Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Fed Sıkılaştırması, Ekonomik Sıkıntılar Kripto Yatırımcılarını Korkutmaya Devam Ediyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin ve eter düşüyor ve sonra yükseliyor; altcoin fiyatları karışık.

Teknisyenin yaklaşımı: BTC, Asya ticaret gününde aşırı satılmış görünüyor, ancak yukarı yönlü sınırlı kalmaya devam ediyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 42.463 $ +0. %8

Eter (ETH): 3.166 $ -1. %3

En çok kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kardano ADA +9. %1 Akıllı Sözleşme Platformu
Litecoin LTC +4. %0 Para birimi

En çok kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM −7. %9 Akıllı Sözleşme Platformu
Zincir bağlantı BAĞLANTI −7. %2 Bilgisayar
Polkadot NOKTA −7. %2 Akıllı Sözleşme Platformu

Piyasalar

S&P 500: 4,577 $ -1. %8

DJIA: 35.368 $ -1. %5

Nasdaq: $14.506 -2. %6

Altın: 1,813 $ 0,3

Piyasa hareketleri

Bitcoin Salı ticaretinde kararını veremedi. Güne, fiyatı 41.000 dolara yönelen kısa bir aşağı yönlü spiralle başladı. Ama sonra rota değişti. ABD hisse senedi piyasalarında ticaretin sonunda, güne başladığı yere, 42.000 doların üzerindeydi. Yayınlandığı sırada, piyasa değerindeki en büyük kripto para, gün için hafif bir artışla 42.500 doların üzerinde işlem görüyordu.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ether, benzer bir model izledi, önce battı, sonra yükseldi. Yayınlandığı sırada, son 24 saat içinde yaklaşık olarak sabit olan yaklaşık 3.150 $ işlem görüyordu. Diğer önde gelen alternatif madeni paralar (altcoinler), birkaçının onay alması ve diğerlerinin hafifçe düşmesiyle değişti.

Karma performans, ABD ve küresel ekonomiler hakkında süregelen tedirginliği yansıtıyordu. Ana hisse senedi göstergeleri, S&P 500’ün %1,8 ve Nasdaq’ın %2,6 düşmesiyle düştü. Tahvil getirileri, ABD merkez bankasının faiz oranlarını beklenenden daha hızlı ve daha dik artıracağına dair yaygın korkular arasında yükseldi.

OANDA Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya, CoinDesk’e e-posta yoluyla “Bitcoin, riskli bir varlık olarak ticaret yapmaya devam etmeye hazır görünüyor ve agresif Fed sıkılaştırmasına ilişkin artan korkulara karşı savunmasız kalmaya devam ediyor” dedi. “Hazine [tahvil] getirilerindeki artış bu hafta devam edebilir ve bu, bazı bitcoin hodler’larını ve altcoinleri test edebilir.”

Ancak Moya, bitcoin fiyatının toparlanması konusunda iyimser. “Hazine getirilerindeki kırılmanın bu kadar hızlı gerçekleşmesi beklenmiyordu, ancak sona erdiğinde bu, birçok tüccarın kripto para birimlerine geri dönmesi için açık bir sinyal olabilir” dedi.

Teknisyen görüşü

Bitcoin Düşüyor; 40K $ Destek ve 45K $ Direnç Arasında Sıkıştı

Bitcoin dört saatlik fiyat grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta yatay bir aralıkta işlem gördü, ancak alıcılar 40.000$ civarında destek tutmaya devam etti. Bir sonraki direnç seviyesi, kısa vadeli fiyat artışlarını sınırlayabilecek 43.000-45.000 $ arasındadır.

BTC, Asya ticaret gününde çoğu teknik gösterge tarafsız kaldığından son 24 saat içinde kabaca yatay seyrediyor.

Dört saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI), %10’luk bir fiyat sıçramasından önce gelen 7 Ocak’tan bu yana en fazla aşırı satım oldu. Ancak bir düşüş trendinde, aşırı satım okumalarına karşı fiyat tepkisi birkaç gün gecikebilir.

Uzun vadeli momentum sinyalleri zayıfladığından şimdilik satıcılar kontrolde kalıyor.

Önemli olaylar

10 a. m. HKT/SGT (2:00 UTC): Eurostat inşaat çıktısı (Kasım Aylık/Yıllık)

1:30 a. m. HKT/SGT (5:30 UTC): ABD inşaat izinleri (Aralık Aylık/Değişiklik)

2:15 s. m. HKT/SGT (6:15 UTC): İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’nin Konuşması

23:50 s. m. HKT/SGT (15:15 UTC): Japonya ithalat/ihracatları (Yıllık Aralık)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Hisse Vadeli İşlemleri Düşerken Bitcoin Düştü, Para Biriminin Eski Vekili Denetçisi Brian Brooks, ABD Stablecoin Düzenlemesine İlişkin Görüşünü Paylaştı, FTX Kripto Girişimlerine Yatırım Yapmak İçin 2 Milyar Dolar Ayarladı

Eski Para Birimi Vekili ve mevcut Bitfury CEO’su Brian Brooks, ABD stablecoin düzenlemelerini tartışmak için “First Mover”a katıldı. Bu arada FTX, kripto endüstrisi girişimlerine yatırım yapmak için 2 milyar dolarlık bir girişim fonu duyurdu. FTX Ventures, Amy Wu’nun sahne arkasından ayrıntıları paylaştı. Bitcoin, hisse senedi vadeli işlemleriyle birlikte düşüşte. OANDA Kıdemli Pazar Analisti Edward Moya pazar analizini sağladı. Artı, CoinDesk Küresel Politika ve Düzenleme Genel Yayın Yönetmeni Nikhilesh De’den düzenleyici bir güncelleme.

Son manşetler

Animoca Markalarının Değerlemesi İki Kattan Fazla Artarak 5 Dolara Çıktı. Üç Ayda 5 Milyar Dolar: Fungible token (NFT) ve metaverse projelerindeki yatırımcı, son finansman turunda neredeyse 360 ​​milyon dolar topladı.

BSN’nin Shenzhen-Singapur Ticaret Blok Zinciri Projesi Arkasındaki Kırmızı Tarihi: Ağ, şirketlerin ve hükümetlerin veri güvenlik yasalarını uygulamalarına yardımcı olabilir.

Paradigma, Bahreyn’in İlk Lisanslı Kripto Aracılığına 110 Milyon Dolarlık Yatırıma Öncülük Ediyor: Kleiner Perkins, coğrafi genişlemeye doğru gidecek olan finansman turunu birlikte yönetti.

Intel, ‘Ultra Düşük Voltajlı Bitcoin Madenciliği ASIC’ini Şubat Ayında Açıklayacak: Bu hareket, çip üreticisini Bitmain ve MicroBT’deki bu tür şirketlerle aynı pazara getirecek.

Kripto. Com’un Çalınan Eteri Tornado Cash Yoluyla Aklanıyor: Ethereum karıştırıcısı, Crypto’dan çalınan eterin hedeflerini gizlemek için kullanılıyor. com

Daha uzun okumalar

EY’den Paul Brody, Metaverse’de Gameplay Is What Matters:Second Life’ın bugün var olan bazı gişe rekorları kıran deneyimlerle karşılaştırıldığını yazıyor.

Bugünün kripto açıklayıcısı: %51 Saldırısı Nedir?

Diğer sesler: Signal’in Kripto Para Birimi Özelliği Dünya Çapında Gitti

Söyledi ve duydu

“Çin dünyanın geri kalanından çok farklı bir yolda, bu çarpıcı bir fark,” dedi Ielpo. “Şu anda Çin’de olanlar konusunda gerginiz. (Florian Ielpo, Lombard Odier Investment Managers/The Wall Street Journal makro başkanı) . . . “Umarım durum böyledir, ancak bu ancak bağışıklık tepkisinden kaçan başka bir varyant bulamazsak durum böyle olur. (Anthony Fauci, koronavirüsün Omicron varyantı üzerine Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşuyor). . . “Gerçek dolandırıcılık ile meşru çabalar arasında bir ayrım yapmak için kesinlikle daha fazla çaba gösterilmeli, ancak terim olduğu gibi ve yine, serbest piyasaların dil polisliği olmamalı. Daha yumuşak kelimelerin kullanılmasını savunuyorum: “Ponzi-benzeri” veya “Ponzi-esque” çünkü nadiren gerçek anlaşmayı tartışıyoruz. (CoinDesk köşe yazarı Daniel Kuhn)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.