Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Kripto Fiyatları Beklenenden Daha İyi ABD Enflasyon Haberleri Üzerine Yükseldi

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin bir haftanın en yüksek noktasına yükseldi; Önde gelen altcoinlerin çoğu da artış gördü.

Teknisyenin yaklaşımı: Alıcılar kısa vadeli bir düşüş trendini tersine çevirmeye çalıştıkça BTC’nin satışı tükenmiş görünüyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 43,907 $ +2. %5

Eter (ETH): 3.369 $ +3. %7

Piyasalar

S&P 500: 4,726 $ +0. %2

DJIA: 36,290 $ +0. %1

Nasdaq: 15,188 $ +0. %2

Altın: 1,826 $ 0,2%

Piyasa hareketleri

Bitcoin fiyat tablosu, son 24 saat. (CoinDesk)

Bitcoin (BTC), bir haftanın en yüksek fiyatına yükseldi ve geçen haftanın yıla kötü başlangıcından sonra bir miktar toparlandı.

Yayınlandığı sırada, en büyük kripto para birimi, Eylül ayından bu yana ilk kez birkaç gün önce 40.000 doların altına düştükten sonra 43.900 dolar civarında el değiştiriyordu. Bitcoin fiyatı, 2022’de şu ana kadar %5,2 düştü.

Bitcoin piyasası, Çarşamba günü ABD Çalışma Bakanlığı’nın önemli bir enflasyon göstergesi olan Tüketici Fiyat Endeksi’nin, 1980’lerin başından bu yana en yüksek seviye olan Aralık ayında %7’lik yıllık bir klibe yükseldiğini gösteren raporundan destek almış olabilir.

Ancak piyasada fiyatların daha da hızlı yükselebileceğine dair korkular vardı, bu da Federal Rezerv üzerinde parasal koşulları sıkılaştırmak ve ekonomiyi soğutmak için daha agresif hareket etmesi için ek baskı oluşturacaktı.

Bitcoin, artan sayıda yatırımcı tarafından hızlı enflasyona karşı bir önlem olarak görülüyor ve Fed’in para basmaya başlamasından bu yana fiyat tırmandı – şimdiye kadar 4 trilyon dolardan fazla – ve koronavirüs vurduğundan beri ultra gevşek para politikaları izliyor Mart 2020, çalkantılı piyasalar ve ekonomi.

Kripto para ve döviz analiz firması Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan Çarşamba günkü haber bülteninde “Kripto piyasalarının zafer turu attığını gördüğümüz için bu yeni veriye piyasa tepkisi biraz kafa karıştırıcı olabilir” dedi. “Ancak bu sefer yatırımcılar Fed konusunda çok daha rahat görünüyor.”

U. Reuters’e göre, S. hisse senetleri, Fed’in enflasyonla mücadelede daha agresif olabileceğine dair soğuma endişeleri nedeniyle de yükseldi.

Bitcoin’in ötesindeki kripto para birimlerinde, Near Protocol’ün NEAR tokeni Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi, gelecek vadeden blok zincirinin daha fazla aktivite çektiği için değerinin düşük olabileceğine dair işaretler üzerine.

Bazı analistler, NEAR’ın bazı metriklerde köpüklü görünebileceği ve bir başka popüler blok zinciri tokeni olan Fantom’un FTM’sine yönelik yükseliş bahislerinin “kalabalık” bir ticaret haline geldiği konusunda uyardı.

Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi ve genel olarak en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether (ETH), CoinDesk fiyatlandırmasına göre son 24 saatte %4,2 artarak yaklaşık 3.370$’a yükseldi.

Teknisyen görüşü

Bitcoin 43 bin doların üzerine çıktı; 45 bin ila 48 bin dolar arasında direnç

Bitcoin (BTC) alıcıları, grafiklerde aşırı satım sinyalleri göründüğü için 40.000 dolar civarında destek tuttu.

Son sıçrama, kripto para biriminin Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan %30’a yakın bir düşüşün ardından toparlanmaya başladığını gösteriyor.

Dört saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI), kısa bir geri çekilme öncesinde Aralık ayı sonlarında meydana gelene benzer şekilde aşırı alım seviyelerine yaklaşıyor. Ancak günlük grafikteki RSI aşırı satım seviyelerinden yükselmeye devam ediyor, bu da alıcıların fiyat düşüşlerinde aktif kalabileceği anlamına geliyor.

Yine de, kısa vadeli düşüş trendi göz önüne alındığında, yükseliş 45.000-48.000$ direnç bölgesine doğru sınırlı görünüyor. Haftalık ve aylık grafiklerde momentum sinyalleri negatif kalıyor, bu da fiyat artışlarının şimdilik sınırlı olabileceği anlamına geliyor.

Önemli olaylar

2 s. m. HKT/SGT (6:00 UTC) Japonya takım tezgahı siparişleri (Yıllık Aralık)

5 s. m. HKT/SGT (9:00 UTC) Avrupa Merkez Bankası Ekonomi Bülteni

9:30 s. m. HKT/SGT (1:30 pm UTC) ABD üretici fiyat endeksi (Aralık Aylık/Yıllık)

11 s. m. HKT/SGT (3 pm UTC) Federal Rezerv Kurulu üyesi Lael Brainard’ın Konuşması

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

ABD Ekonomisi Son 4 Yılın En Yüksek Enflasyonunu Gördü, Bitcoin Hâlâ Enflasyon Riskinden Korunuyor mu?

“First Mover” sunucuları PwC Küresel Kripto Lideri Henri Arslanian ile ABD Aralık ayı tüketici fiyat endeksleri bir yıl öncesine göre %7, yani son kırk yılın en yüksek seviyesine yükselirken kripto piyasaları üzerine yaptığı analiz için konuştu. 2022 için kripto tahmini. Ayrıca, eski SEC Şube Başkanı Lisa Bragança, SEC kripto düzenlemesinin mevcut durumu ve görünümü hakkında görüşler paylaştı.

Son manşetler

NBA Top Shot Kullanıcısı ‘FreeHongKong’u YasakladıKullanıcı, kazançlarını nakde çevirmeye çalıştıktan sonra sitenin destek ekibinden çok az açıklama ile yasaklandı.

Solana, Dijital Varlık World: Bank of America’nın Vizesi Olabilir: Solana ve diğer blok zincirler, zaman içinde Ethereum’dan pazar payı kapabilir, banka bir araştırma notunda söyledi.

Ödeme. com 1 Milyar Dolar Artırır, Eyes Web 3 Push:Ödeme işlemcisi FTX, Coinbase ve Crypto’yu sayar. com müşterileri arasında.

Wikipedia, Çevresel Gerekçelerle Kripto Bağışlarını Kabul Etmeyi Durdurma Baskısıyla Karşı Karşıya: Bir katılımcının önerisi, kriptonun çevresel ayak izi hakkında tartışmalara yol açtı, ancak vakıf henüz bu konuda bir karar vermedi.

Blockchain Göstergesi, Bitcoin’in Düşmeye Yakın Olabileceğini Önerdi:Bitcoin, madeni para dormansinin yıllık dolar değerine göre değerinin altında görünüyor.

Daha uzun okumalar

Kevin O’Leary’nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı:Mr. 32 kripto para birimine sahip olan Wonderful, portföy çeşitlendirmesini savunuyor.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Privacy Coin Nedir ve Meşru mudur?

Diğer sesler: CBDC ve stablecoin’ler: Belirsiz bir yolda erken bir arada yaşama

Söyledi ve duydu

“Bu sabah sabah 8:29’da bitcoin satın alarak hafif bir enflasyon düşüşü üzerine yoğun bir şekilde bahse girerseniz, sabah 9’a kadar para kazanmış olursunuz. ). . . “Seyahat Kuralı, sanal varlık sağlayıcılarının belirli bir eşiğin üzerindeki işlemler için müşteri verilerini toplaması ve paylaşması gerektiği anlamına gelir. Bu radikal bir fikir değildir. Bu, kripto sağlayıcılarının meşru finansmanın korunmasını sağlayan uluslararası kurallara bağlı kalmaları gerektiği anlamına gelir. yasadışı finans.” (Marcus Pleyer, Almanya Federal Maliye Bakanlığı genel müdür yardımcısı ve Mali Eylem Görev Gücü başkanı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.