Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Dolar Güçlenirken Ayı Kripto Duyarlılığı Devam Ediyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin biraz yükselmeden önce düşüşü uzatıyor; Crypto Twitter, DeFi Wonderland draması tarafından domine edildi.

Teknisyenin yaklaşımı: Orta vadeli düşüş eğilimi göz önüne alındığında BTC’nin yükselişi sınırlı kalıyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 36.948 $ +0. %2

Eter (ETH): 2.407 $ -2. %6

En Çok Kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Çokgen MATIC +0. %9 Akıllı Sözleşme Platformu
Algorand ALGO +0. %6 Akıllı Sözleşme Platformu
Ethereum Klasik vb. +0. %1 Akıllı Sözleşme Platformu

En Çok Kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM −7. %0 Akıllı Sözleşme Platformu
İnternet Bilgisayarı ICP −4. %1 Bilgisayar
Solana SOL −3. %8 Akıllı Sözleşme Platformu

Piyasalar

S&P 500: 4.236 -0. %5

DJIA: 34,160 -. %02

Nasdaq: 13,352 -1. %4

Altın: 1.796 $ -1. %3

Piyasa hareketleri

Bitcoin, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın şahin yorumlarından bir gün sonra, bazı tüccarların merkez bankasının faiz oranlarını bu yıl dört kattan fazla artıracağını iddia etmesiyle birlikte borsa düştüğü için Perşembe gününün büyük bölümünde kayıplarını sürdürdü.

Yayınlandığı tarihte, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, CoinDesk verisine göre, son 24 saat içinde biraz artarak 37.000$ civarında el değiştiriyordu, ancak yine de bir hafta önceki en yüksek seviyesinden oldukça uzaktaydı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, aynı dönemde düştü ve yaklaşık 2.400 dolardan işlem görüyordu. Diğer büyük altcoinlerin çoğu da kırmızıydı.

Düşüş kripto hareketinin ortasında ABD doları güçleniyordu. TradingView’e göre, yayınlandığı tarihte ABD doları döviz endeksi (DXY) son 24 saat içinde %0,79 artarak 97,2’ye yükseldi.

CoinDesk’in daha önce bildirdiği gibi, güçlenen bir dolar genellikle bitcoin için düşüş gösterir. Geçmişte Bitcoin ve dolar endeksi zıt yönlerde hareket etti. Bu tür ters korelasyon geçen Temmuz ayında daha belirgin hale geldi.

CoinDesk tarafından derlenen veri, bitcoin’in büyük kripto borsalarındaki ticaret hacminin bir gün öncesinden bu hafta şimdiye kadarki en düşük seviyesine düştüğünü gösteriyor.

Kaynak: CoinDesk/CryptoCompare

Bitcoin yerine, pazarın ve kriptonun merkezinde Twitter, popüler bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan Wonderland çevresinde şaşırtıcı bir dramaydı.

CoinDesk’in bildirdiği gibi, Wonderland’in takma adlı hazine yöneticisinin kimliği, 190 milyon dolardan fazla yatırımcıyı dolandıran ünlü Kanadalı kripto borsası QuadrigaCX’in kurucu ortağı Michael Patryn olarak Twitter’da ortaya çıktı. Şok edici gerçek, tanınmış DeFi geliştiricisi Daniele Sestagalli tarafından yönetilen Harikalar Diyarı da dahil olmak üzere bir grup protokol olan “Frog Nation”ı sarstı.

CoinGecko’nun verilerine göre, harikalar diyarının (TIME) fiyatı yayınlandığı sırada %25’ten fazla düşüşle 396$’a düştü. Aynı zamanda “Frog Nation”ın bir parçası olan SPELL gibi kripto para birimlerinin fiyatları da önemli ölçüde düştü.

Teknisyen görüşü

Bitcoin 40K $ Direncinin Altında Sıkıştı; 33 bin dolardan destek

Bitcoin’in dört saatlik fiyat tablosu direnç seviyelerini gösteriyor (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin, son birkaç gün içinde 32.900$’dan 39.000$’a kısa bir fiyat artışını sürdüremedi. Kripto para birimi, gün içi grafiklerde dar bir aralıkta işlem görüyor ve teknik göstergeler kısa vadede çoğunlukla nötr.

Fiyat hareketi, son birkaç hafta içinde dört saatlik grafikte aşağı eğimli 100 günlük hareketli ortalamanın altında kaldı ve bu da güçlü satış baskısına işaret ediyor. Şimdiye kadar, aşırı satım sinyalleri, kısa süreli fiyat artışlarından önce geldi ve Kasım ayından bu yana devam eden düşüş eğilimi göz önüne alındığında, yukarı yönlü sınırlı bir artışa işaret ediyor.

Şimdilik, geri çekilmeyi istikrara kavuşturmak için alıcıların desteği 30.000 ila 37.000 dolar arasında tutması gerekecek.

Önemli olaylar

8:30 a. m. HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya üretici fiyat endeksi (Ç4, QoQ/YoY)

2:30 s. m. HKT/SGT (6:30 UTC): Fransa tüketici harcamaları (Aralık Aylık)

3 s. m. HKT/SGT (07:00 UTC): Almanya önemli fiyat endeksi (Aralık Aylık/Yıllık)

6 s. m. HKT/SGT (10:00 UTC): Avrupa Komisyonu iş ortamı (Ocak.)

9:30 s. m. HKT/SGT (1:30 UTC): ABD kişisel harcamaları (Aralık)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Rio de Janeiro, Hazine Rezervlerinin %1’ini Kriptoya, Çin’den Sese Tahsis Etmeyi Planlıyor: Dijital Yuan Önümüzdeki Hafta Pekin Kış Olimpiyat Oyunlarında Uluslararası İzleyicilerle Yüzleşecek

“İlk Harekete Geçirici” ev sahipleri, Rio de Janeiro Belediye Ekonomik Kalkınma Sekreteri Chicão Bulhões ile şehrin hazine rezervlerinin %1’ini kriptoya tahsis etmeyi planladığı bildirildiği için konuştu. Brezilya’dan Çin’e, ev sahipleri Çin’in Fudan Üniversitesi’nden Michael Sung ile konuştu. Gelecek hafta Pekin Kış Olimpiyatları sırasında Çin’in dijital yuan sunumunun ayrıntılarını ve olası uluslararası tepkileri paylaştı. Toroso Investments Baş Yatırım Sorumlusu Michael Venuto, Fed’in Mart ayında faiz artırımına işaret etmesinden bir gün sonra kripto piyasaları hakkında bilgi verdi. Ayrıca, en son düzenleyici haberler CoinDesk Küresel Politika ve Düzenleme Nikhilesh De Genel Yayın Yönetmeni tarafından sağlandı.

Başlıklar

Robinhood Hisseleri Kripto Ticaretindeki Zayıflık Sürerken Düşüş: Popüler komisyonsuz ticaret platformu, ikinci düz çeyrekte kripto gelirinde düşüş gördü.

Trezor, Özel Kripto Cüzdanları için İsviçre Seyahat Kuralı Protokolünü Kabul Etti: Protokol, bir İsviçre borsasından kripto para çekildiğinde, barındırılmayan bir cüzdanı otomatik olarak tanımlar.

Taraftar Token Sitesi Socios, Binance ile Rekabetçi Anlaşma İmzalamak İçin Arjantinli Futbol Derneğine Dava Açtı:Bir yargıç, ligin siteyle olan bağlantılarını onurlandırmasını emreden bir ön tedbir kararı çıkardı.

Terazi’nin Uzun Yolu Bir Facebook Laboratuvarından Küresel Sahneye: Bir Zaman Çizelgesi: Terazi’nin Facebook içindeki bir kokarcadan potansiyel bir küresel parasal oyun değiştiriciye, eski benliğinin bir gölgesine yolculuğunun ayrıntılı bir kronolojisi.

Sandbox, 50 Milyon Dolarlık İnkübatör Programıyla Metaverse Girişimlerini Artırıyor Görünüyor: Animoca Brands yan kuruluşu, önümüzdeki üç yıl içinde her yıl 40’a kadar metaverse projesine 250.000$ yatırım yapmayı taahhüt etti.

Mücadele Eden Bir Güney Kore Müzesi Ulusal Hazineleri Açık Artırma Yapıyor; Onları Satın Almaya Çalışan 2 DAO ile Tanışın: Gansong Arka Müzesi, DAO’ların halka açık sergilemeyi umduğu heykelleri açık artırmaya çıkaracak.

Daha uzun okumalar

Web 3’ün Web 2’nin Hatalarını Tekrarlamasına İzin Vermeyin: Web 3 varsayılan olarak özel olmalıdır, Tor Bair of the Secret Foundation, CoinDesk’in Gizlilik Haftası için yazıyor.

Bugünün kripto açıklayıcısı: Biri Size Hediye Olarak Kripto Verdi… Şimdi Ne?

Diğer sesler: Milken Institute Sanal Forumu: Stablecoins: Endüstri Uzmanlarıyla Bir Sohbet

Söyledi ve duydu

“Ekonominin izlediği yol, virüsün gidişatına bağlı olmaya devam ediyor. Aşılar konusundaki ilerleme ve arz kısıtlamalarının hafifletilmesinin, ekonomik aktivite ve istihdamda devam eden kazanımların yanı sıra enflasyondaki düşüşü desteklemesi bekleniyor. Virüsün yeni türevleri de dahil olmak üzere ekonomik görünüm devam ediyor.” (Federal Rezerv). . . “Blockchain’ler, standartlaştırılmış ve entegre bilgilere sahip şirketler arasındaki veri silolarını silmek için müthiş bir fırsat sunuyor.” (EY Küresel Blockchain Lideri Paul Brody) . . . “ABD, yeni varyant dünyasına uyum sağlamayı öğrendi ve üretmeye devam ediyor. (S&P Küresel Ratings ABD Baş Ekonomisti Beth Ann Bovino’dan Wall Street Journal’a)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.