Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Katman 1 Belirteçleri Dikkat Çektiğinden Bitcoin 43 bin Dolara Yakın Dengede

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, Çarşamba günkü satıştan sonra 43.000 dolar civarında istikrar kazanırken, tüccarların dikkati katman 1 jetonlarına çevrildi.

Teknisyenin görüşü: Artış sınırlı olsa da aşırı satım sinyalleri bitcoin için bozulmadan kalıyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 43,073 $ -1. %09

Eter (ETH): 3.407 $ -4. %097

Piyasalar

S&P 500: 4.696-0. %096

DJIA: 36,236 -0. %47

Nasdaq: 15.080 -0. %13

Altın: 1.790 $ -1. %09

Piyasa hareketleri

Bitcoin yaklaşık 42.000$’a düştükten sonra 43.000$ civarında sabitlenirken, armoni (ONE), fantom (FTOM), kozmos (ATOM) ve NEAR (NEAR) gibi birkaç katman 1 token Çarşamba günkü daha geniş pazara rağmen hızla yeşile döndü elden çıkarmak.

CoinDesk Veri’ye göre, yazı yazılırken, en eski kripto para birimi olan bitcoin, son 24 saat içinde %1,09 düşüşle 43,073 dolardan işlem görüyordu.

TradingView ve Binance’den Veri, damping olaylarının çoğunun Çarşamba günü ABD işlem saatlerinde gerçekleştiğini gösteriyor. Özellikle, 1 numaralı kripto para biriminin fiyatı Perşembe günü Asya saatlerinde sadece küçük bir darbe aldı.

BTC/USTD çifti Binance’deki saatlik grafik. (Kaynak: TradingView, Binance)

Hong Kong merkezli kripto borç veren Babel, 5 Ocak tarihli haber bülteninde, Bitcoin’in 2021’in son haftasında potansiyel olarak Çin’in kripto ticareti yasağı nedeniyle ABD hisse senetlerinin “Santa Rallisi”ni takip edemediğini yazdı. 31 Aralık, birçok Çinli kripto borsasının Çin anakarasından kullanıcılara kripto ticareti hizmetleri sunmayı durdurması için son tarihti.

2021’de kripto fiyatları için düşüş olarak bilinen bir ticaret seansı olan Asya saatlerinde hafif satış, Çin ile ilgili kripto satış baskısının sona ermiş olabileceğini gösterebilir.

Bu arada, kripto Twitter, birçok tüccarın dikkatini alternatif kripto para birimleri (altcoin) ticaretine çevirdiğini ve daha geniş bir kripto satışına rağmen birkaç katman 1 jetonunun kazanç kaydettiğini gösteriyor.

Messari’nin varlık eleme aracına göre, armoni, cosmos, fantom ve NEAR – hepsi akıllı sözleşme platformlarıyla ilişkili tokenler, Perşembe günü en büyük kazananlar arasında yer alıyor. Örneğin, armoni (ONE) fiyatları, yazı yazılırken %10,7 arttı.

Geçen yıl solana, terra ve çığ etkileyici fiyat getirileri kaydettiği için kripto tüccarları katman 1 jetonlarının başarısı üzerine bahse girmeye devam etti. Katman 1 blok zincirleri, özellikle son birkaç yılda kripto endüstrisindeki en büyük anlatılardan biri olmuştur. Başarıları, akıllı sözleşmede kilitli tokenlerin toplam değerine göre 1 numaralı blok zinciri olan Ethereum’un çok sıkışık hale gelmesi ve işlem ücretlerinde bir artışa yol açmasıyla geldi.

Teknisyen görüşü

Bitcoin Satıştan Sonra Dengede, Direnç 45 bin – 50 bin dolar civarında

Bitcoin (BTC) Çarşamba günü ilk desteğin 45.000 doların altına düştü, ancak daha sonra 5 Aralık çöküşünün en düşük seviyesi olan 42.000 dolar civarında sabitlendi. Aşırı satım sinyalleri bozulmadan kalıyor ve bu da satış baskısının düşebileceğini gösteriyor.

Kasım ayından bu yana görülen düşük fiyat zirveleri serisi göz önüne alındığında, destek aralıkları ve aşırı satım okumaları karşı trend olarak görülüyor. Bu, düşüş eğilimi tersine dönene kadar önemli bir satın alma gücü olasılığını düşürür.

Kısa vadede yukarı yönlü hareketleri sınırlayabilecek güçlü bir direnç var. Örneğin, fiyat momentumu aylık grafikte negatife döndü ve yükselişten düşüşe olası bir trend kaymasına işaret etti.

Ayrıca, bitcoin önemli hareketli ortalamaların altında kalmaya devam ediyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’ın kabaca %35 altında.

Alıcılar 50.000 doların üzerinde bir kırılmayı sürdüremedikleri için kripto para birimi geçen hafta yaklaşık %8 düştü.

Önemli olaylar

2 s. m. HKT/SINGT (6:00 UTC): Almanya Ticaret Dengesi (Kasım Ay)

2 s. m. HKT/SINGT (6:00 UTC): Almanya Endüstriyel Üretim n. s. bir w. D. a. (Kasım. YoY)

3 s. m. HKT/SINGT (07:00 UTC): Birleşik Krallık Halifax Ev Fiyatları (Aralık Aylık)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Kripto Piyasaları Tumble, CoinDesk’in Yıllık Dijital Varlık İncelemesi, Metaverse’de Avustralya Açık

“First Mover”, en son CoinDesk Yıllık İncelemesine ilk bakışınız için CoinDesk araştırma analisti George Kaloudis ile kripto pazarlarına daldı. Kripto performansı ve trendleri üzerine veri ve analizlerle dolu, ev sahipleri ve Kaloudis, 2022 için sonuçları tartışıyorlar. Ayrıca, Avustralya Açık, tenis süperstarı Novak Djokovic’in vizesinin reddedildiği haberlerinin hemen ardından metaverse projesini duyurdu. Konuklar Avustralya Açık’ın Metaverse ve NFT proje yöneticisi Ridley Plummer ve Run It Wild’dan Adam De Cata idi.

Son manşetler

Arab Bank İsviçre Sessizce DeFi’ye Giriyor Ürdün merkezli Arab Bank’ın İsviçreli kardeş kuruluşu, müşterilerine AAVE, COMP, UNI ve daha fazlasına erişim sunuyor.

Poligon Ayçiçeği Çiftçileri Sürüsünden Kazara Saldırı Altında Popüler bir yeni blok zinciri oyunu Poligon’u tıkayarak gaz fiyatlarını artırıyor.

A16z, DeFi Kredi Protokolü Saka Kuşu için Ek 25 Milyon Dolarlık Turda Önde Geliyor Turdaki diğer yatırımcılar arasında ünlü hedge fon yöneticisi Bill Ackman, kripto yatırım şirketi BlockTower ve yatırım yönetimi şirketi Kingsway Capital yer alıyor.

NYDFS Sanal Para Biriminin Yeni Müfettiş Yardımcısını İşe Aldı Peter Marton, dijital para birimleri ve blok zincirine özel olarak odaklanarak düzenleyicinin araştırma ve yenilik grubuna katılacak.

Daha uzun okumalar

Facebook, Walmart ve Şirketler Metaverse’de Nasıl Kurulmamalı Facebook’un “videoya dönüşmesi”, devam eden işletmeleri yok etti. Metaverse tekrarlanan bir hareket olabilir.

Web 3 Nedir? İşte Geleceğin Polkadot Kurucusu Gavin Wood 2014’te Bunu Nasıl Açıkladı “Snowden sonrası ağı” öngören klasik bir blog yazısı, bugün yeni bir alaka kazanıyor.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Ethereum Staking Nasıl Çalışır?

Söyledi ve duydu

“2022 gibi hissetmek, kendinde görmek istediğin enerjiyle uyumlu olan insanlara öncelik vermek içindir. (Wall Street Journal teknoloji köşe yazarı Christopher Mims Twitter’da)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.