Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Kripto Ayı Kötü Notla Bitirdi

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, kötü bir Ocak ayını olumlu bir notla kapattı; DeFi işlem hacmi istikrarlı bir şekilde büyüdü.

Teknisyenin yaklaşımı: BTC’nin Ocak ayı satışları kısa vadeli alıcıları çekebilir.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 38.446 $ + %1

Eter (ETH): 2,682 $ + %2,6

En Çok Kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Zincir bağlantı BAĞLANTI +%7.2 Bilgisayar

En Çok Kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM −%7,8 Akıllı Sözleşme Platformu
Çokgen MATIC -%7,1 Akıllı Sözleşme Platformu
İnternet Bilgisayarı ICP −%5.7 Bilgisayar

Piyasalar

S&P 500: 4,515 +%1,8

DJIA: 35.131 +%1.1

Nasdaq: 14,239 +%3,4

Altın: 1.797 $ +%0,4

Piyasa hareketleri

Bitcoin, düşüş eğilimindeki Ocak ayının son gününü yeşil ile kapatırken, merkezi olmayan borsalardaki (DEX’ler) genel işlem hacmi, ayı yaklaşık 100 milyar dolarlık işlem hacmiyle kapattı.

CoinDesk verisine göre, yayınlandığı tarihte, en eski kripto para birimi son 24 saatte biraz artarak yaklaşık 38.500 dolardan el değiştiriyordu. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether, aynı dönemde %2,7 artarak 2,600 doların üzerine çıktı.

Amerika Kıtası Oanda’da kıdemli piyasa analisti Edward Moya, günlük piyasa güncellemesinde “Riskli varlıklar Ocak ayını çok kötü bir şekilde olumlu bir notla bitirirken Bitcoin yükseliyor,” diye yazdı. “Bitcoin yükseliş momentumu yavaş yavaş artıyor ve bu yıl için Fed sıkılaştırmasının çoğu fiyatlanmaya başlarken doların zayıflamaya devam etmesi yukarı yönlü sürpriz olabilir.”

CoinDesk tarafından derlenen veri, bitcoin’in büyük kripto borsalarındaki ticaret hacminin bir hafta öncesine göre önemli ölçüde düşük olduğunu gösteriyor. Asya’daki birçok borsa endeksi, bir hafta süren Ay Yeni Yılı (Çin Yeni Yılı olarak da bilinir) tatillerinde kapatıldı. Bölgedeki birçok kripto tüccarı da izin almış olabilir.

Kaynak: CoinDesk/CryptoCompare

Bu arada, Dune Analytics’e göre, merkezi olmayan borsalar Ocak ayında yaklaşık 100 milyar dolarlık işlem hacmi bildirdi. DEX’lerdeki toplam işlem hacmi, geçen Mayıs ayındaki zirvesinin ardından daha önce önemli ölçüde düştü. Ancak yüksek hacim son aylarda geri döndü.

Ocak ayının hacminin bir kısmı, piyasaların oynaklığı ve merkezi olmayan finans protokolü Harikalar Diyarı’ndaki drama ile ilişkilendirilebilir, ancak yine de bir analist, istikrarlı bir şekilde büyüyen hacmin DeFi sektöründe “yenilenmiş bir büyüme” gösterdiğini söyledi.

Kripto yatırım yönetim firması Arca’nın baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman, “Durum süresi olmadan kusursuz uygulama veya bu protokollerin kurucuların/geliştiricilerin draması ve düşen varlık fiyatlarının ortasında bile kesintisiz çalışabilmesi… odak noktası olmalı” dedi. , Pazartesi tarihli blogunda yazdı. “Tek seferlik dolandırıcılıklara, hack’lere ve kovulmuş kötü oyunculara rağmen gelişen bir temel ekosistem var.”

Teknisyen görüşü

37 bin doların üzerinde Bitcoin Holding Desteği; Direnç 40 bin dolar ile 45 bin dolar arasında

Bitcoin’in dört saatlik fiyat grafiği, destek/direnç seviyelerini gösterir. (Damanic Dantes, CoinDesk)

Bitcoin, aşırı satım sinyalleri bozulmadan kaldığı için bir haftalık ticaret aralığının zirvesine doğru yükseliyordu. Aşırı satım, varlığın gerçek değerinin altında işlem gördüğüne inanan yatırımcıları ifade eder. BTC, yazının yazıldığı sırada yaklaşık 38.500 dolardan işlem görüyordu ve geçen hafta %4 arttı.

İlk direnç, 20 Ocak’ta reddedilen eski bir destek seviyesi olan 40.000$’da görülüyor. Alıcıların Kasım ayından bu yana devam eden düşüş trendini tersine çevirmek için 40.000$-45.000$’ın üzerinde kararlı bir hareket yapması gerekecek.

Şu an için BTC’nin Ocak ayındaki %20’lik fiyat düşüşü kısa vadeli alıcıları çekebilir. Tüccarlar, 37.000$’lık destek tutarsa, Asya işlem gününe doğru ek teklifler verebilirler.

Uzun vadede, negatif momentum sinyalleri verildiğinde yukarı yönlü sınırlı görünüyor.

Önemli olaylar

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Jibun Bank (Japonya) üretim PMI (Ocak)

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya konut kredileri (Aralık)

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya konut kredisi (Aralık)

15:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Almanya perakende satışları (Aralık Aylık/Yıllık)

17:30 HKT/SGT (9:30 UTC): Birleşik Krallık tüketici kredisi

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Bitcoin’in 2009’da Oluşturulmasından Bu yana 15. Ayı Piyasası Arca Araştırması, Çoğu Yatırımcının Geleneksel Menkul Kıymetlerin 5-10 Yıl İçinde Dijitalleşeceğine İnandığını Buluyor

Arca’nın kurucu ortağı ve CEO’su Rayne Steinberg, şirket dijital varlıklardaki en iyi eğilimleri ortaya koyan bir çalışma yayınlarken “First Mover” sunucuları ile konuşuyor. Tayvan merkezli XREX, stabilcoin kullanarak dünya arasında köprü kurmak istiyor. Kurucu ortak Wayne Huang hisseleri Tayvan’da kripto paranın durumu TR Lab kurucu ortağı Xin Li-Cohen, önde gelen arka ve teknoloji yatırımcılarından 4.2 milyon dolarlık bağış toplama turunun ayrıntılarını ve NFT (non-fungible token) piyasası hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Başlıklar

FTX, 400 Milyon Dolarlık Kaynak Toplama ile 32 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı: Yatırım, kripto borsasına Deutsche Boerse ile aynı seviyede ve Nasdaq veya Twitter’dan daha fazla değer veriyor.

Bu Maraton, İlk IRL-Metaverse Karmaşıkları Arasında: Raramuri’nin 2 Haziran etkinliği, metaverse’nin ilk maratonu için antrenman yapmak için size bolca zaman veriyor.

Türk Kripto Firması Bitci Brezilya, İspanya’ya Açılıyor: Rapor: Şirket, Mart ayında planlanan bir İspanyol ile önümüzdeki ay Brezilya’da bir ticaret platformu açmayı hedefliyor.

Bitcoin’in Alım Satım Oranı Olumsuzluk Kuralları Olarak 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı: Bir gözlemci, oranın, satım talebinin yüksek olduğunu gösterdiğini söyledi.

Mastercard’ın CipherTrace’i Kripto Cüzdanını Toplama İçin ‘Honeypot’ları Kullandı Intel: Siber güvenlikte, “bal küpü” terimi, bilgisayar korsanları için bir tuzağı ifade eder. Ancak zincir içi analitik bağlamında bu ne anlama geliyor? (CoinDesk Gizlilik Haftası serisi)

Solana, Dijital Varlık Dünyasının Vizesi Olabilir: Bank of America: Solana ve diğer blok zincirler, zaman içinde Ethereum’dan pazar payı kapabilir, banka bir araştırma notunda söyledi.

Daha uzun okumalar

Bitcoin Gizliliği Korur ve Baskıyla Mücadele Eder: Öte yandan, merkez bankası dijital para birimleri, steroidler üzerinde finansal gözetimdir. (CoinDesk’in Gizlilik Haftası)

Bugünün kripto açıklayıcısı: Göğüs Coins’e yatırım mı yapıyorsunuz? Her Crypto Trader’ın Bilmesi Gereken 3 Şey: En son çıkan “inu” coine “aping” yapmadan önce, göğüs madeni paralarına güvenli bir şekilde nasıl yatırım yapabileceğinize dair birkaç ipucu.

Diğer sesler: Kripto para birimi paranın geleceği mi?(CBS News)

Söyledi ve duydu

“Kanada kriptosunun ilk günlerinde orada olan biri olarak, o ilk yıllarda gerçekten bilinmeyenin içinde faaliyet gösterdiğimizi söyleyebilirim. O ortamda, aktörler ortaya çıktı, bugün bizim alanımızın buna müsamaha göstermeyeceği. Kişisel güvenlik nedenleriyle Michael/Omar hakkında daha fazla konuşmayın veya ifşa etmeyin, ancak mesele onunla ilgili değil; bu talep etmemiz gereken ahlaki pusula ve ekosistemimizin ve insanlığın iyileştirilmesi için savaşma gerekliliği ile ilgili.” (CoinDesk için Joseph Weinberg.” (Bitcoin yatırımcısı ve Shyft Network kurucu ortağı Joseph Weinberg) … “Kripto’nun birincil faydaları açık, şeffaf ve değişmez olmasından kaynaklanmaktadır. Blok zinciri tabanlı web uygulamaları, milyarlarca dolarlık “duvarlı” uygulamalardan zorunlu olarak farklıdır. “Bugün internete hakim olan bahçeler”. Gizlilik yasaları, eski web, Facebook ve Google’ın web’i göz önünde bulundurularak yazılmıştır.” ) … “Perakende yatırımcıların en çok tercih ettikleri seçimler, şimdi daha çok ABD’de listelenmiş en popüler hisse senetleri ve borsada işlem gören fonların listesinin neredeyse tamamen ABD’deki köklü şirketlerin hisselerinden oluştuğu 2020’nin başlarında olduğu gibi görünüyor. VandaTrack’ten alınan verilere göre, ABD hisse senetleri veya tahvilleri üzerindeki geniş bahisleri temsil eden kıyaslama S&P 500 ve ETF’ler.” (The Wall Street Journal)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.