Kripto Haber

Infinity Ventures Crypto 70 Milyon Dolarlık Fonu Kapattı

Taipei merkezli Web 3 yatırımcısı Infinity Ventures Crypto, bugün kapanan ilk fonunda Asya ve Amerika’daki yeni şirketlere dağıtmak için 70 milyon dolar topladığını söyledi.

  • Ortak Brian Lu, CoinDesk ile yaptığı röportajda, fonun gücünün doğu, özellikle de güneydoğu Asya ve batı arasındaki uçurumu kapatmak olduğunu söyledi.
  • Bir açıklamaya göre, Circle, Digital Currency Group ve Animoca Brands fona katıldı. (DCG, CoinDesk’in ana şirketidir.)
  • Lu, fonun fazla talep edildiğini ve Web 3 şirketleri daha küçük turlar aradığı için çok büyümesini istemediğini söyledi. Lu, yalnızca 1 milyon dolar veya daha az artırabileceklerini ve ortalama çek boyutlarının 250.000 dolar aralığında olabileceğini söyledi. 80 anlaşma tamamlanmış durumda, fon şimdiden %30 oranında dağıtılmış durumda.
  • Lu Taipei’de otururken fonu küresel olup, %55 Asya ve %35 Amerika kıtasından oluşmaktadır.
  • Lu, Asya odaklı Web 3 projelerine yatırımcı ilgisi yarattığı için aktif kullanıcılar için en iyi ülkelerinin Filipinler, Vietnam ve Tayland’ı içerdiğini açıklayan kripto cüzdan MetaMask’a işaret ediyor.
  • Fon ortaklarından bir diğeri, ailesi Tayland’ın en büyük holdinglerinden biri olan CP Group’u yöneten Richie Jiaravanon. COVID-19 seyahati kısıtlarken Lu, Jiaravanon’un güneydoğu Asya’daki konumunun Zoom üzerinde imkansız olan “yerdeki botlar” yaklaşımına yardımcı olduğunu söyledi.
  • IVC’nin, çoğunluğu a16z ve Sequoia tarafından ele geçirilen Filipinler merkezli oyun loncası YGG için üst sınır tablosuna – veya hisse senedi yatırımcıları listesine – girebilmesinin tek yolu, YGG’yi genişletmeye yardım etme sözüydü. Güneydoğu Asya’dan Tayland gibi pazarlara.
  • Çalışmalarda daha fazla fon var, dedi Lu, her bir buçuk yılda bir başlamak istediğini söyledi.
  • Lu aynı zamanda aktif bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) yatırımcısı ve portföyünde Groupon ve flört uygulaması Bumble’ı da içeren girişim şirketi Headline’ın Asya ofisinin ortağıdır.

Daha fazlasını okuyun: Solana Tabanlı GameFi Title Genopets, Verim Guild Games ile Ortak Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.