Alt Coin

İnceleme: 100 Milyon Doların Altındaki 7 Metaverse Coin ile Tanışın!

Düşük piyasa bedelli altcoin projeleri, yüksek potansiyel karlar isteyen erken periyot yatırımcıları için son derece caziptir. Kripto analisti Mark Arguinbaev’e nazaran düşük kıymetli metaverse coin projeleri, daha yüksek risk manasına gelse de, daha küçük projelerle değerli karlar görmek çok daha kolay. Kriptokoin.com olarak 100 milyon doların altında düşük bir piyasa kıymetine sahip birinci beş metaverse coin projesine, analistin değerlendirmeleri eşliğinde en düşükten en yükseğe yanlışsız bir göz atıyoruz.

Birinci metaverse coin projesi CryptoPlanes (CPAN)

İsminden da anlaşılacağı üzere Crypto Planes, Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş ve NFT uçakları ile bir Metaverse içeren Blockchain tabanlı bir oyun. CryptoPlanes, ünlü yarış oyunu CryptoCars’ın kurulduğu CryptoCity Metaverse’i genişletiyor. Analist şu açıklamayı yapıyor:

CryptoPlanes’te bir oyuncu olarak misyonunuz, Exp almak ve token kazanmak için çabayı (Eğitim, PvC, PvP, Uçaklar Otomobillere Karşı Savaşı) kazanmaktır. Kâfi tecrübe puanı kazandığınızda, uçak düzeyinizi yükseltebilirsiniz.

Oyunun özü, oyuncuların CPAN ile satın alabilecekleri NFT uçakları etrafında dönüyor. Bir uçak yahut sizi rastgele bir uçakla ödüllendiren bir kör kutu satın almak 500 CPAN’a (kabaca 1000 dolar) mal oluyor. Uçağı satın aldıktan sonra, onu riske atabilir ve düzeyini yükseltmek ve mükafatlar kazanmak için vazifeleri tamamlayabilirsiniz. CryptoPlanes, 212 binin üzerinde oyuncu, 127 bin uçak ve 17 milyondan fazla oyun içi süreç ile en yüksek puan alan bir oyun.

Metaverse ve oyun token’leri tek çatı altında: vEmpire DDAO (VEMP)

vEmpire DDAO, metaverse ve oyun token’lerini tek bir çatı altında toplamayı hedefliyor. Analist nazaran, NFT tabanlı bir trade kartı oyununa ve nitekim merkezi olmayan bir DAO’ya sahip.

vEmpire, OpenSea’de kullanıcıların dijital trade kartları satın alabilecekleri bir NFT koleksiyonuna sahip. Taban fiyat, tek bir NFT için kıymetli olan 0,2 ETH.

Bir Web3 protokolü Adshares (ADS)

Adshares, Metaverse alanından para kazanmak için bir Web3 protokolü. Analist, “Adsense üzere düşünün fakat Metaverse için” halinde açıklıyor. 2017’de piyasaya sürülen Adshares, kullanıcıların Metaverse, Blockchain oyunları, NFT stantları ve daha fazlasının içinde yer kiralamasına imkan tanıyan bir Adserver platformuna sahip. Resmi web sitesine nazaran:

Adshares, merkezi olmayan bir ağı koruyan bir şemsiye projedir. ADS protokolünün gerisindeki fikir, ağı DAO üslubu yönetişim ile topluluğa vermektir.

Analiste nazaran, Web3 ve Metaverse projeleri şu anda yüksek talep görüyor ve Adshares’ın son iki aydır yükseliş ivmesi gördüğünü görmek şaşırtan değil. Analist, yalnızca 92 milyon dolarlık bir piyasa kıymeti ile Adshares’in, yıl sonuna kadar fiyatını iki katına yahut üç katına çıkarma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Analiste nazaran, bilhassa Metaverse ve Web3 projelerine olan talebin artmasıyla birlikte, ADS için gelecek parlak görünüyor.

Cümbüş için Atari Token (ATRI)

Atari Token, etkileşimli cümbüş sanayisi için referans simgesi olmak üzere oluşturulmuş merkezi olmayan bir kripto para ünitesi. Hedefleri, Atari Token’in cümbüş sanayisinde ana para ünitesi olarak kullanılmasını sağlamak ve akıllı mukaveleleri ve NFT’leri oyunlarına entegre etme konusunda geliştiriciler ve yayıncılar için yeni seçenekler sunmak.

Analist, Atari Token’in, akıllı mukavele güvenliği, likidite ve çeşitli Blockchain tabanlı uygulamalara kolay entegrasyon sağladığını belirtiyor. Şu anda proje, kullanıcıların token’leri, Atari akıllı cüzdanını ve Atari merkezi olmayan borsasını satın almalarını sağlayan Atari Portalı’na sahip. Kullanıcılar MetaMask cüzdanlarıyla Atari’ye bağlanabiliyor ve ekosistemi keşfedebiliyor.

Farklı bir metaverse coin projesi BOSAGORA (BOA)

BOA, İtimat Kontratları kullanılarak oluşturulmuş, merkezi olmayan ve kendi kendini geliştiren bir kripto para ünitesi. BOSAGORA, şu anda Metacity geliştirmek için çalışan Metaverse ortamına yönelik bir Blockchain inşa ediyor.

Bir NFT platformu EPIK Prime (EPIK)

Epik Prime, oyun içi NFT eserleri ve pazar yerleri oluşturmak için şu anda AAA oyun şirketleri ve büyük cümbüş markalarıyla birlikte çalışan bir NFT platformu. Analist, EPIK Primes’in hedefinin, oyun ve Blockchain’i ana akım haline getirmek olduğunu belirtiyor. Bir oyun ağından, VR Uzaylarından ve birbirleriyle bağlantı kurabilen metaverse’lerden oluşan The Epikverse’e sahip.

Analiste nazaran, EPIK Primes’deki kimi kusursuz NFT koleksiyonlarına bir örnek, Splitgate Gamescom Asia Collection. Splitgate nispeten yeni bir FPS oyunu ve kullanıcılar artık oyun için karakter NFT’lerini 200-500 dolar karşılığında satın alabiliyorlar.

Son metaverse coin projesi Bozon Protokolü (BOSON)

Boson Protokolü, kendisini gelecekteki ticaretin üzerinde çalışacağı merkezi olmayan ağ olarak tanımlıyor. Boson, herkesin Metaverse’deki fizikî eserleri Decentraland alanlarında NFT’ler olarak satmasına imkan tanıyor. Haziran ayında, Boson Protokolünün bir Decentraland yeri için sanal bir alışveriş merkezi oluşturmak gayesiyle 700 bin dolardan fazla ödediği haberlere yansıdı

Kullanıcılar şu anda Decentraland’deki Boson Portal’ı ziyaret edebiliyor ve topraklarını keşfedebiliyor. Analist, yeni oyuncular için çeşitli zorluklar bulunduğunu hatırlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.