her yerde ve her şekilde en uygun maliyetli enerji kaynaklarını aramaya devam edecek olmasıdır. (CoinDesk İçerikten Sorumlu Başkan Michael Casey)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.