Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Yatırımcılar Bir Sonraki Fed Toplantısını Beklerken Bitcoin 36 bin Doların Üzerinde Stabilize Ediyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Geçen haftaki düzeltmeden sonra kripto piyasası stabilize olduğu için Bitcoin 36.000$’ı geri aldı.

Teknisyenin yaklaşımı: BTC’deki bir yükselişten önce aşırı aşırı satım okumaları.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 36.547 $ +0. %1

Eter (ETH): 2.426 $ -4. %6

En çok kazananlar

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM +5. %4 Akıllı Sözleşme Platformu
Bitcoin BTC +0. %7 Para birimi

En çok kaybedenler

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Solana SOL -8. %5 Akıllı Sözleşme Platformu
Algorand ALGO −7. %3 Akıllı Sözleşme Platformu
Filecoin FIL −6. %4 Bilgisayar

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Piyasalar

S&P 500: 4.410 +0. %2

DJIA: 34.364 +0. %2

Nasdaq: 13.855 +0. %6

Altın: 1.843 $ +0. %4

Piyasa hareketleri

Bitcoin’in fiyatı, Asya’nın öğleden sonra saatlerinde kısa bir süreliğine 34.000 $ seviyesine dokunduktan sonra Pazartesi günü ABD işlem saatlerinde dört saatlik bazda 1.834 $ kadar yükseldi. Genel kripto piyasası, geçen hafta aşağı yönlü geniş piyasa düzeltmesinden sonra istikrar kazandı.

CoinDesk verisine göre, Bitcoin şu anda 36.400 dolar civarında el değiştiriyor ve son 24 saatte biraz yükseldi. Yayınlandığı sırada, eter hafifçe düştü ve yaklaşık 2.400 dolardan işlem gördü. Başlıca alternatif paraların (altcoinler) çoğu kırmızı renkteydi.

ABD hisse senedi piyasası da Pazartesi günü öğleden sonra toparlandı. Yatırımcıların Federal Rezerv’in bu yılki bu hafta yapılacak ilk toplantısını yakından izlemesiyle, büyük hisse senedi endeksleri günün erken saatlerinde düştü.

CoinDesk’in bildirdiği gibi, bitcoin ve kripto piyasası son zamanlarda borsa performansını izliyor gibi görünse de, bitcoin ile teknoloji sektörünün tercih edilen vekili Nasdaq 100 hisse senedi endeksi arasındaki ilişki zayıf kalıyor – orada bir hatırlatma Bitcoin ve kripto pazarını etkileyebilecek diğer daha önemli faktörlerdir.

“En azından şimdilik, bitcoin fiyatlarının Çin’deki bazı küresel risk iştahının ve birçok pazar dinamiklerinin (ve oradaki kısıtlamaların ardından) bir kombinasyonu olduğu söylenebilir,” diye yazdı CoinDesk’ten Lawrence Lewitinn. “Bu faktörlerin etkileri statik değil, ancak Fed’in her hareketini izlemekten çok daha fazlasını açıklıyor. ”

Kripto ticareti veri analitik firması Kaiko’ya göre, geçen haftaki keskin satışa rağmen, bitcoin’in geçen haftaki günlük spot ticaret hacmi, Aralık ayındaki fiyat düşüşü sırasında olduğundan daha düşüktü.

(Kaiko)

Kaiko, Pazartesi günü haftalık bülteninde, büyük kripto para borsalarında günlük ortalama bitcoin spot ticaret hacminin geçtiğimiz ay çoğunlukla 5 milyar doların altında kaldığını ve sonbaharın başından bu yana önemli ölçüde düştüğünü yazdı. Bunun nedeni kısmen Çinli borsalar OKEx ve Huobi’nin geçen yıl Çin’deki kripto ticareti yasağı nedeniyle hacim kaybı yaşaması.

Teknisyen görüşü

Bitcoin Kısa Vadeli Sıçrama, 40 bin Dolarda Dirençle Karşı Karşıya

Bitcoin günlük fiyat grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), grafiklerde birden fazla aşırı satım sinyali göründükten sonra 35.000 doların üzerine çıktı. Kripto para birimi, 40.000 dolarda ilk dirençle karşı karşıya ve bu da kısa vadede yükselişi sınırlayabilir.

Bitcoin, 33.000$ civarındaki gün içi en düşük seviyesinden yükseldikten sonra son 24 saat içinde %3 arttı ve daha geniş kripto piyasası stabilize oldu.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), Mart 2020 çöküşünden bu yana en aşırı aşırı satım okumasını kaydetti. Bir önceki aşırı düşük seviye, bir ralli gerçekleşmeden önce birkaç aylık aralıklı fiyat hareketinden önce gelen 20 Kasım 2018’deydi.

Şimdilik, Kasım ayından bu yana daha düşük fiyatların düşüş eğilimi bozulmadan kalıyor, bu da satıcıların direnç seviyelerinde aktif kalabileceği anlamına geliyor.

Önemli olaylar

8:30 a. m. HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya tüketici fiyat endeksi (Ç4, Aylık/Yıllık)

8:30 a. m. HKT/SGT (12:30 UTC): National Australia Bank’ın iş koşulları (Aralık)

8: 30 a. m. HKT/SGT (12:30 UTC): National Australia Bank’ın ticari güveni (Aralık)

Avustralya Günü kutlu olsun!

11 s. m. HKT/SGT (3 pm UTC): ABD Tüketici Güveni (Ocak.)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Kripto Piyasası 1 Dolar Kaybetti. 2 Ayda 3T; Neler oluyor? Beyaz Saray, Dijital Varlıklar için Devlet Genelinde Strateji Yayınlayacak

“First Mover” toplantılarına, kripto para birimleri başka bir satıştan daha muzdarip olduğu için kripto pazarları hakkında derinlemesine bir analiz için The Strategic Funds’ın genel müdürü Marc Lopresti katıldı. Kasım ayından bu yana, yaklaşık 1 dolar. Toplam piyasa değerinden 3 trilyon silindi. Artı, Biden yönetiminin önümüzdeki ay yayınlanacağı bildirilen dijital varlık stratejisinden ne bekleyebiliriz? Nyca Partners Yönetici-in-Residence Matt Homer ve CoinDesk Küresel Politika ve Düzenleme Genel Yayın Yönetmeni Nikhilesh De içgörülerini sundular. Ardından CoinDesk Genel Yayın Yönetmeni Marc Hochstein, CoinDesk’te Gizlilik Haftasını açıkladı.

Son manşetler

Singapur VC Blockchain Kurucuları Yeni Fon için 75 Milyon Dolar Artırdı:Şirket, blockchain, kripto, Web 3 ve metaverse startup’larında erken bir yatırımcı oldu.

Çin Hükümeti Metaverse Ticari Marka Başvurularını Reddetti: Rapor: Reddedilenler arasında NetEase, iQiyi ve Xiaohongshu tarafından yapılan başvurular yer alıyor.

Yatırımcılar, Bitcoin Piyasası Çöktüğünden Geçen Hafta Kripto Fonlarına 14 Milyon Dolar Koydu: Geçen hafta dijital varlık fonlarına girişler – beş hafta boyunca devam eden çıkışlardan sonra – yatırımcıların fiyat tabanından yararlandıklarını gösteriyor.

Bank of America, ABD CBDC’nin Doların Dünya Rezerv Para Birimi Olarak Statüsünü Koruyacağını Söyledi: Banka analistleri, CBDC’lerin günümüzün elektronik para birimlerinin kaçınılmaz bir evrimi olduğunu söyledi.

Biden Yönetimi, Şubat Ayında Kripto Hakkında İcra Emri Verecek: Rapor: Yönerge, federal kurumlardan dijital varlıkların oluşturduğu riskleri ve fırsatları belirlemelerini isteyecek.

Daha uzun okumalar

Meta Evrenin Hikayesini Kim Yazıyor?: Anlatılar ve memler çevrimiçi geleceğimizi nasıl şekillendiriyor?

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Crypto Flash Crashes: Bilmeniz Gerekenler

Diğer sesler: Heyecanın ötesinde Blockchain: Stratejik iş değeri nedir?

Söyledi ve duydu

“Gözetim ekonomileri, en büyük teknoloji şirketlerimize güç veriyor. Facebook ve Google, sahip olmadığımız parayla, ihtiyacımız olmayan daha fazla şeyi satın almak için bizi aç bırakan cerrahi grevler yapmak için her adımımızı takip ediyor, insanları etkilemek için Nereye gittiğimizi, nelerden hoşlandığımızı, kimi tanıdığımızı, sevdiğimiz ve kiminle yattığımızı takip ediyorlar.” (Yazar ve konuşmacı Daniel Jeffries, CoinDesk için yazıyor) . . . “Eh, işte başka bir fikir – günlük tüccar olmak için kötü bir zaman, ancak kazançları ve kayıpları tipik olarak ETH ile fiyatlanan NFT paletleri için de kötü bir zaman. Fiyat düşmüş olsa bile, takas edilen ortalama ETH miktarı üst koleksiyonlardaki takas edilemeyen tokenler için nispeten tutarlı kaldı.” (CoinDesk medya ve kültür muhabiri Will Gottsegen) . . . “Sanal bir dünyanın vaadi budur: Et, yerçekimi, çevre, beklentiler ve ekonomi tarafından engellenmeden, istediğiniz herhangi biri olabilirsiniz – ya da belki sadece oluşturduğunuz rekor.” (Vanessa Friedman/The New York Times) . . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.