Kripto Haber

Iris Energy, Texas Bitcoin Madeni için 600MW Bağlantı Sağlıyor

Avustralyalı kripto madencisi Iris Energy (IREN), yeni bir Teksas kripto madenciliği tesisi için 600 megavatlık bir bağlantı sağladı, şirket Cuma günü söyledi.

  • Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bir dosyada, kamu hizmeti sağlayıcısı AEP Texas ile bağlayıcı bir bağlantı anlaşması imzaladığını söyledi.
  • Iris Energy, güvenlik teminatı ve bağlantı ücreti için 19 milyon dolar ödedi, dosyalama dedi. Madenci, Teksas’taki veri merkezlerine Q1 2023’te enerji verilmesinin beklendiğini söyledi.
  • Iris Energy, eyaletin en kuzey bölgesi olan Texas Panhandle’da 345kV’luk bir iletim hattı aracılığıyla doğrudan şebekeye bağlanacak olan 300 dönümlük bir araziyi güvence altına aldı.
  • Iris Energy, Aralık 2021’de saniyede 748 petahash (PH/s) hashrate kaydetti. Sonuna kadar, British Columbia’daki iki sahada 2,9 EH/s eklemeyi planlıyor. Panhandle tesisinde 10,6 EH/s olmak üzere 2023 için 11,6 EH/s daha planlanıyor.
  • Şirket, daha fazla madencilik teçhizatını güvence altına alırsa Teksas tesisine 7 EH/s daha ekleyebilir ve toplam bilgi işlem gücünü 22 EH/s’ye getirebilir – bitcoin ağının mevcut hash oranının neredeyse %14’ü.

Devamını oku: Iris Energy’nin Aralık Hash Oranı, Gelir Yeniden Düşerken %14 Arttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.