Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Kripto Fiyatları Yatırımcıların Risk İştahı İle Yükseliyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin Şubat’ta yükselişle açıldı; Çin’in kripto topluluğu her şeye rağmen aktif durumda.

Teknisyenin yaklaşımı: Uzun vadeli momentum azaldığından, 35 bin ila 40 bin dolar arasında yatay ticaret bu hafta devam edebilir.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 38,818 $ +%0,9

Eter (ETH): 2,800 $ +%4,3

En Çok Kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Solana SOL +13,5% Akıllı Sözleşme Platformu
Filecoin FIL +11.5% Bilgisayar
Polkadot NOKTA +10.4% Akıllı Sözleşme Platformu

En Çok Kaybedenler

Bugün CoinDesk 20’de kaybeden yok.

Piyasalar

S&P 500: 4,546 +%0,6

DJIA: 35,405 +%0,7

Nasdaq: 13,346 +%0,7

Altın: 1,801 $ +%0,2

Piyasa hareketleri

Bitcoin, spekülatif varlıklar için mevsimsel olarak güçlü bir ay olan Şubat’a, yatırımcıların risk varlıklarına maruz kalmalarını artırmaya hazır göründüğü için yeşil renkte başladı.

CoinDesk verisine göre, yayınlandığı tarihte, en eski kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %1 artışla 39.000 doların biraz altında işlem görüyordu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, aynı dönemde %4’ün üzerinde bir kazançla 2.800 dolara kadar çıktı.

Binance Smart Chain tabanlı getiri artırıcı varlık takipçisi Tranchess’in kurucu ortağı Danny Chong’a göre, perakende veya kurumsal yeni yatırımcılar, son haftalardaki düşük fiyatların ortasında kripto piyasasına girmiş olabilir.

Bir temsilci aracılığıyla Chong, “Geleneksel finans piyasasıyla karşılaştırıldığında, kripto piyasası [büyük harf kullanımı] açısından önemli ölçüde daha küçüktür ve mütevazı değişikliklerin daha belirgin bir etki yaratmasına olanak tanır” dedi. “Mevcut seviyelerdeki hızlı desteğin yanı sıra yeni ve mevcut kullanıcılardan eklenen likidite ile, piyasa hissiyatları olumluya döndükçe piyasa toparlanması nispeten hızlı bir şekilde gerçekleşebilir.”

CoinDesk tarafından derlenen veri, Bitcoin’in Salı günü büyük merkezi borsalarda işlem hacminin bir gün öncesine göre biraz daha düşük olduğunu gösteriyor. Önceki İlk Harekete Geçirici Asya sütunlarında belirtildiği gibi, birçok tüccar ve yatırımcı Çin Yeni Yılı/Ay Yeni Yılı kutlamalarına zaman ayırdığından, büyük Asya piyasaları bu hafta bir yavaşlama bekliyor.

(CoinDesk, CryptoCompare)

Çin’de kripto ticareti ve madenciliği yasaklanırken, Çin’de tanınmış bir aktör, Çin’in dünyanın en çok izlenen televizyon programı olduğu söylenen Bahar Şenlik Gala’sında rastgele bir tokenden bahsetti ve tokenin fiyatı 10 kata kadar yükseldi. saatler. O zamandan beri fiyatı önemli ölçüde düştü.

Bu olay, birçok kripto gözlemcisinin Çin pazarının öldüğüne inanmasına rağmen, özellikle Huobi gibi borsalar anakara Çin kullanıcılarını kaldırdıktan sonra, Çin’deki birçok insanın kripto topluluğunda hala aktif olduğunu gösteriyor.

Teknisyen görüşü

Bitcoin Menzil Yakınında Destek; Direnç 40 bin dolar ile 43 bin dolar arasında

Bitcoin dört saatlik grafik, altta RSI ile destek/direnci gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), dar bir ticaret aralığında olsa da 37.000$’ın üzerinde destek tutuyor.

Kripto para birimi son 24 saatte biraz yükseldi, geçen haftaya göre %3 arttı.

Alıcıların Kasım ayından itibaren orta vadeli düşüş trendini durdurmak için 40.000$ direnç seviyesinin üzerinde kararlı bir hareket yapması gerekecek.

Şimdilik, dört saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI), genellikle fiyatta kısa bir geri çekilmeden önce gelen aşırı alım bölgesine yaklaşıyor. Ek olarak, dört saatlik grafikte aşağı doğru eğimli 100 dönemlik hareketli ortalama, kısa vadede fiyat artışlarını sınırlayabilir.

Ancak günlük grafikte RSI aşırı satım seviyelerinden yükselmeye devam ediyor, bu da alıcıların 35.000-37.000$ destek bölgesinin üzerinde aktif kalabileceği anlamına geliyor. Geniş destek yelpazesi, özellikle uzun vadeli grafiklerdeki zayıf momentum göz önüne alındığında, yatay ticaretin bu hafta devam edebileceğini gösteriyor.

Önemli olaylar

9:00 HKT/SGT (1:00 UTC): OPEC toplantısı

10:00 HKT/SGT (2:00 UTC): Eurostate tüketici fiyat endeksi (Yıllık Ocak ön hazırlık)

22:00 HKT/SGT (2:00 UTC): Avustralya endüstri grubu inşaat endeksi performansı (Aralık)

22:00 HKT/SGT (2:00 UTC): Commonwealth Bank of Australia banka hizmetleri PMI (Ocak.)

11:50 HKT/SGT (3 pm UTC) Japonya hisse senetlerine Japonya yabancı yatırımı (28 Ocak)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Hindistan %30 Vergi ile Kripto Kuralına Doğru Kenara Geçti ve Dijital Rupi Lansmanını Açıkladı, SEC, Blockchain Teknolojisini Birleştirmek İçin Yeni ABD Borsası BSTX’i Onayladı

Hindistan’daki CoinDesk düzenleyici muhabiri Amitoj Singh, Hindistan hükümetinin kripto işlemlerine %30 vergi koyma planını ve dijital rupi için zaman çizelgesinin duyurusunu görüşmek üzere “First Mover” sunucularına katıldı. Syndicate’in kurucu ortağı Ian Lee, DAO’ların durumu hakkındaki görüşlerini paylaştı. WisdomTree’deki dijital varlıklar başkanı Will Peck, en son dijital cüzdan WisdomTree Prime’ın piyasaya sürülmesinin ardındaki ayrıntıları paylaştı.

Başlıklar

Jack Dorsey, MicroStrategy Konferansında Bitcoin’in Erdemlerini Açıkladı: Block CEO’su ve Twitter kurucu ortağı, kriptonun şeffaf ücretlerinden bahsediyor.

Tom Brady Ailesine Odaklanmak için Emekli Oldu, NFT Startup: Efsanevi oyun kurucu, NFL’de yedi Üstün Bowl halkası ve 170 milyon dolar toplayan bir startup olan Autograph ile 22 yıllık kariyerinin ardından emekli oluyor.

Hackerlar 2016’dan itibaren 3,55 Milyar Dolarlık Bitcoin Taşıdı Bitfinex Hack:Kötü aktörler, coinlerin çoğu kara listeye alındığından, çalınan bitcoini nakde çevirmekte zorlanacak.

Hindistan %30 Vergi ile Kripto Yasallaştırmaya Doğru, Dijital Rupiyi Açıkladı:Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, ülkenin Parlamentoya yaptığı yıllık bütçe konuşması sırasında hamlelere dikkat çekti.

Harikalar Diyarı’nın Sifu’suna Bağlantılı Adres 5.5 Milyon Dolarlık Ether Değerini Çekti: Sifu, daha önce hüküm giymiş bir seri dolandırıcı olduğu iddia ediliyor.

Diem, Silvergate Projenin Varlıklarını Alırken Kapatmayı Onayladı:Facebook (şimdi Meta), Haziran 2019’da duyurduğu stablecoin projesini resmi olarak sonlandırıyor.

Daha uzun okumalar

NFT’ler, Ünlüler ve Sapık Anlaşma Yapma: Kripto şirketi MoonPay pazarlama çabasını sürdürürken, ünlülerin NFT’lere duyduğu coşkunun gerçek olup olmadığı belirsiz.

Bugünün kripto açıklayıcısı: İlk NFT’nizi Basmak: Yeni Başlayanlar İçin Bir NFT Oluşturma Kılavuzu

Diğer sesler: Aile ofislerinin bilmesi gereken üç temel kripto para trendi(EY)

Söyledi ve duydu

“Ekonomideki katılımcılarla konuşurken aslında bizden enflasyonla ilgili bir şeyler yapmamızı istiyorlar. En azından bir seviye faiz duruşuna geri dönmemizi ve can seviyeleri üzerinde daha fazla talebi simüle etmememizi istiyorlar” dedi. “Yani, buna karşı pek bir direnç duymuyorum.” (Richmond Federal Rezerv Başkanı Thomas Barkin CNBC’den) … “Bir şeyi havalı veya ana akım hale gelmeden önce bilmenin katartik hissi, ne kadar can sıkıcı olursa olsun, aslında bir dereceye kadar değerlidir. Beğensek de beğenmesek de. ” (CoinDesk için Wachsman Pazarlama Sorumlusu Aziz Alangari) … “Geçen hafta birçoğunuz kripto para biriminin, NFT’lerin ve blockchain’in tam olarak ne olduğunu anlamadığınız için biraz utandığınızı söylemek için yazdınız. Bu utanç normal insanlar için değil. Bunun gibi spekülatif finansal teknolojiler, kültürel güçlerinin çoğunu tanımlamanın zor olmasından alır. Açık tanım genellikle bir aracın iyi düzenlenmiş olduğunun bir işaretidir.” (New York Times köşe yazarı Tressie McMillan Cottom) … “Bitcoin ile internet için yerel bir para birimine sahip olmaya şimdiye kadarki en yakın noktayız.” (Twitter kurucu ortağı ve eski CEO Jack Dorsey, MicroStrategy Bitcoin for Corporations konferansında)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.