Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin ve Eter, Erken Hafta Sonu Çarpışmasının Ardından Pazar Günü Toparlanıyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, hafta sonunun başlarındaki düşüşünü sürdürdükten sonra Pazar günü 36.000 doların üzerinde işlem görüyordu.

Teknisyenin yaklaşımı: BTC gün içi grafiklerde dengeleniyor, ancak uzun vadeli momentumdaki düşüş göz önüne alındığında 30.000 dolar daha önemli bir seviye.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 36,202 $ +3. %4

Eter (ETH): 2.532 $ +5. %4

En çok kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM +3. %4 Akıllı Sözleşme Platformu

`

En çok kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
İnternet Bilgisayarı ICP −9. %2 Bilgisayar
Litecoin LTC −9. %2 Para birimi
Filecoin FIL −9. %0 Bilgisayar

`

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Piyasalar

S&P 500: 4.397 -1. %8

DJIA: 34.265 -1. %3

Nasdaq: 13.768 -2. %7

Altın: 1.834 -0. %2

Piyasa hareketleri

Bitcoin, Pazar günü küçük bir geri dönüş yapmadan önce, hafta sonu başında 34.400 doların altına düşerek unutulabilir üç günü sınırladı.

Yayınlandığı tarihte, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi, önceki 24 saate göre yaklaşık %3,4’lük bir kazançla 36.000$’ın oldukça üzerinde işlem görüyordu, ancak Kasım ayı başlarında belirlenen 69.000$’a yakın tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça üzerindeydi. Birçok yatırımcının sorunlu ekonomik koşulları ve hisse senedi piyasalarında belirgin bir düşüşü değerlendirmeye devam etmesiyle işlem hacmi hafifti.

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq, yatırımcıların son yıllarda hisse senetlerine yol açan hisse senetlerinden uzaklaşmaya devam etmesiyle Cuma günü %2,7 düştü. Diğer iki önemli endeks olan Dow Jones Sanayi Ortalaması ve S&P 500 sırasıyla %1,3 ve %1,8 düştü. Piyasadaki düşüş, faiz oranları, tedarik zincirinin verimsizliği ve ABD’nin birçok bölgesinde güçlenen ve diğerlerinde azalmaya devam eden devam eden koronavirüs hakkındaki yaygın endişelerden kaynaklandı.

Ether, hafta sonunun geri kalanını geçirdiği bu seviyenin üzerindeki bir ana kampa dönmeden önce Cumartesi günü 2.400 doların altına düştü. Yayınlandığı sırada, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto, neredeyse %5,5 artışla 2,500 doların üzerinde işlem görüyordu. Büyük altcoinlerin çoğu Pazar gününü kırmızıda geçirdi.

Kripto fonu BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale CoinDesk’e verdiği demeçte, “Yatırımcılar hisse senetlerinin bu hafta ne yapacağına dair bir işaret için Asya piyasalarının açılmasına bakarken piyasa nefesini tutuyor” dedi. “Asya piyasaları güçlü bir şekilde açılırsa, kripto talebinin artmasını bekleyebiliriz ve hatta ABD piyasalarının güçlü bir Pazartesi günü olması durumunda daha da fazla artmasını bekleyebiliriz.

DiPasquale, “kripto, hisse senetleriyle ters hareket eden dijital altın benzeri bir hedge olup olmadığı veya hisse senetleri Pazartesi günü de başarısız olmaya devam ederse, riske açık bir varlık olup olmadığı konusunda hala yolunu buluyor. Kripto için yatırım durumunda en çok yükselenler, Bitcoin’in diğer varlık sınıflarıyla korele olmadığına işaret eden daha uzun vadeli verilerden bahsederken, veri son iki yılda Bitcoin ve hisse senedi fiyatlarında bir korelasyon gösterdi “

Teknisyen görüşü

Bitcoin Satışları 40K Doların Altında Derinleşiyor; Yakındaki Küçük Destek

Bitcoin (BTC), satıcılar iki aylık düşüş trendini sürdürdüğü için kısa vadeli desteği 40.000 dolarda tutamadı.

Gün içi aşırı satım sinyalleri, teklifleri sürdürmek için yeterli değildi, bu da uzun vadeli göstergelerin bitcoin’in fiyat yönünü belirlemek için daha güvenilir olduğu anlamına geliyor.

BTC, yazının yazıldığı sırada 36.200$ civarında işlem görüyordu ve geçen hafta %17 düştü.

Aylık ve haftalık grafiklerde yukarı yönlü ivmedeki yavaşlama Aralık ayından bu yana kalıcı bir tema oldu. Uzun vadeli yükseliş eğilimi zayıfladıkça, ara sıra aşırı satım sinyallerine rağmen satıcılar genellikle alıcılardan daha ağır basar.

Ayrıca, düşüşler (zirveden dibe doğru yüzde düşüş) şiddetli hale geldiğinde, kısa vadeli tüccarlar pozisyon boyutlarını küçültme ve gün içi destek ve direnç bölgeleri etrafındaki ticaret parametrelerini sıkılaştırma eğilimindedir.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’ın kabaca %40 altında, bu da önemli bir düşüş. Bir önceki aşırı düşüş, BTC’nin zirvesinden kabaca %50 düştükten sonra 28.000 $’a yaklaştığı Temmuz ayındaydı.

Şimdilik, ilk destek 35.000-37.000$ civarındadır ve bu, mevcut satışları dengeleyebilir. Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), bir toparlanma gerçekleşmeden önce iki aylık yatay ticaretten önce gelen 19 Mayıs’tan bu yana en fazla aşırı satım oldu.

Bu hafta satış baskısı hızlanırsa, BTC 30.000 dolar civarında daha güçlü bir destek bulabilir.

Önemli olaylar

8:30 a. m. SGT/HKT (12:30 UTC): Jibun Bank imalat satın alma yöneticileri endeksi (PMI) (Ocak ön)

5 s. m. SGT/HKT (9:00 UTC): Euro Bölgesi Markit İmalat PMI (Ocak ön)

10:45 s. m. SGT/HKT (14:45 UTC): ABD Markit İmalat PMI (Ocak ön)

11:30 s. m. SGT/HKT (3:30 pm UTC): Dallas Fed imalat endeksi (Ocak.)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Bitcoin 40K Doların Altına Sürükleniyor, Fed Merkez Bankası Dijital Para Birimi Üzerine Beyaz Kitap Yayınladı, SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Üzerinde Daha Fazla Kontrol İstiyor

“First Mover” toplantılarına Kongre Üyesi Tom Emmer (R-MN), Federal Rezerv’in dijital para birimi çıkarma yeteneğini sınırlamayı amaçlayan yeni bir yasa tasarısı sunarken katıldı. Bu, Fed’in dijital dolar hakkında uzun zamandır beklenen bir beyaz kağıt yayınlamasıyla geldi. Bitcoin beş ayın en düşük seviyesine düştü. MarketGauge Group’un Genel Müdürü Michele Schneider analizini sağladı. Ayrıca, eski SEC Komiseri ve Patomak Küresel Partners CEO’su Paul Atkins, SEC Başkanı Gary Gensler’den gelen en son düzenleyici sinyali aldı.

Son manşetler

Tüccarların ‘Pikachu Modeli’nden Yakınmasıyla Bitcoin 8 Ayın En Kötü Haftasına Başladı: Fiyat 35.000 $ civarında sabitlenmiş gibi görünüyor, ancak mizahla dolu sosyal medya sitelerini 1 $’ın üzerinde bir değere darıyor. 5 milyar gelenek pozisyonu tasfiye edildi.

Hayır, Teknoloji Hisseleri Kripto Fiyatlarını Artırmıyor: Bitcoin ve Nasdaq arasındaki ilişki var, ancak bazılarının önerdiği kadar güçlü değil.

Bitcoin’in 24 Saat İçinde %11 Düşüşünün Nedeni:Bitcoin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.700$’ın yaklaşık %45 altında işlem görüyor.

Kripto Piyasa Değeri Satış Ortasında 2T Doların Altına Düşüyor: Bitcoin ve ether 40.000 dolar ve 3.000 dolar destek seviyelerini ihlal ederken, bazı altcoinler döngü yükseklerinden %60-80 aşağıda işlem görüyor.

Ethereum, Baskın Akıllı Sözleşme Blok Zinciri Olarak Liderliği elinde tutabilir: Coinbase Analistleri: ABD borsası Coinbase analistlerine göre, tek gerçek “ETH katili” Ethereum 2.0 olabilir.

Kripto Tüccarı Tantra, ‘GBTC İndirimi’ Kayda Geçtikten Sonra Tasfiye Edecek: Gri Tonlamalı Bitcoin Trust (GBTC) geçen Şubat ayından bu yana yüksek bir indirimle işlem görüyor, ancak daha fazla genişleme bir ticaret firması için çok fazla olduğunu kanıtladı.

Twitter, NFT Doğrulama Duyurusunun Topuklarında Kıdemli Kripto Rolü İstiyor: İş ilanı, “NFT araçları, üyelik belirteçleri, DAO’lar ve daha fazlasının reklamını yapıyor!”

Daha uzun okumalar

Simpin’ Kolay Değil: IreneDAO’nun Arkasındaki İş Anlayışı:Kripto, etkileyiciler ve onların takıntılı hayranları arasındaki mevcut finansal ilişkileri büyütmeye hazır görünüyor.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: SegWit Nedir?

Diğer sesler: Metaevrende Para

Söyledi ve duydu

“Önümüzdeki haftalardan aya kadar girerken, tüm ülkede enfeksiyon seviyesinin benim kontrol alanı dediğim seviyenin altına ineceğini umarız. . . . (Anthony Fauci, ABC’de Bu Hafta). . . . “Artık bazı yöneticiler tedarik zorluklarının her zamankinden daha kötü olduğunu söylüyor. Gıda endüstrisi yöneticileri, bulunabilirliğin bazen günlük olarak değişmesiyle birlikte, işçi eksikliğinin daha geniş bir ürün yelpazesini yetersiz tedarikte bıraktığını söyledi.” (ABD Gıda Arzı Baskı Altında, Fabrikalardan Fabrikalara Mağaza Rafları/The Wall Street Journal). . . “Hunt burada bir benzetme sunuyor: Metaevrenle gelecekteki etkileşimimiz, bilimin yardımıyla, görünmez bir “mikroevren”in gerçek varlığını nasıl kabul ettiğimizi taklit edebilir: o virüsler, parazitler ve diğer mikroplar aleminin içinde bulunduğumuz bazen uğursuz yollarla nasıl manipüle edileceğini öğrendiğimden beri.” (CoinDesk İçerikten Sorumlu Başkan Michael Casey). . . “Pek çok altcoin, 2021 yazının en düşük seviyelerinde destek alıyor, bu da kripto para birimi alanının tonunu belirlerken bitcoin’in desteği elinde tutmasını kritik hale getiriyor.” (Fairlead Strategies’in genel müdürü Katie Stockton, CoinDesk tarafından alıntılandı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.