Kripto Haber

Intel, Madenciliği Destekleyen Blok Bitcoin Fiyatı İçin Olumlu: Analist

İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock için bir analist, Intel ve Block (önceden Square) gibi madenciliği daha verimli ve erişilebilir hale getirmeye çalışan büyük teknoloji şirketlerinin toplu kabulü teşvik ederek bitcoin fiyatına yardımcı olabileceğini söyledi.

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan Intel, 18 Ocak’ta, daha verimli bir özel madencilik bilgisayarı olacak ve şu anki madencilerle rekabet edecek bir “ultra düşük voltajlı bitcoin madenciliği ASIC”ini piyasaya süreceğini söyledi. Market. GlobalBlock’un analisti Marcus Sotiriou, “200+ milyar dolarlık bir teknoloji firmasının Bitcoin madenciliği için çözümler sağlaması, kripto alanına giren büyük oyuncuların daha fazla teyididir” dedi.

Çip üreticisi, yeni madencisinin güç tüketimini yaklaşık %15 azaltacağını söyleyen Sotiriou, verimlilikteki böyle bir artışın ESG (çevresel, sosyal ve yönetişim) temel yatırım öncelikleri. Böyle bir senaryo gerçekleşirse, muhtemelen bitcoin fiyatını desteklemeye yardımcı olacaktır.

Daha fazlasını okuyun: Bitcoin Madenciliği Nasıl Çalışır?

Özel amaçlı satın alma şirketi Adit EdTech Acquisition Corp. ile birleşerek halka açılan kripto madencisi Griid Infrastructure, bir dosyaya göre, çip üreticilerine potansiyel olarak yeni ASIC madencileri satın almak için Intel ile bir tedarik anlaşması imzaladı.

Bu arada, ödeme devi Block 13 Ocak’ta “madenciliği daha dağıtık ve verimli hale getirmek için açık kaynaklı bir bitcoin madenciliği sistemi kurma planını sürdürdüğünü” söyledi. Sotiriou, “Bu özellik Cash App ile entegre edilirse, kullanıcıları tarafından mal ve hizmetler için hisse senedi almak için bitcoin kullanımını artırabilir ve kitleler tarafından bitcoin benimsenmesini ilerletebilir” dedi.

“Başarılı olursa, bu, bitcoin’in yalnızca bir değer deposundan ziyade bir değişim aracı olarak kullanım durumunu önemli ölçüde artıracak – bu, önemli ölçüde daha fazla benimsenmeyle sonuçlanacak ve dolayısıyla Bitcoin’in 100.000 doların üzerindeki fiyat rakamlarına ulaşmasına yardımcı olacak” dedi.

Bitcoin, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’a ulaşmasından bu yana şu anda 42.000$ civarında işlem görüyor. Çıkardıkları kripto paranın fiyatına yüksek oranda kaldıraç sağlayan bazı madencilerin hisseleri, zirvelerinden bu yana %50’den fazla değer kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.