Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Teşvik Parasına İlişkin Fed Kararı Kripto Piyasalarını Şamandırıyor

(James Rubin tarafından düzenlendi)

Günaydın. İşte bu sabah olanlar:

Piyasa hareketleri: ABD Fed’in teşvik geri çekilmesini hızlandırma kararından sonra Bitcoin 49.000 doların üzerine çıktı.

Teknisyenin görüşü: Bitcoin’in fiyat momentumu, birkaç haftalık düşük ticaret hacminin ardından dengeleniyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 48.843 $ +1. %3

Eter (ETH): 4.014 $ +4. %5

Piyasalar

S&P 500: 4,709 $ +1. %6

Dow Jones Sanayi Ortalaması: 35,927 $ +1. %1

Nasdaq: 15.565 $ +2. %1

Altın: 1,777$ +0. %2

Piyasa hareketleri

Piyasa değerine göre 1 numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, ABD Federal Rezerv yetkililerinin merkez bankasının koronavirüs pandemisi teşvik çabalarını geri çekme planının hızlandırılmasını onaylamasının ardından Çarşamba günü 49.000 doların üzerine çıktı.

Haberlerin ardından, merkez bankasının kararı yatırımcı belirsizliğini azalttığı için kripto ve geleneksel piyasalar yükseldi. Fed bankacıları, mevcut yüksek enflasyonla mücadele etmek için gelecek yıl kısa vadeli faiz oranını en az üç kez artırmaya hazır olduklarının sinyallerini verdi.

Kripto piyasasının tamamı Fed’in kararını yakından izliyordu çünkü çoğu kişi, kripto da dahil olmak üzere, sıkılaştırılmış para politikasının genellikle riskli varlıklar için düşüş eğilimi olarak görüldüğüne inanıyor. Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları son haftalarda keskin bir şekilde düştü çünkü yatırımcılar Fed’in beklenen şahin politika ayarlaması konusunda endişeliydi. CoinDesk’in bildirdiği gibi, Çarşamba günkü haberlerin ardından fiyat artışı “bir rahatlama rallisi” gösterdi.

Bitcoin’in büyük merkezi borsalardaki ticaret hacmi, bir gün öncesine kıyasla Çarşamba günü biraz daha yüksekti. Diğer büyük kripto para birimlerinin fiyatları da yükseldi. Ether, bu hafta başında 3.700 doların altına düştükten sonra 4.000 doların üzerine çıktı.

(CoinDesk/KriptoKarşılaştırma)

Teknisyen görüşü

Bitcoin 50K Dolara Doğru Yükseliyor; Direnç 52 bin dolar civarında görüldü

Bitcoin dört saatlik fiyat grafiği, destek/direnç seviyelerini gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) 46.000 $ civarında destek sağladı ve kısa vadeli bir düşüş trendini tersine çevirmeye çalışıyor. Yine de yukarı yönlü, bu ayın başlarında gerçekleşen %20’lik satışın kabaca ortasında olan 52.000$ direnç seviyesiyle sınırlı görünüyor.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), güçlü bir fiyat toparlanmasından önce gelen 20 Mayıs’tan bu yana en fazla aşırı satım oldu. Momentum, birkaç haftalık düşük ticaret hacminin ardından istikrar kazanıyor.

Haftalık grafikte, yükseliş trendi yavaşlıyor gibi göründüğü için fiyat koşulları daha az elverişli. Şimdilik bu, kısa vadeli alıcıların 50.000 ila 55.000 ABD Dolarının üzerinde mücadele edebileceğini gösteriyor.

Önemli olaylar

12 a. m. HGT/SGT (8:00 UTC): Avustralya enflasyon beklentileri (Aralık)

12:30 a. m. HGT/SGT (8:30 UTC): Avustralya tam zamanlı/yarı zamanlı istihdam (Kasım)

Çin doğrudan yabancı yatırımı (YTD/Kasım Yıllık)

7:40 s. m. HGT/SGT (11:40 UTC): Avrupa Blok Zinciri Sözleşmesi

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

Sen. Warren: Stabilcoin’ler Tüketiciler ve Ekonomimiz için Risk Oluşturuyor, Decential Kurucu Ortağı Matt Leising, DAO’ların Evrimi ve Ana Medya Medyanın Kripto Hakkında Neleri Yanlış Yapıyor?

“First Mover” sunucuları, dün ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nin stablecoin’lere ilişkin oturumundan önemli çıkarımlar için CoinDesk Küresel Politika ve Düzenleme Genel Yayın Yönetmeni Nikhilesh De ile konuştu. DeCential’ın kurucu ortağı ve Out Of The Ether’in yazarı Matt Leising, DAO’ların evrimi ve görünümü ve ana akım medyanın kripto hakkında neyi yanlış yaptığı hakkındaki görüşlerini paylaştı. Ayrıca First Mover, Sovryn’in kurucu ortağı Edan Yago’dan kripto pazarları içgörülerini ve El Salvador’daki kripto durumuyla ilgili güncellemeleri içeriyordu.

Son manşetler

Fed, Teşvik Çekişini Hızlandırıyor ve Bitcoin Sıçrayışları:Fed, gelecek yılın başlarında tahvil alımlarını her ay 30 milyar dolar azaltarak, her ay mevcut 15 milyar dolarlık geri çekilme hızını ikiye katlayacak. Bazı kripto yatırımcıları, aylık 120 milyar dolarlık programın, bitcoin’in enflasyondan korunma olarak çekiciliğini artırmaya yardımcı olduğunu söylüyor.

Hindistan’ın Kripto Tasarısının Birkaç Hafta Ertelenmesi Muhtemel: Raporlar: Kabine onayının tam parlamento tarafından dinlenmesini gerektiren yasa tasarısı, bugünkü toplantının gündeminde yer almıyor.

Katie Haun Kendi Kripto VC Firmasına Başlamak için A16z’den Ayrılıyor: Haun Twitter’da “önümüzdeki yılın başlarında kripto ve [Web 3] odaklı bir fon başlatacağını söyledi. ”

Binance, Endonezya’da Kripto Borsası Yaratmak için MDI Liderliğindeki Konsorsiyum:Şirketler, ülkede blok zinciri geliştirmeye odaklanacak bir ortak girişim kurdu.

Animoca Brands, Web 3 Genişletme için Girişim Hızlandırıcı Brinc’e 130 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor: Fonlar, Brinc’in DeFi ve kripto oyunlarına genişlemesini sağlamak için kullanılacak.

Daha uzun okumalar

Elon Etkisi: Musk’ın Tweetleri Kripto Piyasalarını Nasıl Hareket Ettiriyor:Elon Musk, kripto pazarlarıyla oynama konusunda defalarca ilgi gösterdi. Tesla’nın CEO’sunun 2021’de DOGE ve BTC fiyatlarını nasıl etkilediğini inceliyoruz.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: NFT’ler Nedir ve Nasıl Çalışırlar?

Diğer sesler: Cryptocurrency: Zamanı geldi(The Guardian)

Söyledi ve duydu

“Bugün [Chris Dixon] ve ben a16z kripto ekibiyle, önümüzdeki yılın başlarında kripto ve Web 3 odaklı kendi fonumu başlatacağımı paylaştık. . . Mevcut kripto fonu firmadaki son fonum olacak. Chris ve ben 2018’de ilk kripto fonumuza başladığımızda, bu bir ay denemesiydi. Birçoğunun sıkı çalışması sayesinde, ikimizin de en çılgın beklentilerimizi aştı. Bugün [Web 3]’ün interneti değiştireceği her zamankinden daha açık. (Katie Hahn, a16z ortağı). . . “Doğru olan doğrudur. . . Vadeli işlemlere dayalı [borsada işlem gören ürünlere] izin vermek için SEC için iyi. Ancak vadeli işlem tabanlı bir ETP’ye izin verirken spot tabanlı bir ETP’ye izin vermemenin rasyonel bir temeli yoktur – her ikisi de Bitcoin’in temel fiyatına bağlıdır. (Paul Grewal, Coinbase şef meşru memuru). . . ”Tesla, bazı ürünleri Doge ile satın alınabilir hale getirecek ve nasıl gittiğini görecek. ”(Elon Musk)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.