Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Gelecekte Faiz Artışları? Kripto Ralli Şortları Çıktı

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, Powell’ın şahin yorumlarından sonra erken kazanımlarından vazgeçti.

Teknisyenin yaklaşımı: Uzun vadeli momentum zayıf kalmaya devam ediyor ve BTC kritik bir noktada.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 36.826 $ -0. %3

Eter (ETH): 2.470 $ +0. %7

En Çok Kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Çokgen MATIC +5. %5 Akıllı Sözleşme Platformu
Dogecoin KÖPEK +5. %1 Para birimi
Solana SOL +3. %0 Akıllı Sözleşme Platformu

En Çok Kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM −5. %8 Akıllı Sözleşme Platformu
İnternet Bilgisayarı ICP −2. %9 Bilgisayar
Yıldız XLM −1. %0 Akıllı Sözleşme Platformu

Piyasalar

S&P 500: 4.349 -0. %1

DJIA: 34,168 -0. %3

Nasdaq: 13,542 +. %02

Altın: 1.816 $ -1. %7

Piyasa hareketleri

ABD Federal Rezervi’nin Çarşamba günü bilançosunun boyutunu küçültmeyle ilgili bir açıklama yayınlamasının ardından, piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin 37.000 $’ın altına düşmesi nedeniyle, 39.000 $’a yakın bitcoin ticareti olan kriptodaki bir rahatlama rallisi kısa sürdü.

CoinDesk verisine göre, Bitcoin yayınlandığı tarihte son 24 saatte hafif düşüşle yaklaşık 36.800 dolardan el değiştiriyordu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, 2.450 doların üzerinde işlem görüyordu ve aynı dönemde hafifçe yükseldi.

CoinDesk tarafından derlenen veri, bitcoin’in büyük kripto borsalarındaki spot ticaret hacminin bir gün öncesine kıyasla Çarşamba günü arttığını gösteriyor.

Kaynak: CoinDesk/CryptoCompare

Piyasa, haberin zaten “fiyatlandırılmış” olduğuna inandığı için, ABD merkez bankası açıklamasını yayınladıktan hemen sonra Bitcoin kısa bir süreliğine yaklaşık 39.000 dolara yükseldi.

Borsanın ardından, yatırımcılar ve tüccarlar Fed Başkanı Jerome Powell’ın yorumlarını tartarken bitcoin önceki kazançlarından vazgeçti.

Powell, gelecekteki bir toplantıda faiz artırımı olasılığını dışlamayacağını söyledi ve merkez bankasının yüksek enflasyonla mücadele etmek için ekonomiye verdiği desteği istikrarlı bir şekilde kaldıracağının sinyalini verdi.

Oanda’da kıdemli bir piyasa analisti olan Edward Moya, günlük piyasa bülteninde “Fed Başkanı Powell’ın konuşmasını dinledikten sonra, daha fazla faiz artırımı riskinin yükseldiği anlaşıldı” dedi. “. . . Fed, Mayıs veya Haziran’da başlayan bilanço ikinci tur toplantısında faiz oranlarını yükseltebilir. ”

Ancak Moya, bitcoin 40.000 ila 50.000 $ arasında stabilize olabilirse, alternatif kripto para birimlerinde bir ralli olabileceğinden, kripto para birimlerinin panik satışının sona erebileceğini de sözlerine ekledi.

Teknisyen görüşü

Bitcoin Aşırı Satış Sıçraması, 40 bin ila 43 bin dolar arasında dirençle karşı karşıya

Bitcoin’in günlük fiyat grafiği, altta RSI ile destek/direnç gösteriyor. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin, son iki gün içinde aşırı satım seviyelerinden yükseldi ve keskin bir satıştan sonra alımların yenilendiğini gösterdi. Kripto para birimi, mevcut fiyat sıçramasını durdurabilecek 40.000-43.000 $ arasında ilk dirençle karşı karşıya.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), aşırı satım seviyelerinden yükseliyor ve bu da alıcıları bu hafta aktif tutabilir. Haftalık grafikte RSI, geçen Temmuz ayında güçlü bir fiyat rallisinin başlangıcı olan şeye benzer şekilde aşırı satım bölgesine yaklaşıyor.

Yine de, momentum sinyalleri zayıf kalmaya devam ediyor ve bu da buradan sınırlı bir yükseliş olduğunu gösteriyor. Bu, alıcıların bir toparlanma aşamasına işaret etmek için 40.000 doların üzerinde belirleyici bir hamle yapmaları gerektiği anlamına geliyor.

Şimdilik, Kasım ayındaki düşüş trendi, 37.000$’lık acil destek ve 30.000$’lık düşük destek ile bozulmadan kaldı.

Önemli olaylar

8:30 a. m. HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya ithalat ve ihracat fiyat endeksi (Q4 QoQ)

3 s. m. HKT/SGT (07:00 UTC): İsviçre ithalat ve ihracatı, ticaret dengesi (Aralık Aylık)

9:30 s. m. HKT/SGT (1:30 pm UTC): ABD dayanıklı mal siparişleri (Aralık)

9:30 s. m. HKT/SGT (1:30 pm UTC): Yıllıklandırılmış ABD gayri safi yurtiçi hasıla (Aralık)

9:30 s. m. HKT/SGT (1:30 pm UTC): ABD işsizlik başvuruları, dört haftalık ortalama (21 Ocak)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Kripto Piyasaları, Federal Rezerv Toplantısı, Animoca Brands’ın Son Finansman Turu Öncesinde Dik Satışlardan Kurtuldu

Dexterity Capital Yönetici Ortağı Michael Safai, yatırımcıların saat 2’de Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısını beklediği için kripto piyasalarının derinlemesine analizi için “First Mover” sunucularına katıldı. m. (ET). Animoca Brands kurucu ortağı Yat Siu, firmanın en son finansman turunun ayrıntılarını paylaştı. Ayrıca, Gartner Research’te analist olan Avivah Litan, fiat para birimi kullananlara karşı kripto kullanan suç faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Son manşetler

Bitcoin Katkıları 1 Doları Nasıl Finanse Etti? Zimbabwe’de 4M Solar Kurulum: Uzun süredir devam eden Sun Exchange, çevreye duyarlı bitcoinciler için bir adım atıyor.

Madenciler Kripto Satışından Etkilenmiyor, Daha Fazla Birleşme ve Satın Alma Bekliyor: Bazı madenciler öz sermayeyi artırmakta veya eskisi kadar kârlı kalmakta zorluk çekebilirken, birçoğu mevcut gerilemeyi yönetebileceklerinden emin.

Suçlular Hala Fiat’ta Saklanmayı Kriptodan Daha Kolay Buluyor: Gartner Research’ten Litan, kanunları çiğneyenlerin şeffaf kripto para ağlarında kaçabileceğini, ancak saklanamayacağını savunuyor. (CoinDesk Gizlilik Haftası serisinden)

Diem Mulling Varlıkların Hisse Geri Yatırımcılara Satışı: Rapor: Kripto para birimini geliştiren Meta Platforms liderliğindeki grup, projenin fikri mülkiyetinin satılması konusunda yatırım bankacılarıyla görüşmelerde bulunuyor.

Solana, Dijital Varlık Dünyasının Vizesi Olabilir: Bank of America: Solana ve diğer blok zincirler, zaman içinde Ethereum’dan pazar payı kapabilir, banka bir araştırma notunda söyledi. (12 Ocak)

Daha uzun okumalar

Biden Altyapı Yasası İçine Girdi: Anayasaya Aykırı Kripto Gözetimi:Marta Belcher, Dördüncü Değişiklik, Altyapı Yatırımı ve İşler Yasası ve vergi yasasının 6050i Bölümü hakkında bilmeniz gerekenleri özetliyor. Bu görüş, CoinDesk’in Gizlilik Haftasının bir parçasıdır.

Bugünün kripto açıklayıcısı: İlk NFT’nizi Basmak: Yeni Başlayanlar İçin Bir NFT Oluşturma Kılavuzu

Diğer sesler: Kripto için deli ama riske alerjin var mı?(McKinsey)

Söyledi ve duydu

“Metaverse’in en büyük katkısı *alışverişte* bir değişiklik olursa, onu şimdi kapatsan iyi olur. (Wall Street Journal muhabiri Paul Vigna) . . . “Herkesin özel olarak ilişki kurmak için devredilemez bir hakkı vardır ve isimsiz olarak bilgi arama hakkına sahip olmalıdır. Başka bir deyişle, kişisel bilgileri kendilerine ait olmalı ve bu bilgilerin tam kontrolü onlarda olmalıdır. Dönem. (CoinDesk için dijital para birimi öncüsü David Chaum) . . . Ayrıca insanların rastgele milyonlarca dolar kazandığı ve bununla ne yapacaklarını bilemedikleri, bu yüzden satın almaya çalıştıkları kripto para biriminden bir sürü yeni para var. Estetik için madeni paraları severim. Kripto para birimine yatırım yapmam. Başkalarının geçmişte tuttuğu ve bir şeyler satın aldığı veya biriktirdiği elinizde tuttuğunuz bir şeyi seviyorum. Tarihi seviyorum. ” (Rex Goldbaum’a New York Times) . . . “Diğer etkilerin yanı sıra, daha yüksek Fed faiz oranları genellikle sermayeyi spekülatif sektörlerden uzaklaştırır çünkü tasarruf sahipleri ve yatırımcılar devlet tahvillerinde daha güvenli getirilere çekilirler. Marjlarda, bu kaçınılmaz olarak hem tokenlerden hem de kripto girişimlerinden (teknoloji ve teknoloji ile birlikte) değer çekecektir. risk sermayesi daha genel olarak). ” (CoinDesk köşe yazarı David Z. Morris)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.