Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Kripto Fiyatları Zayıf Meta Kazançlardan Sonra Geç Düştü

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, iki günlük galibiyet serisini ABD’nin son işlem saatlerinde daha yüksek satış baskısı ile sonlandırdı.

Teknisyen görüşü: BTC’nin geri çekilmesi Asya ticaret gününde devam edebilir; 35 bin dolardan ilk destek.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 37,031 $ -%4,5

Eter (ETH): 2.690 $ -%3.8

En Çok Kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
İnternet Bilgisayarı ICP +%8.4 Bilgisayar
Ethereum Klasik vb. +%2.1 Akıllı Sözleşme Platformu
Algorand ALGO +%0,2 Akıllı Sözleşme Platformu

En Çok Kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Solana SOL −%6,2 Akıllı Sözleşme Platformu
Kozmos ATOM −%6,0 Akıllı Sözleşme Platformu
Yıldız XLM −%4,3 Akıllı Sözleşme Platformu

Piyasalar

S&P 500: 4,589 +%0,9

DJIA: 35.629 +%0.6

Nasdaq: 14.417 +0.5%

Altın: 1,807 $ +%0,3

Piyasa hareketleri

Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto piyasası, Çarşamba günü ABD’nin son işlem saatlerinde daha ağır satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve en eski kripto para biriminin iki günlük galibiyet serisini sonlandırdı.

Kriptodaki öğleden sonra fiyat düşüşü, Meta Platforms’un (eski adıyla Facebook) mevcut çeyrek için zayıf rehberlikle hayal kırıklığı yaratan 4. çeyrek kazançları sağlamasının ardından geldi. Meta hisseleri Çarşamba günü genişletilmiş işlemlerde %18’den fazla düştü.

CoinDesk verisine göre, yayınlandığı tarihte, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %4,5 düşüşle 37.031 dolardan el değiştiriyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, aynı dönem için %3.8 düşüşle 2.690 dolardan işlem görüyordu.

CoinDesk tarafından derlenen verilere göre, Bitcoin’in Çarşamba günü büyük merkezi borsalarda işlem hacmi düşmeye devam etti.

(CoinDesk/KriptoKarşılaştırma)

Daha geniş kripto para piyasalarında, çoğu alternatif kripto para birimi (altcoin) Çarşamba günü de kırmızıydı. Yayınlandığı tarihte, günün en büyük kaybedenlerinden bazıları, Messari’den alınan verilere dayalı olarak looping (LRC), eğri (CRV) ve solana (SOL) dahil olmak üzere merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüyle ilişkili tokenlerdi.

Ether, çapraz zincir köprüsü Wormhole’da 120.000’den fazla (toplamda 326 milyon dolardan fazla değere sahip) bir “potansiyel istismar” keşfedildikten sonra geç ticaret sırasında bitcoin’den daha fazla kayıp yaşadı. CoinDesk’in bildirdiği gibi, Solana ve diğer birkaç büyük ağı birbirine bağlayan popüler köprü, bilgisayar korsanıyla zincir üzerinde pazarlık yapmaya çalışıyor.

Etkinlik devam ediyor, Wormhole ağını tweetliyor, ekip konuyu araştırırken “bakım nedeniyle kapalı”.

Teknisyen görüşü

Bitcoin $38K Altında Kayıyor; 35 bin doların üzerinde destek

Bitcoin dört saatlik fiyat grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), kısa vadeli alıcılar 35.000$ destek seviyesinin üzerinde aktif kalabilse de, 38.000$’ın üzerinde bir sıçramayı sürdüremedi. Momentum gün içi grafiklerde azalmaya başladı, bu da gerilemenin Asya ticaret gününde devam edebileceği anlamına geliyor. Yayınlandığı sırada, bitcoin yaklaşık 37.000 dolardan işlem görüyordu.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), fiyattaki mevcut gerilemeden önce Salı günü aşırı alım bölgesine yaklaştı. Ek olarak, şu anda 38.220 $ olan dört saatlik grafikteki 100 dönemlik hareketli ortalama, kısa fiyat artışlarını sınırlamaya devam ediyor.

Bitcoin, Kasım ayından bu yana orta vadeli bir düşüş eğiliminde ve geçen hafta 35.000 ila 38.000 dolar arasında konsolide oldu. Düşüş trendini tersine çevirmek için alıcıların 40.000 doların üzerinde belirleyici bir hamle yapması gerekecek.

Önemli olaylar

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya ithalat/ihracat (Aralık)

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Jibun (Japonya) banka hizmetleri satın alma yöneticileri endeksi (Ocak)

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): National Bank ANZ (Yeni Zelanda) emtia fiyatları (Ocak.)

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): National Australia Bank’ın İş Güveni (Ç4/ÇÇ)

17:00 HKT/SGT (9:00 UTC): Markit Economics hizmet satın alma yöneticileri endeksi (Ocak.)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Grayscale, Hindistan’ın Kripto Vergi Teklifinin Etkisi olan Finans ETF’nin (GFOF) İlk Geleceğini Başlattı, Sheila Warren CEO olarak Kripto İnovasyon Konseyine Katıldı

“First Mover” sunucuları, CoinDesk kardeş şirketi Grayscale’in Küresel ETF Başkanı Dave LaValle ile, şirket Bloomberg Gri Tonlamalı Finans Geleceği Endeksini izleyen ilk borsada işlem gören fonunu (ETF) başlatırken konuştu. CoinDesk “Money ReImagined” yardımcı sunucusu Sheila Warren, CEO olarak ilk gününe başlarken Crypto Council for Innovation için planını paylaştı. Ayrıca, “First Mover”, Policy 4.0’ın kurucusu Tanvi Ratna’dan Hindistan’ın kripto politikası değişikliği hakkında bilgi verdi.

Başlıklar

Blockchain Köprüsü Solucan Deliği 250 Milyon Doların Üzerinde Muhtemel Sömürüden Zarar Gördü:Popüler köprü şimdi hacker ile zincir üzerinde pazarlık yapmaya çalışıyor.

Binance Ünlüsü Crypto Shilling Ünlüleri Dinlemeden İsim:NBA yıldızı Jimmy Butler’ın yer aldığı kampanya, Binance rakipleri FTX ve Crypto.com’un reklam yayınlayacağı Üstün Bowl öncesinde başlıyor.

NFT Platform Pixel Vault 100 Milyon Dolarlık Yatırımı Kapatıyor: Eski Twitter CEO’su Dick Costolo tarafından kurulan risk sermayesi şirketi Velvet Sea Ventures ve 01A tarafından sağlanan fon, girişimin bir dizi projeyi desteklemesine yardımcı olacak.

Coinbase, Genesis MicroStrategy Konferansında Devasa Kurumsal Büyümeyi Vurguladı: Coinbase Institutional’ın şefi, daha fazla perakendecinin NFT’lerle ilgilendiğini ve bunun onların hazinelerinde daha fazla kripto tutmalarına yol açabileceğini söylüyor.

Neopets Metaverse Pivot Oluşturdu. Hayranlar Balked: Birçok Neopets hayranı için, erken yaştaki klasikleri Web 3’e getirme çabası kırmızı bayraklar atıyor.

Gelir Büyümesi Yavaşladıkça PayPal Hisseleri Düştü:Ödeme devinin üç aylık geliri, dördüncü çeyrekte bir önceki yıla göre %25’lik bir artışa göre %13 arttı.

Daha uzun okumalar

NFT’ler Hakkında ‘Hat Yükselen’ Neyi Yanlış (ve Doğru) Alır: Yeni bir belgesel, NFT’lerin tüm bu kripto piramit şeması olayı için hunisinin en üstünde olduğunu ortaya koyuyor.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Kripto Arbitraj Ticareti: Düşük Riskli Kazançlar Nasıl Yapılır

Diğer sesler: ‘PIN’imi Unuttum’: 30.000 Dolarlık Bitcoin Kaybetmenin Destansı Hikayesi

Söyledi ve duydu

“Odak açıkça kazançlara çevrildi. Büyük teknoloji şirketlerinden güçlü sonuçlar aldık. Ancak bir noktada, makro veriye ve [U.S. Federal Rezerv] – bu iki nokta arasında gidip geleceğimizi düşünüyoruz. Finansal piyasalar için bu daha fazla oynaklık anlamına geliyor.” (SYZ Private Banking’den The Wall Street Journal’a yatırım başkanı Luc Filip) … “Katliam, temel hisse senedi toplayıcıları için yakın geçmişin en kötü başlangıçlarından birini işaret ediyor. Nadir görülen kayıplara birçok büyüme ve teknoloji riskinden korunma ekliyor. Fonlar geçen yıl zarar gördü, çünkü daha yüksek faiz oranları, tercih ettikleri hisse senetlerinin çoğunu vurdu.” (The Wall Street Journal) … “Hindistan [karşılaştırılamaz token] pazarında oldukça büyük bir arz ve talep açığı var. Burada NFT yaratıcıları çoğalıyor, koleksiyoncular ise yok olmaya devam ediyor. Her iki taraf da nasıl gördüklerine dair farklı bir tablo çiziyor. Hindistan’daki NFT fırsatı.” (CoinDesk için Tanvi Ratna) … “Fakat daha önce bir İsviçre kripto borsası ile işlem yapmak zorunda kaldıysanız, haberleri okurken muhtemelen rahat bir nefes almışsınızdır, çünkü kriptonuzu bir İsviçre borsasından çıkarmak bir acıdır. serseri.” (CoinDesk köşe yazarı Leah Callon-Butler)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.