Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin ve Eter Sakin Bir Hafta Sonu Geçiriyor

Günaydın. İşte bu sabah olanlar:

Piyasa hareketleri: Bitcoin ve eter hafta sonu sabit işlem gördü, luna rekor seviyeye yaklaştı.

Teknisyenin yaklaşımı: Haftalık grafikte negatif ivme göz önüne alındığında, kısa vadeli BTC alımı sınırlı olabilir.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 46.888 $ -0. %1

Eter (ETH): 3.938 $ -0. %7

Piyasalar

S&P 500: 4.620$ -%1

DJIA: 35.365 $ -1. %4

Nasdaq: 15,169 $ -0. %07

Altın: 1.798 $ -0. %03

Piyasa Hareketleri

Kripto piyasası, ABD merkez bankasının pandemi teşvik çabalarını geri çekme kararı ve koronavirüsün omikron varyantı hakkındaki endişeleri de dahil olmak üzere haftanın ilk bölümündeki belirsizliklerin ardından hafta sonu boyunca büyük ölçüde sessizdi. .

Piyasa değerine göre 1 numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, yayınlandığı sırada yaklaşık 47.000$’dan işlem görüyordu. Bitcoin’in hafta sonu büyük merkezi borsalarda işlem hacmi düşüktü.

Kredi: CoinDesk/CryptoCompare

Bitcoin ve ether fiyatları hafta sonu boyunca kabaca sabit kalırken, birkaç alternatif kripto para birimi (altcoin) hem olumlu hem de olumsuz büyük hamleler yaptı. Avalanche’ın (AVAX) fiyatı son 24 saat içinde %7 kadar düşerken terra (LUNA) 77$’a kadar çıktı. Pazar günü 2 – Aralık başında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden hemen sonra.

Geleneksel piyasalar Pazartesi günü açılırken, kriptodakiler de dahil olmak üzere yatırımcılar, omikron’un küresel olarak ekonomik aktiviteyi nasıl etkileyebileceğini izlemeye devam edecek.

Teknisyen görüşü

Bitcoin, Momentum Yavaşladıkça 50K-$55K Dirençle Sınırlı

Bitcoin (BTC) satıcıları, grafiklerde kısa vadeli destek belirtilerine rağmen aktif kalmaya devam ediyor.

Kripto para birimi, şu anda 46.000$ olan 200 günlük hareketli ortalaması civarında işlem görüyordu ve geçtiğimiz hafta boyunca aşağı yukarı yatay seyretti. 50.000-55.000 dolar arasındaki güçlü direnç göz önüne alındığında, yukarı yönlü sınırlı görünüyor.

Günlük grafikte, bitcoin aşağı yönlü bir tükenme sinyali kaydetti, bu da kısa vadeli bir fiyat sıçramasının muhtemel olduğunu gösteriyor. Göreceli güç endeksi (RSI) de aşırı satıldı; bu, tipik olarak Eylül ayı sonlarında meydana gelene benzer fiyat artışlarından önce geldi.

Yine de haftalık grafikte yukarı yönlü momentum kaybı endişe verici. Tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 69.000$’a yakın birden fazla başarısız girişim, daha geniş yükseliş trendinin zayıfladığını gösteriyor. BTC kritik bir kavşakta ve alıcıların mevcut destek seviyelerini tutamayacaklarını varsayarsak, %20’lik başka bir fiyat düşüşüne karşı savunmasız kalmaya devam ediyor.

Önemli olaylar

12:01 a. m. HGT/SGT (8:01 UTC): U. K. Right Move konut fiyat endeksi (Yıllık Aylık Aralık)

9:30 a. m. HGT/SGT (1:30 UTC): Çin Halk Bankası faiz oranı kararı

9:30 s. m. HGT/SGT (1:30 pm UTC): Avustralya yıl ortası ekonomik ve mali görünüm

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Kripto Piyasaları Düşüyor, Silikon Vadisi Başucu Kitabı ve Web’in Gelişi 3

“First Mover” sunucuları, Bloomberg gazetecisi ve “The Contrarian” kitabının yazarı Max Chafkin ile Silikon Vadisi evrimi ve Web 3’ün gelişi hakkında konuştu. Artı, metaverse gayrimenkulü Ethereum dışındaki blok zincirlerinde daha fazla büyüme görecek mi? Unique Network’teki Metaverse Growth Başkanı Irina Karagyaur, kendi fikrini paylaştı.

Son manşetler

İngiltere Bankası Veri Bulması Zor Olduğundan Kripto Kuralları Tartışmalarını Hızlandıracak: Rapor: Küresel finans sistemine yönelik kripto risklerini değerlendirmek için gereken bilgileri toplamak için uluslararası işbirliği gerekiyor.

Polkadot Parachains Canlı Yayına Geçiyor, Hırslı Blok Zinciri Projesi için Yıllardır Teknoloji Yapısını Sınırlandırıyor: İlk beş parachain, Acala, Moonbeam, Parallel Finance, Astar ve Clover’dır.

Justin Sun Tron’dan Çekiliyor – Ama Kripto Değil: Tron’un kurucusu, Grenada hükümetinin Dünya Ticaret Örgütü büyükelçisi oluyor.

Reddit Kurucu Ortağı, Web 3 için Polygon ile 200 Milyon Dolarlık Girişim Oluşturuyor, Sosyal Medya: Polygon, girişimin desteklediği projeler için altyapı sağlayacak.

MicroStrategy’den Saylor, Firmanın Devasa Bitcoin Holdinglerinden Getiri Üretebileceği Yolları Açıkladı: CEO, yazılım şirketinin bilançosunda 122.478 bitcoin’den gelir elde etmesinin çeşitli yollarını tartıştı.

Finansal İstikrar Grubu, Yıllık Raporda Stablecoin ve DeFi Riskleri Konusunda Uyardı: ABD’nin önde gelen finansal sistem düzenleyicileri, yıllık istikrar yıllık raporlarında kriptonun artan riskini vurguladı.

Daha uzun okumalar:

Kripto, Hip Hop’tan Bu yana Kültürü Değiştirecek En Büyük Şey: 90’larda bir çocuk, ikonoklastik rapçilerin dünyayı nasıl değiştirdiğini görüyor. Ve bu enerji şimdi Web 3’te nasıl.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Bitcoin Fiyatını Ne Arttırır . . . veya Crash Down?

Diğer sesler: Bitcoin için teşekkürler! Nasıl Çalışır? (New Yorker)

Söyledi ve duydu

Davis, NFT teknolojisini ve üretken arka için büyük faydalarını “Hayatım boyunca böyle olacağını hiç düşünmemiştim” diyor. “Gelecek nesil belki dijital arkada değer bulmanın bir yolunu bulur diye düşündüm. Digital arka’nın köken, tahsil edilebilirlik ve kıtlık atayabileceğiniz bir şey olarak benimseneceğini hiç düşünmemiştim. (Joshua Davis, CoinDesk’ten David Z. Morris tarafından alıntılanmıştır). . . Ve bu yeni ortaya çıkan alanda kurs için eşit hale gelen sürekli müjdeleme – daha demokratik bir internetin ütopik vaatleri – deneyimsizler için rahatsız edici gelebilir. O kadar sevimli Mark Zuckerberg’in artık “metaverse” fikriyle yakından bağlantılı olması veya değiştirilemez jetonların etrafındaki baskın estetiğin (düşün: Bored Ape Yacht Club’ın karikatürize grotesk) ve onun türevleri) kripto dışında şaka gibi bir şey haline geldi. (Will Gottsegen/CoinDesk). . . “Hükümet, inovasyon ve teknoloji söz konusu olduğunda genellikle suçluların birkaç adım gerisinde kalıyor. Bu, temel eğitiminizde ortaya çıkacak türden bir şey değil. Ancak üç ila beş yıl içinde, “düzenlenen ve güncellenen kılavuzlar olacağını tahmin ediyor, kripto izlemeye böyle yaklaşıyorsunuz, kripto ele geçirmeye böyle yaklaşıyorsunuz. ” (CNBC tarafından alıntılanan eski federal siber suç savcısı Jud Welle)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.