Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Noel Baba Rallisi, Kuzeye 50 bin Dolarlık Bitcoin Gönderdi

(James Rubin tarafından düzenlendi)

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Bitcoin 50.000$’da önemli bir fiyat seviyesini geçtiğinden kripto piyasası bir “Noel Baba rallisi” için tezahürat yapıyor.

Teknisyen’in görüşü (Editörün notu): Teknisyen’in Çekişi tatile ara veriyor. First Mover Asia, onun yerine CoinDesk piyasa analisti Damanick Dantes ve Piyasalar Genel Yayın Yönetmeni Brad Keoun tarafından kripto para piyasalarında yılla ilgili bir dizi hikayenin üçüncüsünü yayınlıyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 50,691 $ +3. %9

Eter (ETH): 4,104 $ +2. %8

Piyasalar

S&P 500: 4,725 $ +0. %6

DJIA: 35.950 $ +0. %5

Nasdaq: 15.653 $ +0. %8

Altın: 1.808 $ +0. %2

Piyasa hareketleri

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Perşembe günü 13 Aralık’tan bu yana ilk kez 50.000 doların üzerine çıktı. Başlıca ABD hisse senedi endeksleri de Aralık ayında ABD tüketici duyarlılığını iyileştirirken yükseldi.

Bu arada işlem hacmi Noel’den iki gün önce düşüktü. CoinDesk tarafından derlenen veri, bitcoin’in büyük merkezi borsalardaki ticaret hacminin bir gün öncesine göre sadece biraz daha yüksek olduğunu gösterdi.

(CoinDesk/KriptoKarşılaştırma)

Bitcoin’in yükseliş hareketini diğer kripto para birimleri izledi: Ether’in fiyatı son 24 saatte %3’ün üzerinde artışla Perşembe günü 4.100$’ın üzerine çıktı.

Kripto Twitter, bitcoin için Noel Baba rallisi için tezahürat yaptı. LUNA ve MATIC gibi diğer alternatif kripto para birimleri (altcoinler) rekor seviyelere çıkmak için bir araya geldi.

Yıl sonu pazar değerlendirmesi

Pazar Paketi Yıl Sonu İncelemesi: Coinbase Kamuya Açıklanırken Bitcoin Zirveleri: Tesla’nın bitcoin kabulü, BTC fiyatını Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 $’a göndermeye yardımcı oldu, bu sadece birkaç ay önce neredeyse düşünülemezdi. Coinbase’in doğrudan hisse senedi listesi, piyasanın zirvesinin kesin tarihini belirledi. ((Damanic Dantes ve Brad Keoun tarafından)

Merhaba, Pazar Paketi okuyucuları! 2021’in son iki haftasında, bu alanı kripto para piyasalarında yılın en dramatik anlarını özetlemek ve küresel finansın bu hızla gelişen köşesinden önemli dersleri vurgulamak için kullanıyoruz. 20 Aralık’ta başlayan ve 30 Aralık’a kadar devam eden sekiz gönderiden oluşan bir dizide, bu yıl kripto pazarlarını neyin sarstığını özetleyeceğiz. (En son dijital varlık fiyatları ve haber başlıkları için lütfen aşağı kaydırın.)

Salı günkü bölümde, Ocak ve Şubat aylarında bitcoin ve dogecoin’de fiyat artışlarını körükleyen sosyal medya çılgınlığını belgeledik. Bugün, Tesla’nın bitcoin’e katılımının Şubat ve Mart aylarında fiyatları nasıl daha da yükselttiğini göstereceğiz. ABD kripto para borsası Coinbase’in Nisan ayında doğrudan hisse senedi listelenmesine yol açan bir yutturmaca ve coşku vardı, ancak ralli hızla firar etti.

Tesla’dan Coinbase’e bitcoin yükseldi, sonra düştü

Bitcoin fiyatı, Tesla’nın 1 dolar yatırım yaptığını açıklamasının ardından Şubat ayında 50.000 doların üzerine çıktı. 5 milyar BTC.

Piyasa tepkisi, 19$’a bir tişört teklif etmek için acele eden girişimci bir tişört satıcısında biraz fırsatçılığa ilham verdi. 99, elektrikli araç üreticisinin milyarder CEO’su Elon Musk’a atıfta bulunan “Elon’s Candle” sözleriyle. “Mum”, Misk kaynaklı fiyat patlamasının bir sonucu olarak bitcoin fiyat tablosunda görünen dramatik kalıba atıfta bulundu:

Elon’un Mum Tişörtü (The Doge Store)

Mart ayında Musk, tüketicilerin “artık bitcoin ile bir Tesla satın alabileceğini” belirten bir tweet ile dramayı hızlandırdı. ”

Duyurular, en eski kripto para birimi olan bitcoin’i ilk kez daha önce düşünülemez olan 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine doğru itmeye yardımcı oldu.

Ancak profesyonel bir fiyat tablosu okuyucusunun bakış açısından, bitcoin “fazla satın alınmış” gibi görünüyordu; Bu terim, piyasadaki yükselişin muhtemelen çok ileri gittiği, çok hızlı olduğu ve yeni, yükseltilmiş eşikteki satın alma ilgisinin altında yatan seviyeyle doğrulanmadığı anlamına geliyordu.

Yine, bitcoin daha da düştü ve 30.000$ civarındaki 50 günlük hareketli fiyat ortalamasına geri döndü. Görünüşe göre, alıcıların yeniden ilgilenmeye başladığı bir seviyeydi.

Piyasa istikrarı, tüccarlara bir sinyal verdi: Bitcoin, 2021’e başladığı fiyatın üzerinde, 29.112 dolardan tutundu. Bu, yenilenen iyimserliğin nedeniydi.

Geleneksel finansal medyadaki haber başlıkları ve nefes nefese yorumcular, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in yaklaşmakta olan doğrudan hisse senedi listesinin altını çizmeye başladığında, bitcoin rallisi yeniden başladı.

Önümüzdeki aylarda fiyat iki katından fazla olacak, bu da kripto para piyasalarının ne kadar değişken olabileceğini hatırlatıyor.

Bitcoin günlük fiyat tablosu (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Coinbase halka açılıyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong Çarşamba günü CNBC’de konuşuyor. (Ekran görüntüsü, CoinDesk tarafından değiştirildi)

14 Nisan’da, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Nasdaq borsasında COIN senedi sembolü altında doğrudan hisse senedi listelemesiyle yayına girdi.

Rakip kripto para borsası Bitstamp’ın ABD başkanı Hunter Merghart CoinDesk’e verdiği bir röportajda, “Bu, hızla olgunlaşan bir pazar için daha büyük bir güvenilirlik anını ifade ettiğinden, dijital varlık endüstrisi için bir dönüm noktasıdır” dedi. .

COIN hissesi için 381$’lık ilk işlem fiyatı, bir gün önce Nasdaq tarafından yayınlanan 250$’lık referans fiyatının %52 üzerinde etkileyiciydi. Ancak bu yüksek fiyat seviyesi bile, hisse başına 600$’a kadar değişen bazı tahminlerle, hisse senedi analistleri tarafından yakın zamanda yayınlanan bazı fiyat hedeflerinin oldukça altındaydı.

COIN hisselerinin aniden daha da yukarı çıkamaması, fiyatların sürekli yükselmesine alışmış bir kripto piyasası için sönüyor gibi görünüyordu.

İşlemin ilk gününün sonunda, COIN’in hisse senedi fiyatı 342$’a düştü.

Bitcoin piyasasına sönen ruhlar yayıldı: Kripto para borsasının merakla beklenen halka açık ticaret çıkışının, önceki birkaç ay içinde BTC’deki iki kat fiyat artışını sürdürmek için yeterli olmadığı ortaya çıktı.

Bitcoin 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800$ civarında durdu ve hızla keskin bir satışa girdi. Aşağıdaki grafik, tipik olarak fiyat düşüşünden önce gelen günlük göreli güç endeksindeki (RSI) daha düşük seviyelerle tanımlanan yavaşlayan fiyat momentumunu göstermektedir.

Bitcoin günlük fiyat tablosu (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Merakla beklenen COIN’in doğrudan listelenmesi, klasik bir “söylentiyi satın al, gerçeği sat” etkinliğine dönüştü. Geriye dönüp bakıldığında, Coinbase IPO’nun tarihi bitcoin’in zirvesiyle aynı zamana denk gelecek.

Hem deneyimli kripto tüccarları hem de yeni başlayanlar için bu bölüm, çok yüksek fiyat tahminlerinin, coşkulu rallilerin ve Coinbase doğrudan hisse senedi listelemesi gibi dönüm noktalarının bile sonunda kararsız ve kötü şöhretli kripto para birimi gerçeğiyle nasıl baş başa geldiğine dair yeni bir ders verdi. piyasalar ve gerçekçi değerlendirmeler.

Önemli olaylar

1 s. m. HGT/SGT (UTC 05:00): Japonya konut başlangıçları (Yıllık Kasım)

1 s. m. HGT/SGT (UTC 05:00): Japonya inşaat siparişleri (Yıllık Kasım)

Noel Arifesi!

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Square CEO’su Jack Dorsey, Andreessen Horowitz ile Savaşta Kurucu Ortak Over Web 3 Tartışması, 2022 İçin En İyi Kripto Tahminleri

“First Mover” sunucuları, CoinList CEO’su Graham Jenkin’e 2022 için en iyi kripto tahminlerini sordu ve kripto pazarları analizi için Youbi Capital CEO’su Chen Li ile konuştu.

Son okumalar

Hindistan’ın Kripto Yasası Mayıstan Önce Hazır Olmayabilir, Kaynaklar: Ülkenin kripto para yasa tasarısı, muhtemelen gelecek yılki Bütçe Oturumu Nisan’da sona erene kadar yasalaşmayacak ve ülkedeki kripto düzenlemesinin durumu hakkındaki belirsizliği artıracak.

Danışmanlar Metaverse’e Giriyor – Kelimenin tam anlamıyla: SAND tokenleri, PwC Hong Kong’un The Sandbox’ta bir LAND arsası edindiği haberleriyle yükseldi.

Bakkt Başkanı Adam White Ayrılacağını Açıkladı: Kurucu yönetici Wall Street bitcoin firmasından ayrılıyor. Bundan sonra nereye gideceği belli değil.

Telegram CEO’su TON Blockchain Spin-Off Toncoin’i Onayladı: Telegram’ın 2020’de TON’u terk etmesinden bu yana ilk kez CEO Pavel Durov, rakip spin-off projelerinden birini destekledi.

Jack Dorsey, Web 3 Beef’ten Sonra Çılgınlığı Takip Etmeden Devam Ediyor: Marc Andreessen, Brian Armstrong ve Tyler Winklevoss, Twitter kurucusunun zaman çizelgesinden çıkarıldı.

Daha uzun okumalar

Web 3 İnternetin Vahşi Ruhuna Dönüştür: “Sanırım izleyiciler bunu istiyor, değil mi?” Matt Saincome, yazar ve serbest ödeme sistemi OutVoice’in kurucusu olduğunu söyledi.

Bugünün kripto açıklayıcısı: Ethereum’u Kim Yarattı?

Diğer sesler: Crypto, Kongre ile Gününü Aldı (New York Magazine)

Söyledi ve duydu

“Scrooge-jeksiyon. (Bloomberg analisti Eric Balchunas) . . . “SEC’in gerekenden daha hızlı onaylamaması gerçeği – gelecekler konusunda iyimserdik, ancak 2022 onayından emin değiliz. ” (Balçunalar) . . . “VC’ler sorundur. (Twitter’da CEO Jack Dorsey’i engelle) . . . Kripto kayıplarınız konusunda endişelenmeyin. Kayıplar her yatırımcının başına gelir. Bunun yerine, bu kayıpları nasıl işe koyabileceğiniz konusunda strateji oluşturun ve yeni edindiğiniz bilgileri gelecekteki kripto yatırım planlarına uygulamaya devam edin. (CoinDesk op-ed’de TaxBit Pazarlama Başkan Yardımcısı Michelle O’Connor). . . ”Omicron, ekonomiyi yolundan çeviren yıkıcı bir karşı rüzgardan ziyade ekonomik görünümde kısa vadeli bir bozulma gibi görünüyor. (MarketPulse analisti Ed Moya) . . . “Bu büyük bir fırsat. (Michelin yıldızlı Şef Floriano Pellegrino, Let’s Make Out NFT’sinin lansmanında) . . . ”Ethereum’ın hala açık ara önde gelen NFT platformu olduğunu ve düşük maliyetli alternatifler azalırken 30 günlük satışları artırmasını merak ediyorum. Görünüşe göre her şey maliyetle ilgili değil – @cryptoslamio’dan veri. ” (Genesis Trading Head of Market Insights Noelle Acheson, şu anda CoinDesk kardeş şirketi için çalışan bir CoinDesk mezunu)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.