Alt Coin

InvestAnswers: Bu Altcoin Çok Satıldı! Artık Fırlayabilir

Tanınan bir kripto analisti, önde gelen akıllı kontrat platformu Ethereum’un (ETH) çok satıldığını ve toparlanmaya hazır olduğunu söylüyor. Analistin tanınan altcoin hakkındaki görüşlerinin ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

Öncü altcoin toparlanıyor mu?

InvestAnswers uzmanı 402.000 YouTube abonesine, piyasa bedeline nazaran ikinci en büyük kripto varlığının, bir fiyat artışının yakın olduğunu gösteren sinyaller verdiğini söylüyor. Analist, Ethereum‘un izafî güç endeksinin (RSI), geçen yılın Mayıs ayının sonlarında bir ralliye başladığı ve nihayetinde tüm vakitlerin yükseğini kazanmadan çabucak evvel olduğu noktada olduğuna dikkat çekiyor. Uzman diyor ki:

[ETH’nin] RSI’sına baktığımızda ve bunu taban fiyatlar ve bu fiyatların 200 günlük hareketli ortalamayı nasıl kırdığı ile karşılaştırdığımızda epeyce gizemli. 2021’in Mayıs ve Haziran’ı ve 2022’nin Ocak ayı var. Ethereum çok fazla satıldı ve bu, 200 günlük hareketli ortalama ile neredeyse harika bir biçimde örtüşen fiyat grafiğindeki tarihi tabanlara tekabül ediyor. Şu anda 200 günlük hareketli ortalamanın daha evvel hiç olmadığı kadar altındayız. Bu bana, ilerledikçe muhtemelen bir ölçü ETH sıçraması yapmamız gerektiğini söylüyor.

Uzman sonra, öncü altcoinin piyasa bedelini gerçekleşen pahayla (MVRV) ilişkilendiriyor. Bu bu bedel bir varlığın fiyatının adil piyasa kıymetine nazaran çok yahut düşük bedelli olup olmadığını kıymetlendirir. Şöyle diyor analist:

RSI, direkt Ethereum’un gerçeğe uygun pahasına nazaran ne vakit fazla yahut düşük kıymette olduğunu gösteren MVRV Z puanına eşlenir. Piyasa pahası gerçekleşen pahadan kıymetli ölçüde yüksek olduğunda, tarihi olarak bir piyasa doruğuna işaret etti… Mayıs 2021 civarında sahip olduğumuz son piyasa tepesi [oldu]. Geçen yıl bunlardan yalnızca üç adedine sahiptik ve bu direkt RSI’ye tekabül ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.