Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Hafif Ticarette Kripto İnç Aşağıya

(James Rubin tarafından düzenlendi)

Günaydın. İşte bu sabah olanlar:

Piyasa hareketleri: Piyasalar yıl sonuna doğru “çok dalgalı” fiyat hareketleri beklediğinden, Bitcoin ve ether Pazartesi günü çok az hareket etti. Terra (LUNA) geçen haftadan bu yana etkileyici kazanımlarını sürdürdü.

Teknisyen alımı (Editörün notu): Teknisyenin Alımı bugün bir ara veriyor. Onun yerine First Mover Asia, Cryptocurrency Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği’nin kurucu eş başkanı ve eski bir CoinDesk muhabiri Joon Ian Wong’un bir köşesini yayınlıyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 46.838 $ -0. %6

Eter (ETH): 3.918 $ -%1

Piyasalar

S&P 500: 4,568$ -1. %1

DJIA: 34,932 $ -1. %2

Nasdaq: $14.980 -1. %2

Altın: 1.789 $ -0. %6

Piyasa hareketleri

Kripto piyasası, Asya saatlerinde meydana gelen bir tabandaki kayıpları yavaş yavaş toparladı, ancak yayın sırasında önde gelen kripto para birimlerinin çoğu son 24 saatte düştü. Yayınlandığı sırada, bitcoin biraz düşüşle 47.000 doların altında el değiştiriyordu. Eter de kırmızıydı.

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton Pazartesi günü haftalık bülteninde “Bitcoin, 44.200 $ civarında ilk desteğin üzerinde konsolide olurken kısa vadeli momentumun nötrleştiğini gördü” dedi. “Gelişmiş bir günlük MACD [hareketli ortalama yakınsama ayrışması] ve kısa vadeli aşırı satım koşulları, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde ilk destek çevresinde istikrar görebileceğini gösteriyor. ”

Teknik analizinde Stockton, grafikler en eski kripto para biriminin “henüz aşırı satılmadığını” öne sürdüğü için, bitcoin’in orta vadede hala aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya olduğunu vurguladı. ”

Aynı zamanda, CoinDesk tarafından derlenen verilere göre, bitcoin’in büyük merkezi borsalardaki ticaret hacmi Pazartesi günü düşük kaldı.

(CoinDesk/KriptoKarşılaştırma)

OANDA, The Americas’ta kıdemli piyasa analisti Edward Moya, günlük piyasa güncellemesinde “Düşen ticaret hacimleri Bitcoin ile hangi fiyat hareketinin gerçekleştiğini karmaşıklaştırabilir” diye yazdı ve bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç hafta içinde “çok dalgalı” olabileceğini belirtti. . “Birçok yatırımcı uzun vadeli yükselişini sürdürüyor ve potansiyel kısa vadeli ağrı üzerindeki belirsizlik, birçok tüccarın bitcoin 40.000 $ seviyesine düşene kadar beklemesine neden oluyor. ”

Messari’ye göre, alternatif kripto para biriminde (altcoin), Terra blok zincirinin yerel tokeni LUNA, geçen haftadan bu yana rallisine devam ederek 82 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Defi Llama’dan Veri, Terra’da kilitlenen toplam değerin veya bir blok zinciri üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşmede kilitlenen tüm jetonların dolar değerinin, Pazartesi günü itibariyle Binance Akıllı Zincirindeki değeri aştığını gösterdi. Shiba Inu, son 24 saatte %5’in üzerinde yükseldi.

Sütun

NFT’lerin Geleceği Değiştirilebilir: Bu yıl ortaya çıkan birçok NFT topluluğu, tek başına benzersiz jetonlara sahip bir topluluğu yönetmenin o kadar kolay olmadığını görüyor. (Kripto Para Birimi Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği’nin kurucu eş başkanı Joon Ian Wong tarafından.)

“Wen jetonu mu?”

Dünyanın dört bir yanındaki Discord sunucularında duyulan nakarat. Böyle ve böyle bir proje ne zaman topluluk üyelerine bir jeton gönderecek? Bu soru, özellikle Bored Ape Yacht Club gibi bir topluluk 2 milyar dolarlık bir NFT projesi etrafında bir araya gelirse acildir. Bu nedenle BAYC, Ekim ayında soruya şu yanıtı verdi:

Bored Ape sahiplerinin keşfettiği gibi, takas edilemez bir jeton koleksiyonu başlatmak ve etrafında gelişen bir topluluk görmek olağanüstü harika. Ancak bir noktada, tüm kedileri gütmek zorlaşıyor – özellikle söz konusu kediler de çok zengin insanlarsa. Ya onları koordine etmenin ve çıkarlarını hizalamanın bir yolu olsaydı? Tüm bunları zincirleme olarak yapabilseydiniz ne olurdu? Belki bir şifreleme belirteci ile?

Bu makale, kriptonun medyayı ve eğlenceyi nasıl değiştirdiğini araştıran Kültür Haftası’nın bir parçasıdır.

Bu nedenle, karşılıksız tokenlerin geleceği takas edilebilirdir. Bu yıl ortaya çıkan birçok NFT topluluğu, tek başına benzersiz belirteçlere sahip bir topluluğu yönetmenin o kadar kolay olmadığını görüyor. Topluluk tarafından yaratılan takas edilebilir tokenlar teoride çok çekici olmaya başlar. Neyse ki onlar için bu kavram zaten var: Bu, sosyal belirteçlerin dünyası – evet, değiştirilebilir olan topluluk merkezli belirteç akışları.

Değiştirilemez argüman

Sosyal belirteçler, bir süredir bu güzel web sitesinin sayfalarında ustaca ele alınmıştır. İşte türün derinliklerine dalan harika bir Jeff Wilser özelliği. Ama işte nasıl çalışacaklarına dair kısa bir özet: Farz edin ki Spotify’ın algoritması tarafından size sunulan seçimler arasından gelecek vadeden genç bir sanatçıyı fark ettiniz. Yıllar boyunca müziklerini binlerce kez yayınlarsınız, yavaş yavaş konserlere katılır ve ürün satın alırsınız. Sonunda, sanatçı ana akımı kırar ve sağdan soldan Grammy’leri alır ve “Saturday Night Live. ”

Yukarıdaki örnek, sosyal belirteçlerin “Taylor Swift Hipotezi” olarak adlandırılabilir. Hipotezin çalışma şekli, yukarıdaki senaryoya bir jeton enjekte ettiğinizi hayal edin. Ya o sanatçı Taylor Swift ise ve ya fandomunuzun ilk günlerinde $SWIFT çıkardıysa. Taylor pop yıldızlığının doruklarına çıkarken zulanın fiat para cinsinden büyümesini izleyerek çok fazla SWIFT biriktirmiş olabilirsiniz. Swift Hipotezi, Index Ventures yatırımcısı Rex Woodbury’nin Atlantik’teki sosyal belirteçler hakkındaki son düşüncesinde açıklanmıştır.

Ancak bazı NFT inananlarının neden topluluklar için değiştirilebilir jetonların işe yaramadığını düşündüklerine bakalım. İşte, şirin, pikselli, yarı insan, yarı maymun NFT koleksiyoncusu GMoney, argümanını ortaya koyuyor: Bir jeton zulası, ilk olarak jetonları hayranlara dağıtan bir yaratıcı tarafından tutulur. Yaratıcı daha değerli işler yarattıkça, bu jetonların fiyatı yükselir. Ancak bu kazanımları gerçekleştirmek için içerik oluşturucu, jetonları sürekli olarak hayranlara satmalıdır. Bu, yaratıcıları azalan bir jeton sürüsüyle baş başa bırakır, böylece onları çalışmalarının değerini artırmaya teşvik etmez.

“Teşvikleriniz yanlış hizalanmış” diyor GMoney.

İşin püf noktası bu: Taylor en tepeye kadar hayranlarına $SWIFT harcardı. En sadık hayranları, Crypto Twitter’ın tabirini benimsemek için çıkış likiditesi olurdu. Sosyal belirteçlerin işe yaramasının tek yolu bu olsaydı, Swift Hipotezi Swift Pump and Dump olurdu.

GMoney, sosyal jetonlar hakkında şüphe uyandıran kriptoratiler arasında yalnız değil. İşte ERC-721 standardının yazarlarından biri olan Simon de la Rouviere, NFT’lerin aslında daha iyi sosyal belirteçler olduğunu öne sürüyor!

Sosyal belirteçlerin çürütülmesi

Sosyal belirteçlerin çalışmasına büyük bir ilgim olduğunu belirtmek için burası en iyi yer. E-spor yayıncılarının, müzisyenlerin ve her türden yaratıcıların hayranlara kendi jetonlarını vermelerine yardımcı olan Rally’de bir danışmanım. Aynı zamanda, sosyal token projeleri için bir hızlandırıcı olan Seed Club’a katkıda bulunan ve yatırımcıyım.

Kriptoda bildiğimiz gibi, yanlış hizalanmış teşvikler, bir projede dengelenebilecek en ağır suçlamalardan biridir. Bu yüzden, GMoney’in maymun işine sağlam bir çürütme için Seed Club’ı başlatan ve sosyal jetonların en ilerisinde kalan Jess Sloss’a döndüm.

Sloss bana “Sosyal jetonlar daha iyi eşitliktir” diyor. Sevgili okuyucu, kayıt dışı menkul kıymet teklifleri için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yardım hattını aramaya başlamadan önce, bununla gerçekten kastettiği şey şudur: Bir topluluk için takas edilebilir jetonlar NFT’lerden daha anlamlıdır. NFT’ler sermaye artırma ve oluşturma konusunda iyi olsalar da, bir topluluğun devam etmesini sağlamada daha az iyiler. Sosyal belirteçlerin girdiği yer burasıdır.

“Bu toplulukların birçoğunun üzerinde düşünmediği şey, [onları] geleceğe nasıl taşıyacakları?” Sloss diyor. “Sonuçta, daha incelikli işbirliğini ödüllendirebilmemiz ve bunu yönetim yığınında temsil edebilmemiz gerekiyor. ”

Örneğin, bir topluluğun geliştirme veya editoryal çalışma için çekirdek üyeleri paylaşması gerekebilir. Mevcut yaratıcı çalışmaları seyreltmeden yeni fonlar toplaması gerekebilir. Ayrıca bazı şeylere oy vermek için bir yola ihtiyacı olabilir.

Sloss, startup’ı bir metafor olarak kullanarak bunu şu şekilde çerçeveliyor: “Bir yaratıcının, o yaratıcının çalışmasından daha büyük ve daha geniş bir şey yaratmak isteyen bir hayran topluluğu varsa, o zaman değiştirilebilir bir jeton çok mantıklı olur.

Ayrıca bakınız: ENS Airdrop’u kaçırdınız mı? | Fikir

“Aslında bir banka hesabınız ve bir üst limit tablonuz var. Takas edilebilir jeton, insanları teşhir etmek, yatırım için satmak [ve] o toplulukta yaptıkları iş için insanları ödüllendirmek için kullanabileceğiniz o üst sınır tablosunu temsil eder. Yeni NFT’leri basıp dağıtmadığınız veya NFT torbaları tutmadığınız sürece, tüm bunları bir NFT ile yapmak çok zordur. . . Bir noktada takılıp kalacaksınız. ”

Bored Apes, yeni, değiştirilebilir bir jeton etrafında koordine edilen bir NFT topluluğunun geleceğine bir bakış olabilir. Sloss’un üzerinde çalıştığı SquiggleDAO başka bir örnek: özellikle üretken arka ve Chromie Squiggles için bir koleksiyoncu DAO’su olan $SQUIG jetonu, sahiplerinin DAO’nun kaynaklarını nasıl kullanacakları konusunda oy kullanmalarına olanak tanıyor. büyük yatırımcılara.

Funble’daki eğlence

Sosyal belirteçle başka neler yapabilirsiniz? Sloss beni düzeltiyor: Artık arka terimi topluluk belirteçleri veya topluluk DAO’ları. Seed Club’ın dördüncü grubu (üçüncü grupta Pussy Riot ve diğer ünlüler vardı) için başvuruları incelerken, firmalarının sahipliğini bir DAO kullanarak topluluklara nasıl dağıtacaklarını araştıran Web 2 şirketlerinin kurucularına olan ilgide bir artış gördüğünü söylüyor. “Hızlı bir şekilde modası geçecek ve ürünlerinin Web 3 versiyonuyla rekabet etmekte zorlanacak bir teknoloji yığını üzerine inşa ettiklerinin farkındalar” dedi. “Şu anda yaratılan bir DAO patlaması var. ”

Sloss, en popüler kullanım örneklerinin öğrenmeye, özellikle Web 3 hakkında bilgi edinmeye yardımcı olan DAO’lar olduğunu söylüyor. örnekler. Ayrıca, aboneleri arasında müzik ve teknoloji üzerine araştırmaları teşvik eden sektör haber bülteni Water and Music’ten bir token konusunda da iyimser.

“Bence uzun ömürlülük operasyonlara girecek” diyor Sloss. “Dışarı çıkıp Anayasayı satın alalım gibi… o zaman ne olacak? ‘O zaman ne’ heyecan verici kısımdır. ”

Önemli olaylar

2 a. m. HGT/SGT (10:00 UTC): Yeni Zelanda kredi kartı harcaması (Yıllık Kasım)

6 s. m. HGT/SGT (10:00 UTC): İtalya Üretici fiyat endeksi (Kasım Yıllık/Aylık)

21:30 s. m. HKT/SGT (1:30 UTC): Kanada yeni konut fiyat endeksi (Kasım Yıllık/Aylık)

11 s. m. HGT/SGT (3 pm UTC): Avrupa Komisyonu tüketici güveni (Aralık ön)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Eski CFTC Başkanı ve ‘Kripto Baba’ Chris Giancarlo ABD Stablecoin Düzenleme Görünümü hakkında

“First Mover” sunucuları, eski CFTC başkanı ve “CryptoDad: The Fight for the Future of Money” kitabının yazarı ile konuştu. Bitcoin ve eter, düşüş eğilimi gösteren bir Asya seansı sırasında düşüş yaşadı. Stratejik fonların genel müdürü Marc Lopresti, piyasa analizi sağladı. Ayrıca, CoinDesk Genel Yayın Yönetmeni, Küresel Politika ve Düzenleme Nikhilesh De, 2 trilyon dolarlık “Daha İyisini İnşa Et” faturası ve bunun kripto üzerindeki etkisi hakkında en son güncellemeye sahipti.

Son manşetler

Dijital Varlık Fonları 142 Milyon Dolarlık Rekor Çıkışa Sahip: Kripto piyasaları geri çekilirken yatırımcılar bitcoin ve Ethereum, Solana ve Polkadot para birimlerine odaklanan fonlardan para çekti.

Çin Faiz İndirimi Risk Alımına İlham Vermediği için Bitcoin ve Ether Taban ‘Asya’da Düşüş Oturumunda’: Bitcoin, yıl başından bugüne kazanımlarının çoğunu Amerikan saatlerinde elde etti.

JPMorgan Siemens için Ödeme Blok Zinciri Sistemi Geliştirecek: Rapor: İki şirket bunun türünün ilk örneği olacağını söyledi.

Figment 110 Milyon Dolarlık C Serisi ile Tek Boynuzlu At Statüsüne Ulaştı: Finansman turu Thoma Bravo tarafından yönetildi ve Binance, Mirae Asset, ParaFi Capital, Bitstamp ve Franklin Templeton’ı da içeriyordu.

SEC, Gri Tonlamalı ve Bitsel Spot Bitcoin ETF’lerine İlişkin Kararı Erteledi: Ajans, iki teklifin incelemesini en az 45 gün uzatıyor.

Daha uzun okumalar

NFT Sahtekarlıkları Ortadan Kalkmıyor: Bir dizi intihal NFT, dijital “mülkiyet”in her zaman “dijital mülkiyet hakları” anlamına gelmediğini gösteriyor. ”

Web 3 İnternetin Vahşi Ruhuna Dönüştür:”Sanırım izleyiciler bunu istiyor, değil mi?” Matt Saincome, yazar ve serbest ödeme sistemi OutVoice’in kurucusu olduğunu söyledi.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Bitcoin Fiyat Grafiklerini Anlamak

Diğer sesler: Girişim Kapitalistleri Kriptonun Ticareti Yeniden Şekillendireceğini Nasıl Düşünüyor?

Söyledi ve duydu

“Hükümetimizin bizi ne ölçüde yok etmeye çalışacağını asla bilemeyiz. ” (CNBC tarafından bildirildiği üzere Ben, Çin’deki yeraltı madencisi). . . ”NFT’lerin bir kısaltma olması önemli mi? Hayır. Ofis çalışanları, PDF’nin ne anlama geldiğini çok çabuk anladı. (Twitter’da Cinneamhain Girişim Ortağı Adam Cochran) . . . Bir DAO, bir insan ağının kendilerini belirli bir amaç doğrultusunda yönetmek için yazılım kodu ve otomasyon aracılığıyla koordine ettiği, politik olarak merkezi olmayan organizasyonun nispeten yeni bir şeklidir. . . DAO’lar, merkezi olmayan öz-yönetim olanaklarını test ediyor. . . (Kelsie Nabben, CoinDesk için Alexia Maddox)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.