Bitcoin

İnceleme: Küçük Ölçekli 10 Metaverse Coin ile Tanışın!

Metaverse coin’lerin kripto piyasasındaki en son trend olduğuna dair kuşku yok. Decentraland ve The Sandbox üzere milyarlarca dolar piyasa bedeline ulaşan projelerle, metaverse coin’ler kalıcı olmaya hazırlanıyor. Bu makalede, analist Mark Arguinbaev’in listesinden, küçük ölçekli birinci 10 metaverse coin projesini inceliyoruz.

NFT at yarışı ekosistemi: DeRace (DERC) – 144 milyon dolar

DeRace, kendisini bahis sanayisi için yeni bir standart belirlemeyi amaçlayan “tam bir NFT at yarışı ekosistemi” olarak tanımlıyor. Başka bir deyişle, DeRace, Blockchain’e dayalı ve DERC tarafından desteklenen sanal bir NFT at yarışı evrenidir. Kullanıcılar DERC’yi Uniswap likidite havuzunda stake edebilir. Uniswap’ta stake mükafatları iki ay içinde dağıtılır. Bu nedenle, DERC’yi stake etmeden evvel, token’lerin bir müddetliğine kilitli kalacağını bilmelisiniz. Yazım sırasında, DERC son 24 saatte %2.25’inn üzerinde artışla 3.91 dolardan süreç görüyor. Piyasa bedeli 144 milyon dolar ve 24 saatlik süreç hacmi 3.3 milyon dolar. DERC’yi Crypto.com, Uniswap, Gate.io, PancakeSwap, LBank ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Görüntü paylaşım platformu: Verasity (VRA) – 145 milyon dolar

Verasity, Ethereum tabanlı bir görüntü paylaşım platformudur. Misyonu, çeşitli platformlarda görüntü yayıncıları için etkileşim ve reklam gelirlerini değerli ölçüde artırmaktır. VRA’yı KuCoin, Gate.io, Uniswap, Bittrex ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok büyük borsadan satın alabilirsiniz. Yazım sırasında, VRA’nın piyasa pahası 167 milyon dolar. VRA’nın toplam arzı 19,4 milyar, dolanımdaki arzı ise 4,47 milyar.

Uzay temalı metaverse coin: Star Atlas (ATLAS) – 253 milyon dolar

Star Atlas, Solana üzerine inşa edilmiş yeni jenerasyon bir sanal metaverse’dir. Şu anda piyasada en çok beklenen projelerden biri olan bir uzay araştırma ve strateji oyunudur. Oyuncular uzayda kendi konutlarında servetlerini inşa edebilir, çeşitli gezegenleri ve yıldızları keşfedip fethedebilir ve Star Atlas galaksiler ortası ekosisteme katılabilirler. Proje, oyuncuların oyun içinde ve dışında kaynak ticareti yapmalarına imkan tanıyan bir pazaryerine sahiptir. Ayrıca, Star Atlas, ekonomik faaliyet açısından güçlü kaynak alanları olan Maden Kentlerini de (Mining Towns) içermektedir. Yazım sırasında ATLAS, 24 saatlik 20.8 milyon dolarlık süreç hacmiyle 0.1088 dolardan süreç görüyor. ATLAS’ın 2,16 milyar dolarlık sirkülasyon arzı ve 253 milyon dolarlık piyasa pahası var. ATLAS’a FTX, Gate.io, Raydium, Serum DEX, MEXC, AscentEx (Bitmax) ve daha üzerinden ulaşabilirsiniz.

Wilder World (WILD) – 262 milyon dolar

Wilder World, Unreal Engine 5 ile oluşturulmuş, Ethereum tabanlı, sürükleyici bir 5D Metaverse’dir. Wilder World Metaverse, hala geliştirme basamağındadır lakin kullanıcıların çeşitli otomobiller, spor ayakkabılar, binalar ve çok daha fazlasını satın almalarına imkan tanıyacaktır. Buna ek olarak, Wilder World, epeyce likit, merkezi olmayan ve topluluk liderliğindeki birinci NFT pazarı olmayı hedefliyor. WILD, Wilder World ekosisteminin mahallî token’idir ve pazarlarıyla etkileşime girer ve Wilder DAO’yu yönetir. Yazının yazıldığı sırada WILD, 24 saatlik 12 milyon dolarlık süreç hacmiyle 3.50 dolardan süreç görüyor. Dolaşımdaki arzı 73,6 milyon, piyasa pahası 263 milyon dolar. WILD’i KuCoin, Uniswap, Gate.io, MEXC, BitMart, Bitget ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız metaverse makalelerine ( bölüm-1, bölüm-2) göz atmayı unutmayın.

Metaverse coin: Starlink (STARL) – 343 milyon dolar

Starlink, merkezi olmayan birinci metaverse’yi inşa etmek istiyor. Kendisini birinci topluluğa ilişkin merkezi olmayan sanal proje olarak tanımlıyor. STARL, Starl Ekosistemi için idare token’dir. Starlink, kullanıcıların Uydular, Uzay Aracı ve Yerler üzere sanal öğeleri satın almalarına, satmalarına ve takas etmelerine imkan tanır. Starlink token’i OKEx, Gate.io, Uniswap, ShibaSwap ve daha fazlası dahil olmak üzere birkaç borsada listeleniyor. STARL, sirkülasyondaki 9,9 trilyon arz ile toplam 10 trilyon arza sahiptir. Yazım sırasında, Starlink’in piyasa bedeli 373 milyon dolar.

My Neighbor Alice (ALICE) – 358 milyon dolar

My Neighbor Alice, kullanıcıların sanal topraklara sahip olmalarını ve kendi adalarını inşa etmelerini sağlayan Blockchain tabanlı çok oyunculu bir platformdur. ALICE token’leri, oyun içi para ünitesi olarak fonksiyon gören platformun lokal kripto para ünitesidir. My Neighbor Alice, Chromia’da çalışıyor ve kısa müddet evvel ALICE’ın Metaverse’ini hızlandırmayı amaçlayan 80 milyon dolarlık bir fon duyurdu. Yazım sırasında ALICE, 378 milyon dolarlık bir piyasa bedeli ile 12.37 dolardan süreç görüyor. ALICE’ı Binance, Gate.io, KuCoin, Bithumb, FTX ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Metaverse coin loncası: Yield Guild Games (YGG)  – 374 milyon dolar

Yield Guild Games, oyuncuları NFT oyunları aracılığıyla bir ortaya getiren oyna-kazan loncasına sahip, Blockchain tabanlı ekonomiler için yapılmış bir DAO platformudur. Yield Guild Games, platformun DAO’sunu yönetmeye yardımcı olan ve NFT’leri ve öbür Blockchain tabanlı eserleri satın almak için kullanılan Ethereum tabanlı YGG token’i içerir. YGG’nin toplam arzı 1 milyar, dolanımdaki arzı ise 68,3 milyon. Yazının yazıldığı sırada YGG, 24 saatlik 60 milyon dolarlık süreç hacmiyle 5.24 dolardan süreç görüyor. Piyasa bedeli 361 milyon dolar ve dolanımdaki 69 milyon YGG arzı var. YGG’yi Binance, Huobi Küresel, Gate.io, KuCoin, Crypto.com ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

RMRK (RMRK) – 380 milyon dolar

Metaverse coin RMRK, tasarımcıların keyfi bir karmaşıklık sistemi oluşturmasını sağlayan bir NFT lego koleksiyonudur. Sanatçıların NFT’lerini göreli çarçabuk özelleştirmelerine imkan tanıyan multi-chain bir Blockchain’dir. RMRK, Substrate kullanılarak oluşturulmuş ölçeklenebilir bir özel Blockchain ağı olan Kusama üzerinde barındırılmaktadır. Yazım sırasında, RMRK son 24 saatte %10 artışla 40.58 dolardan süreç görüyor. Piyasa pahası 385 milyon dolar ve 24 saatlik nispeten düşük süreç hacmi 10 milyon dolar. RMRS’yi KuCoin yahut Gate.io üzerinden satın alabilirsiniz.

Vulcan Forged (PYR) – 399 milyon dolar

Vulcan Forged (PYR), Mart 2021’de Polygon ağına geçiş yapan bir Blockchain oyun stüdyosu ve NFT pazarıdır. Vulcan Forged, kullanıcıların oynamasına, inşa etmesine, işbirliği yapmasına, kazanmasına ve fikirlerini hayata geçirmesine imkan tanır. Vulcan Forged platformlarında, oynanabilecek çeşitli tarayıcı içi oyunlar bulunur. Kullanıcılar oyunlara erişmek için bir Vulcan Forged hesabı oluşturmalıdır, lakin bunlar halka açıktır. Ek olarak, Vulcan Forged, Metaverse’lerinde çok çeşitli koleksiyon ve öğelerin yanı sıra arazi modülleri içeren bir NFT pazarına sahiptir. Pazar yeri Polygon’da olduğundan, Uniswap’tan PYR alan kullanıcıların ERC-20 PYR’yi Polygon’a bağlaması gerekeceğini unutmayın. Yazım sırasında PYR, 24 saatlik 37 milyon dolarlık süreç hacmiyle 21.08 dolardan süreç görüyor. Piyasa pahası, 19,8 milyon PYR sirkülasyon arzı ile 426 milyon dolar. PYR’yi Binance, KuCoin, Gate.io, Uniswap, Huobi Küresel, Bittrex ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

MOBOX (MBOX) – 420 milyon dolar

MOBOX, tüm aygıtlardan erişilebilen cross-platform bir metaverse olan MOMOverse’in ardındaki takımdır. MOBOX ayrıyeten MOMO NFT koleksiyonunun yanı sıra, yakında çıkacak bir MOBOX chain, 150 binden fazla oyuncu içeren bir karbon nötr Blockchain içerir. MOBOX, Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş, topluluk odaklı bir GameFi platformudur. Çok çeşitli Blockchain tabanlı oyunlar içeren MOMOverse’e sahiptir. MOBOX, topluluğa iştirak için kullanıcıları ödüllendiren, oynaması fiyatsız, oynaması için bir ekosistem sunmak için DeFi ve NFT teknolojisini kullanır.

MOMOverse çeşitli özellikler sunar. Bir NFT pazaryeri, Block Brawler ve MBOX için bir sistem ve bir Moversity içerir. MOMOverse için yaklaşan birtakım özellikler ortasında bir DAO / yönetişim sistemi, şimdiye kadarki birinci cross-platform RPG oyunu olan ChainZArena isimli bir oyun ve keşfedilmeyi bekleyen MOland yer alıyor. MOBOX, Binance Smart Chain’de Bomb Crypto ve CryptoMines’in akabinde en tanınan 3. dApp’tir. Yazım sırasında, MBOX son 24 saatte %5’in üzerinde artışla 5.40 dolardan süreç görüyor. Piyasa kıymeti 430 milyon dolar ve 24 saatlik süreç hacmi 123 milyon dolar. MBOX’u Binance, Gate.io, Poloniex, PancakeSwap, MEXC, LBank ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.