Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Büyük Merkezi Borsalarda Hacim Düşük Kaldıkça Bitcoin 46 bin Doların Altında Kayıyor

(Greg Ahlstrand tarafından düzenlendi)

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri:

Bitcoin, ABD hisse senedi piyasasının ilk işlem gününde düşüşle açılırken, borsa Apple ile kısa süreliğine 3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Teknisyenin yaklaşımı: Fiyat göstergeleri, satış baskısı yavaşladığından kısa vadede BTC için sınırlı bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 46.343 $ -2. %29

Eter (ETH): 3,755 $ -1. 84$

Piyasalar

S&P 500: 4.796 +0. 64$

DJIA: 36,5856 +0. %68

Nasdaq: 15,832 +1. %2

Altın: 1.803$ -1. %38

Piyasa hareketleri

En eski kripto para birimi olan Bitcoin, yazı yazılırken 46.000 doların altında işlem görüyordu. Fiyatı da son 24 saatte yaklaşık %3 düştü.

Kripto para birimi ticaret şirketi Efficient Frontier’in iş geliştirme müdürü Andrew Tu, bir Telegram mesajında ​​CoinDesk’e “Aralık başındaki büyük düşüşten bu yana oldukça dalgalı” dedi. Bitcoin “bir aydır 46.000 – 51.000 dolar arasında değişiyor… büyük [tokenlerin] çoğu trendi takip ediyor. ”

Bitcoin’in büyük merkezi borsalardaki spot ticaret hacmi, CoinDesk tarafından derlenen verilere göre Pazartesi günü düşük kaldı ve tatil öncesi seviyesine yakın bir yerde kalmadı.

Kredi: CoinDesk/CryptoCompare

Kripto ticareti veri firması Kaiko’ya göre, “ticaret faaliyetinin yokluğu, genel kripto piyasasının geçen haftaki “düşüş eğiliminin” nedenlerinden biri olabilir.

Bitcoin, bazı piyasa katılımcıları tarafından hisse senetlerine benzer şekilde “riskli bir varlık” olarak görülse de, S&P 500, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın hisse senetlerinin hızla artmasıyla ilk işlem gününü yüksek açtı. Apple’ın piyasa değeri, hisse senedi rallisi nedeniyle kısaca 3 trilyon dolara ulaştı.

Risk alma, yatırımcıların hisse senedi piyasaları, emtia para birimleri gibi daha yüksek riskli varlıklara yatırım yapmaya istekli olduğu bir durumu ifade eder. Bu genellikle ekonominin iyi durumda olması beklendiğinde olur. Ancak Wall Street Journal’a göre, Pazartesi günkü hisse senedi rallisi aynı zamanda yeni yılla da bağlantılı: hisse senetleri, yeni bir dönem başladığında yatırım yapan emeklilik fonları gibi “yeni para” nedeniyle yeni takvim dönemlerinin başında yükselme eğilimi gösteriyor.

Efficient Frontier’s Tu, “makro belirsizliğin” bitcoin’in dalgalı hareketinin ana faktörü olmaya devam ettiğini söyledi. Aralık ayında ABD’deki Federal Rezerv, 2022’de üç faiz artırımı sinyali verdi ve artan enflasyon baskılarına yanıt olarak tahvil alımlarını azaltmak için daha hızlı hareket edecekti.

CoinDesk’in bildirdiği gibi, sıkı bir para politikası, bitcoin dahil, varlıklar için genellikle düşüş olarak kabul edilir.

Teknisyen görüşü

Bitcoin 45 bin Dolar Destek ve 52 bin Dolar Direnç Aralığında Sıkıştı

Tüccarlar yeni yıla girerken Bitcoin yavaş bir başlangıç ​​yapıyor. Alıcılardan gelen talep yavaşladığı için kripto para birimi geçen hafta yaklaşık %8 düştü. 46.000 dolar civarındaki mevcut fiyat, daha önce BTC için daha yüksek tekliflere yol açan iki haftalık uzun bir fiyat aralığının altına yakın.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), 10 Aralık’ta ulaşılan aşırı satım seviyesinden yükseliyor. Bu, özellikle o zamandan beri ilk kez günlük grafikte aşağı yönlü tükenme sinyalleri göründüğünden, satış baskısının azalmaya başladığını gösteriyor. Temmuz.

BTC’nin daha fazla yukarı yönlü hedefler elde etmek için şu anda 47.962 $ olan 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine dönmesi gerekecek. Bir sonraki direnç seviyesi, kısa vadeli kazançları sınırlayabilecek 52.000 dolar civarında görülüyor.

Şimdilik, alıcılar ve satıcılar bir çıkmazda göründüğünden, Asya ticaret günü öncesinde fiyat momentumu yavaşlıyor.

Önemli olaylar

10:00 a. m ET (2 p. m. HK/Sing) ISM üretim endeksi 10 amISM üretim endeksiAra.

10 a. m. ET (2 s. m. HK. Sing) ISM üretim endeksi

10 a. m. ET (2 pm. HK/SING) İş fırsatları Kasım

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Kripto Piyasaları Güncellemesi ve Görünümü, Ethereum Performansını Artırmak için Katman 2 Çözümleri

“First Mover”, yeni yılda borsaların açıldığı ilk gün kripto piyasalarına daldı. Genesis Volatility CEO’su Greg Magadini, genel 2022 kripto görünümü, enflasyondan korunma anlatısı, borsa ile korelasyon, oynaklık, DeFi ve daha fazlası hakkındaki soruları tartışmak için bize katıldı. Ayrıca Banxa Labs’tan Jan Hartmann, Ethereum gas ücretlerini düşürmek ve işlem sürelerini hızlandırmak için Katman 2 çözümlerinin dağıtımındaki ilerleme hakkında.

Son manşetler

Western Union Stabilcoinler İçin Endişelenmeli mi? Şimdilik stablecoin’ler çoğunlukla spekülatif kripto ekonomisinde kullanılıyor. Bu değişecek mi?

Salvador Devlet Başkanı Bukele, Bitcoin’in Bu Yıl 100.000$’a Ulaşmasını Bekliyor El Salvador, bitcoin’i geçen yıl resmi para birimi olarak kabul etti.

LinksDAO NFT Satış Kitapları İlk Gerçek Bir Golf Sahası Satın Almaya Doğru 10 Milyon Dolar Proje, 2022 için kaleme alınan üyeler için jetonlu bir airdrop ile 9.000’den fazla NFT koleksiyonunu sattı.

Daha uzun okumalar

Yeni WIRED’e hoş geldiniz

Bugünün Kripto açıklayıcısı: Ethereum Nasıl Çalışır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.