Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Kısa Vadeli Yatırımcılar Kar Alırken Bitcoin 44 bin Doları Kırdı

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, kısa vadeli sahiplerin Kasım ayından bu yana ilk kez kâr etmesiyle 44.000 doların üzerine çıktı.

Teknisyen görüşü: BTC, iki aylık düşüş trendinin üzerinde bir kırılma olduğunu onayladı.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 43,906 $ +%3,4

Eter (ETH): 3,147 $ +%3,4

En Çok Kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
XRP XRP +%21.8 Para birimi
Çokgen MATIC +%18,7 Akıllı Sözleşme Platformu
Ethereum Klasik vb. +11.3% Akıllı Sözleşme Platformu

En Çok Kaybedenler

Bugün CoinDesk 20’de kaybeden yok.

Piyasalar

S&P 500: 4,483 -%0,3

DJIA: 35.091 +%1.3

Nasdaq: 14.015 -%0.5

Altın: 1,820 $ +%0,6

Piyasa hareketleri

Bitcoin (BTC), kısa vadeli bitcoin sahipleri Kasım ayının sonundan bu yana ilk kez kar elde ederken, 44.000 $ ile önemli bir fiyat seviyesinin üzerine çıktı.

CoinDesk verisine göre, yayınlandığı sırada, en eski kripto para birimi son 24 saat içinde %3,4 artışla 43.906 dolardan el değiştiriyordu.

Bitcoin, geçen Cuma günü %11’den fazla fiyat artışının ardından Pazartesi günü başka bir fiyat artışı elde etti. TradingView ve Bitstamp’tan alınan verilere göre, bitcoin 24 saatlik bir süre içinde en son %11’den fazla kazanç elde ettiğinde Haziran ayındaydı.

CoinDesk’in bildirdiği gibi, geçen hafta bitcoin odaklı fonlara yaklaşık 71 milyon dolar aktı, bu Aralık başından bu yana en büyük miktar.

Blockchain veri firması Glassnode’a göre, bitcoin’in fiyatı arttıkça, harcanan ve 155 günden daha genç olan madeni paralar veya kısa vadeli sahiplerin (STH) sahip olduğu madeni paralar, Kasım ayının sonundan bu yana ilk kez toplamda kar elde etti.

Glassnode Pazartesi günkü haber bülteninde, Mart 2020’den bu yana, piyasanın kısa vadeli yatırımcıların kârlılığa girmesinden önce “yükselen bir yükseliş trendine girmeyi” başardığını yazdı.

(Glassnode)

Geniş kripto para piyasasında, çoğu tokenin fiyatları da Pazartesi günü yükseldi. CoinDesk verisine göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, son 24 saatte %3.4 artışla 3.147 dolardan işlem görüyordu.

Messari’ye göre, yazı yazılırken, ölçeklendirme sistemleri projesi Polygon’un simgesi olan poligon (MATIC), son 24 saat içinde neredeyse %20 artışla en son fiyat rallisine öncülük ediyordu. Proje Pazartesi günü, Sequoia Capital India liderliğindeki bir tur finansmanda 450 milyon dolar topladığını duyurdu.

Teknisyen görüşü

Bitcoin’in Rallisi İlk Dirençle 45K-47K$’da Karşılaşıyor, Destek 40K$’da

Bitcoin günlük fiyat grafiği, alt panelde RSI ile destek/direnci gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) hafta sonu 40.000 doların üzerinde desteğini sürdürdü ve son 24 saatte %6 arttı.

Kripto para birimi, basın zamanında 44.200 dolar civarında işlem görüyordu ve iki aylık düşüş trendinin üzerinde bir kırılma olduğunu doğruladı.

Son fiyat sıçraması göz önüne alındığında, orta vadeli görünüm BTC için daha az düşüş eğilimi gösterdi. Bu, alıcıların 45.000 ila 47.000 dolarlık bir sonraki direnç seviyesine doğru aktif kalabilecekleri anlamına geliyor. Bu noktada, önceki düşüş trendinin %38’ini takip ettikten sonra kısa bir geri çekilme beklenebilir.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI) henüz aşırı satın alınmadı, bu da bu hafta fiyat artışları için ek alan bırakıyor. RSI’ın 10 Aralık’ta aşırı satım koşullarını ilk kez işaret etmesinden sonra, satın alma faaliyeti son birkaç hafta içinde durdu.

Yine de, haftalık ve aylık grafikte momentum sinyalleri negatif kalmaya devam ediyor ve bu da en son fiyat rallisinin arkasında biraz temkinli olduğunu gösteriyor.

Önemli olaylar

2:30 HKT/SGT (10:30 UTC): Japonya işgücü nakit kazançları (Yıllık Aralık)

2:30 HKT/SGT (10:30 UTC): Japonya genel hane harcaması (Yıllık Aralık)

2:50 HKT/SGT (10:50 UTC): Japonya banka kredisi (Yıllık Ocak)

3:30 HKT/SGT (11:30 UTC): National Australia Bank’ın iş koşulları (Ocak.)

3:30 HKT/SGT (11:30 UTC): National Australia Bank’ın ticari güveni (Ocak.)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Bitcoin, Büyük Kriptoların Geri Dönüşü, Gizlilik Odaklı Web 3 Uygulama Oluşturucusu Aleo, 1,45 Milyar Dolar Değerlemeden 200 Milyon Dolar Arttıkça 42 Bin Doların Üzerinde Tutar

“First Mover” sunucuları, büyük kripto para birimleri geri dönerken kripto pazarları hakkında derinlemesine bir analiz için Voyager Digital kurucu ortağı ve CEO’su Steve Ehrlich ile konuştu. Gizlilik odaklı Web 3 uygulama oluşturucusu Aleo, yaklaşık 1,45 milyar dolarlık bir değerlemeyle B Serisi finansman turunda 200 milyon dolar topladı. Aleo CEO’su ve Baş Teknoloji Sorumlusu Howard Wu, genişleme planını paylaştı.

Başlıklar

Polygon, Web 3 Planlarını Desteklemek için Sequoia Capital India, Galaxy ve SoftBank’tan 450 Milyon Dolar Artırdı:Polygon, finansmanı Web 3 uygulamaları oluşturmak ve sıfır bilgi teknolojisine yatırım yapmak için kullanacak.

Japonya’nın Uzlaşma için Yen-Pegged Stablecoin İhraç Eden En Büyük Bankası: Rapor: Mitsubishi UFJ’nin güven bankacılığı kolu, bir ödeme aracı olarak hareket eden stabilcoin ile menkul kıymet ticareti için blok zinciri teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Kuzey Kore Füze Programını Finanse Etmek İçin Çalınan Kriptoyu Kullandı: Rapor: 50 milyon dolarlık tahmin, Ocak ayında yayınlanan bir raporda Chainalysis tarafından belirlenen 400 milyon dolardan önemli ölçüde düşük.

Blok Zinciri Altyapı Firmasının Hack’inde 4.4 Milyon Dolar Çalındı: PeckShield’e göre, Cumartesi günü yapılan hack’te 1.391’den fazla ETH ve 2.74 BTC çalındı.

Ethereum Name Service, 2016’da Brantly Millegan’ı Vekilharçlıktan Kaldırdı Tweet:Millegan, ENS DAO’nun yasal kuruluşu olan True Names Ltd.’nin operasyon direktörü olarak görevini sürdüreceğini söyledi.

Daha uzun okumalar

Kripto Renkli İnsanlar için İşin Geleceğini Nasıl Güçlendirebilir: Bu yazı CoinDesk’in Kara Tarih Ayı serisinin bir parçasıdır.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Kripto Yatırımınızı En Üst Düzeye Çıkarmak için 4 İpucu

Diğer sesler: Onlarca Yıldır Yapılan Hacking Saldırılarına Rağmen Şirketler Çok Sayıda Hassas Veriyi Korumasız Bırakıyor

Söyledi ve duydu

“Asıl soru şu ki, ‘Vietnam ve Endonezya gibi ülkeleri buna nasıl sokacağız?’ Bence bunlar temkinli olacak, bekle-gör yaklaşımı alacak olan ülkeler. bu tür taahhütlere girmenin nasıl geliştiğini.” (The Wall Street Journal’a Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi’nde kıdemli danışman olan Bill Reinsch) … “Son veriler, Siyah ve Latin topluluklarının ulusal ana akım benimsemeyi yönlendirdiğini gösteriyor. Bir Harvard-Harris anketi, ‘sadece Beyaz Amerikalıların %11’i kriptolara sahip olduğunu, Siyah Amerikalıların %23’ü ve Hispanik Amerikalıların %17’sinin bu tür varlıklara sahip olduğunu bildiriyor.'” (Blockchain Derneği Kamu Politikası Danışmanı Cleve Mesidor bir CoinDesk makalesinde)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.