Alt Coin

İnceleme: AVAX Tabanlı 5 Metaverse Coin ile Tanışın!

Avalanche, piyasadaki en güçlü Ethereum rakiplerinden biri ve son vakitlerde platformundan piyasaya sürülen başarılı metaverse coin oyunlarını görüyoruz. Bu makalede, AVAX tabanlı en tanınan beş metaverse projesini listeleyelim.

İşte AVAX tabanlı 5 tanınan metaverse coin

  • Eylül 2021’de başlatılan Avax Wolf Game (avaWOOL), kullanıcıların avaWOOL token kazanmak için stake edebilecekleri NFT koleksiyonuna sahip. Oyunun eşsiz tarafı, bir oyuncunun NFT’sinin öbür NFT’leri çalmasını sağlar. Bu mekanik, ERC-20 ve ERC-721 protokolleri ortasındaki etkileşimlerle mümkündür. Oyuna başlamak için, kullanıcılar 0.69420 AVAX ile bir NFT’yi basabilir ve maliyeti yaklaşık 46 dolar.
  • İkinci sırada, Ekim 2021’de piyasa sürülen Avaxtar (AVXT), yaklaşık bin etkin kullanıcısıyla Avalanche tabanlı metaverse coin. Avaxtar’lar, oyuncuların piyasadan satın alabilecekleri ve AVXT tokenları kazanmak için vazifelere gönderebilecekleri karakterlerdir. Oyunun ekosistemi ENXT, DGC ve AVXT tokenlarını içeriyor. AVXT Pangolin, TraderJoe, MEXC ve başka DEX’lerde listeleniyor.
  • Ağustos 2021’de piyasaya sürülen TaleCraft (CRAFT), NFT simyasını içeren bir PVP ve oyna-kazan oyunu. TaleCraft, tüm NFT sahiplerinin oyun tarafından üretilen AVAX getirisini aldığı deflasyonist bir NFT ve token iktisadına sahip. 2.5 bin oyuncuya ulaşan metaverse, NFT tabanlı oyunlara para basma sürecini gerçekleştirmek için ERC-1155 NFT protokolünü kullanıyor.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız metaverse rehberlerine buradan (bölüm-1, bölüm-2) ulaşabilirsiniz.

  • Listenin ikinci sırasında, 4.38 bin faal kullanıcıya ulaşan Yield Hunt (GEM), Avalanche ekosisteminin en başarılı oyunlarından. Metaverse, GEM token biçiminde hazineler içeren ormanlara sahip. Kullanıcılar GEM’i bulduklarında, birlikte daha fazla GEM avlamak için daha fazla maceracı toplayabilirler. Oyuna başlamak için kabaca 86 dolar kıymetinde bir Gen0 NFT’yi basmak gerekiyor. GEM’i TraderJoe’da listelenmektedir.
  • Birinci sıradaki Crabada (CRA), Avalanche tavanlı büsbütün merkezsiz, oyna-kazan platformu. Crabada, yengeçlerle dolu bir denizaltı dünyasına sahip. Bu yengeçler, kripto para kazanmak için yetiştirilip oyunlarda kullanılabilen NFT’lerdir.Şu anda, mevcut en ucuz yengeç, hayli büyük bir yatırım olan 2,7 bin dolara mal oluyor. Öte yandan, 5 bin oyuncuya ulaşan Crabada Avalanche ekosistemindeki liderliğini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.