Kripto Bilgi

İşletmeleri Hedefleyen Dağıtılmış Bir Ağ olan Hedera, Metaverse Fray’e Atlıyor

Büyük işletmelerin güvenlik ve istikrar gereksinimlerine uygun tek kamuya açık dağıtılmış defter ağı olduğunu iddia eden Hedera Ağı, sanal dünyalar üzerinde kripto para kaynaklı çılgınlığa atlıyor ve “kurumsal meta veri deposu” olarak tanımladığı şeyi geliştirmeye çalışıyor. . ”

Hedera Ağı üzerinde geliştirmeyi hibeler yoluyla destekleyen HBAR Vakfı, 14 Aralık tarihli basın açıklamasına göre, metaverse ile ilgili uygulamaların geliştirilmesini desteklemek için web tabanlı bir 3D oluşturma platformu olan MetaVRse ile yeni bir ortaklık kurdu. .

Metaverse, dijital varlıklar ve dağıtılmış ağlar tarafından etkinleştirilen artırılmış ve sanal gerçeklik, internet, oyun, arka, kültür ve sosyal ağ unsurlarını birleştirecek dijital dünyalar fikrini ifade eder. Fungible olmayan tokenlar (NFT), metaverse’de temel bir rol oynar ve insanlara karakterlerinin, tahakkuk eden oyun içi öğelerin ve sanal arazinin sahipliğini verir.

Hedera’nın web sitesine göre, ağ, aralarında Google, elektronik üreticisi LG ve Singapur bankası DBS’nin de bulunduğu “dünyanın önde gelen kuruluşlarına aittir ve bu kuruluşlar tarafından yönetilmektedir”.

MetaVRse kurucu ortağı Alan Smithson basın açıklamasında “Metaverse insan iletişiminin, işbirliğinin ve ticaretin geleceğidir” dedi.

HBAR belirteç performansı

Ortaklık, DappRadar’ın bir raporuna göre, Decentraland ve The Sandbox gibi metaverse projelerinde sanal NFT satışlarının Kasım ayının son haftasında 100 milyon doları aştığı bir zamanda geldi.

Fungible’dan Veri. com, son 30 gün içinde NFT satışlarında 280 milyon doların üzerinde olduğunu gösteriyor. Bu, Eylül ayında sadece 18 milyon dolar ile karşılaştırılıyor.

Sanal dünyalara yönelik ilgi dalgası, Facebook’un Kasım ayında Meta olarak yeniden markalaşmasıyla başladı. Duyuru, metaverse ile ilgili tokenleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkardı ve büyük kurumların da dikkatini çekti.

Hedera Network’ün yerel jetonu HBAR, bugüne kadar yedi kat arttı. Bu, Ethereum’un eter (ETH) kripto para birimi için beş kat kazancı geride bırakıyor, ancak Polygon’un MATIC’indeki 104 katlık artış gibi diğer projeler için çok daha büyük kazançların çok gerisinde kalıyor.

HBAR jetonlarının piyasa değeri yaklaşık 4$’dır. MANA belirteci bu yıl 35 kat artarak 5 dolara yükselen Decentraland gibi metaverse ile ilgili projeler tarafından bu yıl aşıldıktan sonra 2 milyar dolar. 5 milyar.

‘Sanal konserler ve galeriler’

MetaVrse, dijital ve etkileşimli deneyimler yaratan inşaatçılar için kodsuz araçlar sağlar. Hedera ağının kullanılması, yarattığı varlıkların, üreticinin tercih ettiği pazar yerleri ve platformlar arasında sahiplenilmesini ve alınıp satılmasını sağlar.

HBAR Vakfı, Hedera Ağı üzerinde inşa edilen geliştiricilere, girişimlere ve kuruluşlara hibeler, pazarlama, iş geliştirme sağlayarak Hedera ekosisteminin büyümesini destekler. Vakfın web sitesine göre, yaklaşık 2 dolar değerinde 5,35 milyar HBAR jetonluk bir başlangıç ​​bütçesine sahip. 5 milyar.

HBAR Foundation ve MetaVRse arasındaki ortaklık, metaverse’de kariyer fırsatları yaratma planıyla başlatıldı.

HBAR Foundation’ın kurucu ortağı ve baş strateji sorumlusu Donald Thibeau, CoinDesk ile yaptığı röportajda, sunulan bu araçlarla neler yaratılacağını görmekten heyecan duyduğunu söyledi. sanal konserlere ve galerilere erişim sağlayan yeni ürün grubu veya NFT’ler. ”

Hedera, bir hashgraf mekanizması kullanan halka açık bir dağıtılmış defterdir. Geliştiriciler, uygulamalarına doğrudan hesaplama güveni oluşturmak için dağıtılmış defterleri kullanır. Hedera, projenin bir blog gönderisine göre, öncelikle kurumsal kullanıma odaklanıyor ve saniyede 10.000 işlem ve düşük ücret ve tüketim sunuyor. 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana, kamu ağı 1, 75 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.