Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Kriptolar Kırmızı Mektupta Yeşile Döndü Rusya Haberleri

Günaydın. Olan şu:

Piyasa hareketleri: Bitcoin 44.000 doların üzerinde sabitlendi ve daha geniş kripto piyasası yükseldi.

Teknisyenlerin görüşü: BTC alıcıları gün içi destek seviyelerini savundu, ancak yukarı yönlü sınırlı görünse de.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

%0,6

Ether (ETH): 3.241 $ +%3.4

En Çok Kazananlar

Poligon

Dönüş Sektör
Ethereum Classic

Akıllı Sözleşme t Platform
XRP XRP +%6,3 Para Birimi (mtagx109x1090714)m109xtagx109071407) MATIC +%5,2 Akıllı Sözleşme Platformu

En Çok Kaybedenler

Bugün CoinDesk 20’de kaybeden yok.

Piyasalar

)

DJ

(mtagx10907680)

Nasdaq: 14.490 +%2

%

Piyasa hareketleri

(mtagx)

Rus hükümetinin haberini takiben istikrarlı bir şekilde 44.000 doların üzerinde Nment, kripto para birimlerini yasaklamak yerine düzenlemeye karar verdi.

Yayınlandığı tarihte, en eski kripto para son 24 saatte bir yüzde noktasından daha az bir artışla 44.475 doların üzerinde el değiştiriyor , CoinDesk verisine göre. Bu arada, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan ether, aynı zaman diliminde %3.4 artışla 3.241 doların üzerinde işlem görüyordu.

Bir analist, Rus hükümetinin resmi web sitesinde Salı günü kripto düzenlemesi için ilkeleri belirleyen bir belge yayınlamasından sonra bitcoin kazançlarının geldiğini söyledi.

“Bu kararı daha da önemli kılan şey, merkez bankasının da gemide olmasıdır,” Edward Moya, kıdemli piyasa analisti OANDA the Americas, haber bülteninde yazdı. “Rusya, kripto para birimlerini bir para birimi biçimi olarak tanımaya hazır görünüyor. Ne zaman büyük bir [b]itcoin ülkesi kriptoları benimsiyorsa, bu kripto evreni için harika bir haber.”

CoinDesk’in bildirdiği gibi, Rus hükümetinin planı, daha önce kripto madenciliğini yasaklayan merkez bankasından destek aldı ve ticaret. Gelişme, Hindistan’ın dijital varlık transferlerine vergi koyarak kriptoyu yasallaştırmaya yönelik bir adım atmasından kısa bir süre sonra da geldi.

Bitcoin’in ardından, CoinDesk tarafından izlenen çoğu kripto para birimi de Çarşamba günü yeşille sona erdi.

Moya, bitcoin’in fiyatı sabitlendiğinden birçok perakende tüccarın alternatif kripto paralara (alternatif kripto para birimlerine) yatırım yaparken daha rahat hissetmeye başladığını ekledi.

Moya, yukarıdaki piyasa değerine göre 1 Numaralı kripto para birimini göndermek için piyasanın “büyük bir katalizöre” veya yeni bir sermayeye ihtiyacı olacağını söyledi. 50.000 dolar.

CoinDesk tarafından sağlanan veri, Bitcoin’in Çarşamba günü merkezi borsalardaki ticaret hacminin bir gün öncesine göre düştüğünü gösteriyor.

(CoinDesk/CryptoCompare) (

09) (

09) (

09) (

09) (

09)

Teknisyen Alımı

Bitcoin 40 bin Dolar Destek ve 46 bin Dolar Direnç Arasında İyileşme

)

Bitcoin günlük fiyat tablosu destek/direnci gösterir. (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) Çarşamba gün içi hafif bir geri çekilme seviyelerini korurken . Kripto para birimi, basın zamanında 44.500 dolar civarında işlem görüyordu ve 46.800 dolarda dirençle karşılaşabilir.

BTC son 24 saatte %3 arttı ve ortalama olarak spot ticaret hacmi hala aşağıda olsa da yükselmeye başlıyor CoinDesk verisine göre Ocak ayı zirveleri.

Şimdilik, teknik göstergeler iyileşiyor ve aşırı alım koşullarına işaret etmiyor. Bu, 42.000 dolarlık acil destek olduğu sürece alıcıları Asya ticaret gününde aktif tutabilir.

Aşağı doğru eğimli 50 günlük hareketli ortalama, şu anda 42,689 dolar, bu da yükseliş kaymasını gösterebilir. Yine de, uzun vadeli grafiklerde negatif momentum göz önüne alındığında, yukarı yönlü sınırlı görünüyor.

Önemli olaylar

(mtagx10090701) (mtagx10090701)

12:00 UTC): Avustralya tüketici enflasyon beklentileri (Şubat)

Çin M2 para arzı (Yıllık Ocak)

Çin yeni krediler (Ocak)

Çin yeni krediler (Ocak) )17:00 HKT/SGT (9:00 UTC): Avrupa Komisyonu ekonomik büyüme tahminlerini

21:30 HKT/SGT (1:30 UTC): ABD tüketici fiyat endeksi (Ocak Aylık/Yıllık)

(m tagx1090704)

CoinDesk TV

(mtagx en çok kaçırılan sen) CoinDesk TV’deki “First Mover”ın son bölümü:

Saklama Suçunu Aklamakla Suçlanan Çiftler Kimdir4.5$ Çalınan Bitcoin mi? İngiltere Yakında Kendi CBDC’sini Alabilir mi?

“First Mover” sunucuları, CoinDesk Küresel Politika tutuklama ve Düzenleme Sorumlu Editörü Nikhilesh De ile yaptığı iki içgörü hakkında konuştu Bitfinex’ten çalınan 4,5 milyar dolarlık bitcoini aklamak için komplo kurmakla suçlanan Yorklular. Bir Demokrat olan California Bitcoin yanlısı kongre adayı Aarika Rhodes, kampanyasında kripto para biriminin rolünü tartıştı. Millicent’in kurucu ortağı ve başkanı Kene Ezeji-Okoye, firmasının UK Plus’taki CBDC araştırması planını paylaştı, TheoTrade kurucu ortağı Don Kaufman pazar içgörüleri sundu.

Başlıklar

Rusya of Ban:Hükümetin borsaları lisanslama ve büyük işlemleri vergilendirme planı, daha önce madencilik ve ticareti yasaklamak isteyen merkez bankasının desteğine sahip.

Animoca İnfüzyon Müzakerelerinde KKR’den Fonlama Turu Artıyor olarak 500 milyon dolara: Rapor: Wall Street firmasına neredeyse eklenecek Winklevoss Capital, Soros Fon Yönetimi ve diğerlerinden 360 milyon dolar toplandı.

Crypto Mining Veri Merkezi Sağlayıcı Hesaplama Kuzey Artırdı 385 Milyon Dolar: Şirket bir öz sermaye turunda 85 milyon dolar ve borç finansmanı için 300 milyon dolar topladı .

Abu Dabi Ticaret Firması Hayvn 30 Milyon Dolar B Serisi, Eyes IPO’su için Görüşmelerde: Rapor:Firma 30 milyon dolar yükseltmek istiyor 400 milyon dolarlık bir B Serisi turunda.

Kripto Analitik Araçları ‘Geleceğin Dalgası, Ahbap’; Yargıç Cult Sinema’dan 3,6 Milyar Dolarlık Bitcoin Ele Geçirme Davasında Alıntı: Yeni açıklanmış bir federal mahkeme görüşü, blockchain analitiğinin kolluk kuvvetlerinin Bitfinex’ten çalınan yaklaşık 94.000 bitcoin’i bulmasına ve buna el koymasına yardımcı olmada oynadığı rolü vurguladı.

Daha uzun okumalar

Paramın Riski Başlıyor: Gizlilik, kriptonun ve sağlıklı bir toplumun temel değeridir. Ama zenginlik ve nüfuz aradığınızda sona erer – iyi bir nedenden dolayı.

Bugünün kripto açıklayıcısı: ICO Nedir?

Diğer sesler: Merkezi olmayan finans patlama yaşıyor, ancak henüz amacını bulamadı(The Economist)

(mtagx1090)

Söyledi ve işitildi

(mtagx herkesin akışı oluyor) ve bundan biraz para kazanmaya başlamak istiyorum.” (BlackRock, Kripto Ticaret Hizmetleri/CoinDesk Sunacak) … “Üç dramatik olay topluluğun temel değerlerini test ettiğinden ve belki de sınırlarını vurguladığından, son 10 gün kripto dünyasında son derece olaylı geçti.” (CoinDesk köşe yazarı David Z. Morris) … “Bugünkü konumuz bunun yerine daha fazla meta (Mark Zuckerberg’in Meta’sı ile karıştırılmamalıdır.) Soru şu: Olaylar bize ne zaman ekonomik kavramları temelden yeniden düşünmeye ihtiyacımız olduğunu söylüyor ?” (New York Times köşe yazarı Paul Krugman) … “Bitfinex’in hacklenmiş fonlarını ele geçirdikten sonra, ABD hükümeti şimdi [b]itcoin’in en büyük avcılarından biri.” (kripto fenomeni ve girişimci Dan Held) … “Özel fon danışmanları, yönettikleri fonlar aracılığıyla ekonomimize çok fazla dokunuyor. Bu nedenle, bu alanda daha fazla verimlilik, rekabet ve şeffaflığı teşvik edip edemeyeceğimizi sormaya değer.” (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, The Wall Street Journal’da)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.