Kripto Bilgi

İlk Hareket Eden Asya: Yaygın Enflasyonist Endişeler Ortasında Kripto Ralli Füturu

(James Rubin tarafından düzenlendi)

Günaydın. İşte bu sabah olanlar:

Piyasa hareketleri: Bitcoin’in rahatlama rallisi”, büyük merkez bankalarının yüksek enflasyonla mücadele planlarını açıklamasının ardından geçici görünüyor

Teknisyenin yaklaşımı: Satıcılar kontrolde kalsa da Bitcoin kısa bir fiyat sıçraması görebilir.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 47,683 $ -2. %3

Eter (ETH): 3.981 $ -1. %54

Piyasalar

S&P 500: 4.668 $ -0. %8

Dow Jones Sanayi Ortalaması: 35,896 $ -0. %08

Nasdaq: 15,180$ -2. %4

Altın: 1.798$ +%1

Piyasa hareketleri

ABD Federal Rezerv yetkililerinin pandemi teşvik çabalarını geri çekme planının hızlandırılmasını onaylamasının ardından Bitcoin’in “yardım rallisi”, en eski kripto para birimi Perşembe günü 48.000 doların altına düştüğü için kısa ömürlü görünüyordu.

Düşüş, Avrupa’nın önde gelen merkez bankalarının yüksek enflasyonla mücadele planları arasında ABD’nin önde gelen hisse senedi endekslerinin düşmesinin ardından geldi. S&P 500, Dow Jones Industrial Average ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite, Nasdaq %2’nin üzerinde düşüş kaydetti.

OANDA’nın Amerika Kıdemli piyasa analisti Edward Moya, haber bülteninde “Bitcoin ve [Big Tech] bugün yatırımcılar daha karlı riskli bahislerinden bazılarını yeniden tahsis ettikleri için cezalandırılıyor” dedi. “Kripto alanı çok fazla yeniden konumlandırma görüyor ve bu istenmeyen satış baskısına yol açıyor, ancak orta ve uzun vadeli görünümler sağlam bir şekilde yerinde kalıyor. ”

Bitcoin’in büyük merkezi borsalardaki spot ticaret hacmi de Perşembe günü düşüktü.

(CoinDesk/KriptoKarşılaştırma)

Alternatif kripto para birimleri de düştü. Ether tekrar 4.000 doların altına düştü ve solana ve çığ dahil olmak üzere dünün en büyük kazananları da yayın sırasında kırmızıydı.

Teknisyen görüşü

Bitcoin 46K$’a Yakın Aşırı Satış Desteği; 55 bin dolarda direnç

Bitcoin günlük fiyat tablosu (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), 200 günlük hareketli ortalamasına yakın olan 46.000$’ın üzerinde desteğini korumaya devam ediyor. Alıcılar grafiklerdeki aşırı satım sinyallerine tepki verirse, kripto para birimi 55.000 dolara kısa bir fiyat sıçraması görebilir.

Fiyat momentumu, bir fiyat iyileşmesinden önce gelen Ekim ayından bu yana ilk kez günlük grafikte pozitife dönmeye başlıyor. Ancak bu sefer, haftalık grafikte yükseliş trendi yavaşlıyor, bu da yükselişin 55.000 ila 60.000 doların üzerinde sınırlı olabileceği anlamına geliyor.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), önceki RSI sinyallerine göre alım zayıf olsa da, Eylül sonundan bu yana en fazla aşırı satım oldu.

Önemli olaylar

12 a. m. HGT/SGT (8:00 UTC): Yeni Zelanda ticari güveni (Aralık)

12 s. m. HGT/SGT (03:00 UTC): Japonya Merkez Bankası politika beyanı

3 s. m. HGT/SGT (UTC 07:00): Yakıt hariç Birleşik Krallık perakende satışları (Yıllık Aylık/Kasım)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en yeni bölümleri:

AccuWeather, Blockchain, Hindistan Eyaleti Kripto Yasağı ve Daha Fazlasına Hava Durumu Verilerini Uygulayacak Chainlink İle Ortaklık Yapıyor

“First Mover” sunucuları, Accuweather İş Geliştirme kıdemli başkan yardımcısı Paul Lentz ile blockchain üzerinde hava durumu verilerini uygulamak için Chainlink ile birlikte çalışan şirket hakkında konuştu. WazirX’in kurucu ortağı ve Operasyon Direktörü Siddharth Menon, kripto piyasası analizini paylaştı ve Hindistan’ın kripto düzenlemesinin durumunu tartıştı. Ayrıca, CoinDesk Küresel Politika ve Düzenleme Genel Yayın Yönetmeni Nikhilesh De, ilgili düzenleyici haberlere ışık tuttu.

Son manşetler

Fransa Merkez Bankası, CBDC Deneylerinin İlk Aşamasını Tamamladı: İlk deney diliminin son aşaması, CBDC’de ödemeli bir blok zinciri üzerinde dijital bir tahvilin çıkarılmasından oluşuyordu.

Melania Trump NFT Planlarını Anlatıyor; ‘Kobalt Mavisi Gözler’ Captivate Crypto Twitter: Eski first lady, ilk satışından elde ettiği gelirin bir kısmını koruyucu deva sistemindeki çocuklara yardım etmek için bağışlıyor.

Hindistan’ın En Büyük Kripto Borsası 2021’de Ticaret Hacminde 17 Katlı Atlama Gördü: Kripto benimseme, Hindistan’ın yarı kentsel ve kırsal bölgelerinde devam eden düzenleyici kilitlenmeye rağmen patlama yaşıyor.

NBA Top Shot Maker Dapper Labs, Başlangıç ​​Satın Almaları için 80 Milyon Dolar Taahhüt Ediyor: Dapper zaten “genç, hırpalanmış bir şirket” satın aldı ama hangisi olduğunu söylemedi.

8 2022’de Bitcoin Madenciliğini Şekillendirecek Eğilimler: CoinDesk’in kripto madencilerine yönelik ilk yılsonu araştırması, birleşme faaliyetinin hızlanma potansiyeline sahip rekabetçi ancak olgun bir işletmeyi ortaya koyuyor.

Daha uzun okumalar

Web 3 Eğlence ve Oyunlardan Daha Fazlasıdır; It’s for Work: İnternet, kültürün oluştuğu yerdir. Mümkün olduğunca güvenli hale nasıl getirebiliriz?

Günümüzün kripto açıklayıcısı: Metaverse için Bir Kripto Rehberi

Diğer sesler: Gizli Sohbetler Cybergang’ın Nasıl Bir Fidye Yazılım Santrali Olduğunu Gösteriyor: Fidye yazılımı endüstrisi patlama yaşarken, DarkSide adlı Rusça konuşan bir ekip, sözde bilgisayar dolandırıcılarını değil, aynı zamanda müşteri desteğini de sağladı. İçeriden bir bakış aldık. (New York Times)

Söyledi ve duydu

“Bitcoin’in son %39’luk düzeltmesine rağmen, sıfır olmayan bakiyeye sahip adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırmaya devam ediyor. Ayrıca, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan bu yana, Kanada Bitcoin Purpose ETF, yönetim altındaki varlıklara 6.341 BTC ekledi ve madeni para varlıklarında %26,2’lik bir artışı temsil ediyor. Bu, bu fiyatlarda kurumsal ilginin yaygın olduğunu ve balinaların bu düzeltme sırasında bitcoin arzını satın aldığını gösteriyor. (GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou/CoinDesk) . . . “Uzaktan çalışma, iletişim, bilgi paylaşımı ve proje yönetimi için bir dizi araç gerektiriyor, ancak bu araçların, örtüşen kümeler olan bireysel gizlilik ve kurumsal güvenlik açısından korkunç sonuçlarını şimdiden görüyoruz. ” (David Chaum, efsanevi kriptografi, gizlilik savunucusu/CoinDesk) . . . BBC’ye verdiği demeçte, “Fiyatları oldukça değişebilir ve [bitcoinler] teorik veya pratik olarak sıfıra düşebilir” dedi. (İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sir Jon Cunliffe/The Guardian)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.