Alt Coin

İşte 2021’de Patlayan 8 Altcoin ve Kıymetli Gelişmeler!

2021, bilhassa altcoin projeleri için çılgın bir yıldı. Bugün, Kriptokoin.com olarak en âlâ performans gösterenlerden kimilerine göz atacağız. Ayrıyeten, Bitcoin‘in hem fiyat hem de benimseme açısından eksiksiz performansı olmasaydı, piyasanın bu halde ortaya çıkıp çıkmayacağının kuşkulu olduğunu da belirtmekte yarar var. Kıymeti birtakım altcoinler kadar artmamış olsa da, BTC alanında itici faktör ve projelerin büyük çoğunluğu için sıçrama tahtası olmaya devam ediyor.

2021’deki en tesirli 8 altcoin projesi

Ethereum (ETH). 2021’de olanların birden fazla Ethereum yüzündenmiş üzere geliyor. 2021, birkaç nedenden ötürü ağ için kıymetliydi. Ağustos ayında, protokol Londra hard fork’unu uyguladı. Bu yükseltme, Ethereum Düzgünleştirme Önerisi (EIP) 1559’u entegre ederek ETH’nin tokenomiklerini büyük ölçüde değiştirdi. Özünde, bu, artık bir deflasyon sistemi olduğu için enflasyon oranını azaltarak ETH’nin yapısını dönüştürdü. Aslında bir noktada 24 saat de olsa yanma suratı emisyon suratından daha yüksekti. Bu, genel yükseliş piyasası şartları, DeFi patlaması, değiştirilemez token çılgınlığı ve daha fazlası üzere öbür faktörlerle birlikte, ETH’nin BTC’ye karşı güçlü performansının nedenlerinden yalnızca birkaçı.

Dogecoin (DOGE). Birçoğu Dogecoin’i latife olarak görse de 2021, projenin insanlara aksini kanıtlamayı başardığı yıldı. Bu yazının yazıldığı sırada DOGE, 23 milyar doların üzerinde piyasa pahası ile 12. en büyük kripto para ünitesi. Yılın en sıcak trendlerinden biri olan memecoin çılgınlığının ön saflarında yer aldı ve elbet kripto para üniteleri dünyasına çok sayıda yeni gelenin katılmasından sorumlu. Dünyanın en varlıklı adamı Elon Musk tarafından ağır bir biçimde tahrik edilen DOGE, bir müddettir birçok TV programında yer aldı. Musk, Bitcoin’den daha güzel bir para ünitesi olarak kullanılmaya daha uygun olduğunu söylerken, Tesla’nın kimi eserleri için onu kabul edeceğini de açıkça belirtti.

Shiba Inu (SHIB). SHIB’yi dahil etmeden rastgele bir 2021 altcoin listesini düşünmek mantıksız. SHIB’nin yıl içindeki gelişmeleri hakkında derinlemesine gitmeyeceğiz, bunun yerine dudak uçuklatan fiyat artışına odaklanacağız. Ve bir sürü sıfırla uğraşmak istemediğimiz için yüzdelerle konuşalım. Sadece son 12 ayda, SHIB’nin fiyatı arttı, %44,234,210. Bu, 1 dolarlık bir yatırımın 442.343 dolara dönüşeceği manasına gelir. 1 sentlik bir yatırım 4,423,43 dolara dönüşebilirdi. Beşerler SHIB hakkında ne düşünürlerse düşünsünler, astronomik giga-chad karları tek başına mevcut listede olmasını haklı çıkarıyor.

Solana da listede yer buluyor

Solana (SOL). Solana, 2021’de hem fiyat performansı hem de genel gelişmeler açısından özel bir şey başardı. Kendini adamış ve istekli kullanıcılardan oluşan bir topluluk ortasında, yüzleşmesi gereken kendi sıkıntılarına karşın, kendisini önder bir katman bir protokol olarak kurdu. Kullanıcılar daha süratli süreçler ve daha düşük fiyatlar aramak için ağı doldururken, geliştiricilerin bir ölçeklenebilirlik tahlili arayışında Ethereum’dan ona gerçek kaydığını gördü. DeFi Lama’dan gelen datalar, Solana‘da kilitli toplam kıymetin şu anda yaklaşık 11,5 milyar dolar olduğunu gösteriyor ki bu muazzam bir artış. Karşılaştırma için – bu yıl Mart ayında 150 milyon dolardan azdı.

Binane Coin (BNB). BNB, yılın başlarında gözlemlediğimiz Binance Akıllı Zincir çılgınlığının ön saflarında yer aldı. Kullanıcılar Ethereum alternatifleri ararken ve umutsuzca daha uygun fiyatlı, daha süratli ve ölçeklenebilir DeFi ilkelleri talep ederken, BSC bir karşılık olarak ortaya çıktı. Bu yılın Şubat ayında, ağın eşsiz adresleri bir haftadan kısa bir müddette üç katına çıktı. Bu büyüme daha da hızlandı ve ansızın herkes Binance Akıllı Zincirinde bir sonraki büyük şeyi bulma takıntısına kapıldı.

Avalanche (AVAX). Avalanche, 2021’de hakikaten yükselen öbür bir birinci katman protokolüdür. Tanınan altcoin AVAX’ın fiyatındaki artış, ekosisteminin büyümesiyle direkt bağlantılı üzere görünüyor. Yakın vakitte Circle, lokal DeFi ekosistemini güçlendirmek maksadıyla USDC stablecoininin Avalanche’de yayına başladığını duyurdu. Avalanche, ekosisteminde çalışan çeşitli protokollere kilitlenmiş muazzam bir kıymet elde etti ve tüm yıl boyunca büyük paydaşlıklar kurdu. Aave bunun üzerine konuşlandırıldı, OpenOcean da ağa entegre edildi.

Axie Infinity (AXS). Axie Infinity’nin AXS tokeni, 2021’de herkesi şaşırtan güçlü oyunculardan biri. SHIB ile tıpkı kazanımları sağlayamamış olsa da, mutlaka rakiplerden biri. Kripto para ünitesi 2021’de %18.000’den biraz daha az arttı, fakat en etkileyici olan bu değil. AXS, birinci oyna-kazan oyunu olarak kendini kanıtladı ve daha sonra kesimdeki en trendlerden biri haline gelecek bir trendin yolunu açtı. Axie Infinity, kullanıcıların Axies isimli karakterleri satın alabilecekleri, onları yetiştirebilecekleri, eğitebilecekleri, yeteneklerini artırabilecekleri ve nihayetinde öbür oyunculara karşı macera dünyasına adım atabilecekleri yahut oynayabilecekleri bir oyun.

Luna (LUNA). LUNA, Terra ekosisteminin kripto para ünitesidir ve son vakitlerde muhakkak hırslı olanlardan biridir. Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle, Terra’da kilitli toplam paha neredeyse 19 milyar dolar. Karşılaştırma için – geçen Aralık ayında 3 milyon dolar civarındaydı. Değişiktir ki, Ethereum’dan sonra bu metriğe nazaran BSC, Avalanche ve Solana’nın beğenilerini geride bırakarak ikinci en büyük ağ haline geldi. Luna‘nın büyümesinin büyük bir kısmı, Terra’nın blockchainine dayanan merkezi olmayan bir algoritmik stabilcoin olan Terra USD’nin genel olarak benimsenmesi olmuştur. Şu anda 10 milyar dolarlık bir piyasa kıymetini destekliyor ve onu piyasadaki en büyük algoritmalı stablecoin ve ayrıyeten USDT ve USDC’den sonra üçüncü en büyük stablecoin haline getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.