Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Kripto Fiyatları Büyük ölçüde Kırmızıda Bitiriyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin düşerken, Bitfinex’in LEO’su 2016 hack’inin en son geliştirmesini pompalıyor.

Teknisyenin yaklaşımı: Gün içi grafiklerde aşırı alım sinyalleri, mevcut BTC geri çekilmesinden önce geldi. Asya ticaret gününde yakınlarda daha düşük destek.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 44,187 $ +%0,06

Eter (ETH): 3,134 ABD Doları -%0,3

En Çok Kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
XRP XRP +%20,7 Para birimi
Çokgen MATIC +16.4% Akıllı Sözleşme Platformu
Ethereum Klasik vb. +%9.3 Akıllı Sözleşme Platformu

En Çok Kaybedenler

Bugün CoinDesk 20’de kaybeden yok.

Piyasalar

S&P 500: 4,251 +%0,8

DJIA: 35,462 +%1

Nasdaq: 14.194 +%1.2

Altın: 1.826 $ +1.0%

Piyasa hareketleri

Bitcoin (BTC), öğleden sonra toparlanmadan önce Salı günü 41.000$’a gerilerken, kripto borsası Bitfinex’in tokeni LEO yükseldi. ABD’li yetkililer, borsanın 2016 hack’ine bağlı olarak yaklaşık 3,6 milyar dolar değerinde bitcoin ele geçirdiklerini açıkladılar.

CoinDesk verisine göre, yayınlandığı tarihte, en eski kripto para birimi, kabaca 24 saat önce olduğu yerde 44.187 dolardan işlem görüyordu.

TradingView ve Coinbase’den alınan verilere göre Bitcoin, Asya işlem saatlerinde 45.519.24$’a kadar çıktıktan sonra Çarşamba günü düştü. CoinDesk verisine göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, son 24 saat içinde biraz düşüşle 3.132 doların biraz üzerine çıktı.

CoinDesk tarafından derlenen veri, nispeten sakin bir haftanın ardından, bitcoin’in büyük borsalardaki ticaret hacminin bu hafta kademeli olarak arttığını gösteriyor.

(CoinDesk/KriptoKarşılaştırma)

Bununla birlikte Salı günkü piyasa konuşması, Bitfinex’in 2016’daki hack’i etrafındaki en son gelişmenin potansiyel etkisine odaklandı. CoinDesk’in bildirdiği gibi, ABD Adalet Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, 3.6 milyar dolar değerinde bitcoin ele geçirildiğini duyurdu. ihlal. Açıklamaya göre bu rakam, ABD kolluk kuvvetleri tarafından tarihteki en büyük mali ele geçirmeye işaret ediyor.

Bitfinex ve ana şirketi iFinex tarafından yönetilen diğer ticaret platformlarında kullanılması amaçlanan UNUS SED LEO jetonu (LEO), haberin çıkmasından sadece 20 dakika sonra %40 arttı.

Bitfinex, çalınan bitcoin’i bu bitcoin’i aldıktan sonraki 18 ay içinde geri alırsa, kalan tüm LEO’ları geri alacağını ve yakacağını söyledi.

Teknisyen görüşü

Bitcoin Direnişe Yakın Duruyor; 40 bin dolardan daha düşük destek

Bitcoin dört saatlik fiyat grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), mevcut geri çekilmeden önceki önemli bir direnç bölgesinin yakınında, son 24 saat içinde 45.488$’a ulaştı. Kripto para birimi, Asya ticaret gününde 40.000 dolardan daha düşük destek bulabilir.

Dört saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI), Aralık sonunda kısa vadeli bir düşüş trendi sırasında meydana gelene benzer şekilde, aşırı alım bölgesinden düşüyor. Ancak bu sefer, bitcoin önceki direnç seviyelerinin üzerine çıktı, bu da mevcut geri çekilmenin yakında stabilize olabileceği anlamına geliyor.

Bir endişe, önceki fiyat rallisi sırasında düşük ticaret hacminin kanıtladığı, alıcılar arasındaki düşük inançtır. Düşük hacimli ralliler, tipik olarak, daha kesin bir fiyat dibi onaylanmadan önce geri çekilmelere veya menzile bağlı ticarete neden olur.

Önemli olaylar

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): ABD mal ve hizmet ticaret dengesi (Aralık)

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): ABD mal ticareti dengesi (Aralık)

18:30 HKT/SGT (10:30 UTC): Avustralya Westpac Tüketici Güveni (Şubat)

18:50 HKT/SGT (10:50 UTC): Japonya para arzı M2+CD (Ocak/Yıllık)

21:00 HKT/SGT (1 pm UTC): Yeni Zelanda Merkez Bankası enflasyon beklentileri (Q4/QoQ)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Ava Labs kurucu ortağı ve DeFi CEO’su, ABD Mali Hizmetler Komitesi Dijital Varlıklara İlişkin Duruşmayı Durdurmak İçin, Kanada’nın Kamyoncuları Bağış Toplama için Bitcoin’e Dönüyor

“First Mover” sunucuları, merkezi olmayan finans (DeFi) gelişiminin durumuna bir bakış için Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer ile konuştu. Jaxx’in kurucusu ve CEO’su ve Ethereum’un kurucu ortağı Anthony Di lorio, GoFundMe’nin 9 milyon dolarlık bağışları durdurmasıyla Kanada’nın kamyoncularının bitcoin’e dönmesi konusundaki görüşlerini paylaştı. Artı, girişimci Iddris Sandu, hip-hop müziğini metaverse’e getirmek için müzik devi Jay-Z ile ortaklığın ardındaki ayrıntıları paylaşıyor.

Başlıklar

ABD’li Yetkililer 2016 Bitfinex Hack’ten 3,6 Milyar Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdi: Hack’te yaklaşık 120.000 BTC çalındı.

Ukraynalı Aktivistlere Yapılan Kripto Bağışları, Rusya Sınırda Başlarken: Eliptik: 2021’de Ukraynalı STK’lara ve gönüllü gruplarına yapılan Bitcoin bağışlarının on kat arttığını söyledi.

Alfa Romeo, Araç Verilerini Kaydetmek için En Yeni Hibrit Arabaya NFT’ler İnşa Ediyor:Ünlü İtalyan otomobil markasının entegrasyonu, artan “faydalı” NFT’leri basma eğiliminin en son örneğidir.

XRP, Ripple v. SEC’deki Gelişmeler Ortasında %22 Tırmanıyor Durum: Ödeme jetonu, Cardano’nun ADA ve Solana’nın SOL’sinin üzerine çıkarak 40 milyar dolarlık bir piyasa değerini yeniden kazandı.

Web 3 Altyapı Dev Simyası, 200 Milyon Dolarlık Finansman Turunda 10 Milyar Dolarlık Değerlemeyi Zirveye Çıkardı: Ethereum ve diğer zincirlerdeki merkezi olmayan uygulamaların arkasındaki kilit oyuncu yükselmeye devam ediyor.

Daha uzun okumalar

Elbette BAYC Kurucularını Dışlamakta Bir Sorun Değil: BuzzFeed News, NFT projesinin yaratıcılarından ikisini “doxing” yaparken sadece işini yapıyordu.

Bugünün kripto açıklayıcısı: Kripto Ticareti Yaparken Aklı başında Kalmanın 15 Yolu

Diğer sesler: Kripto Para Birimiyle Maaş Alan Sporculara Bitcoin Fiyat Düşüşü Sokuyor

Söyledi ve duydu

“(Ilya “Hollandalı”) Lichtenstein ve (Heather) Morgan tarafından kontrol edilen çevrimiçi hesapların mahkeme tarafından yetkilendirilmiş arama emirlerinin yürütülmesinden sonra, özel ajanlar Lichtenstein tarafından kontrol edilen bir çevrimiçi hesaptaki dosyalara erişim elde etti. Bu dosyalar, Bitfinex’ten çalınan fonları doğrudan alan dijital cüzdana erişmek için gereken özel anahtarları içeriyordu ve özel ajanların Bitfinex’ten çalınan 94.000’den fazla bitcoin’i yasal olarak ele geçirmesine ve kurtarmasına izin verdi. Kurtarılan bitcoin, el koyma anında 3,6 milyar doların üzerinde bir değere sahipti.” (Adalet Bakanlığı basın açıklaması) … “Evlat edinmenin nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, bugün 52 milyondan fazla Amerikalı zaten kripto para birimine sahip. Y kuşağının %27’sinden fazlasının bir tür kriptoya sahip olduğu tahmin ediliyor.” (Dijital Ticaret Odası kurucusu ve CEO’su Perianne Boring) … “2022, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) geleceği için belirleyici bir yıl gibi görünmeye başlıyor. . Sadece birkaç hafta sonra, ülkelerin teknoloji lehinde ve aleyhinde kararlı duruşlar sergilediklerini gördük – ya da ABD Federal Rezerv Kurulu’nun geçen hafta yayımladığı ve ABD ile daha fazla araştırma ve işbirliği çağrısında bulunan, merakla beklenen tartışma belgesinde olduğu gibi. hükümetin diğer şubeleri.” (Stellar Development Foundation COO’su Jason Chlipala) …”Bu, çocuklarımız için normale dönüş için büyük bir adım.” (New Jersey Valisi Phil Murphy eyaletteki okul maskesi zorunluluğunu kaldırma konusunda) … “Aşırı bir gerilim durumundayız, Avrupa’nın son yıllarda nadiren bildiği bir derecedeki akkorluk.” (Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.