Alt Coin

İşte 2022’de İzlenecek 10 Kripto Metaverse Coin!

2021 sona ererken, 2022 kripto metaverse coin projeleri için kıymetli bir yıl olmaya hazırlanıyor. Piyasada düzinelerce metaverse kriptosu var ve hangisinin gerçek kıymet olduğunu anlamak güç olabilir. Bu nedenle kripto yorumcusu ve analisti Paul Brabus, 2022’de değerli fiyat artış potansiyele sahip olduğunu düşündüğü birinci on metaverse coin projesini düşük piyasa bedelinden yükseğe gerçek inceliyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin değerlendirmelerini okuyucularımız için hazırladık.

10. Birinci metaverse coin Verasity (VRA)

Verasity, kendisini e-spor ve görüntü cümbüşü için bir protokol ve eser katmanı platformu olarak tanımlıyor. Yayıncılar ve reklamcılar için etkileşim ve reklam gelirlerini artırma misyonuyla Ethereum Blockchain’in üzerine inşa edilmiş.

VRA, platformda organik etkileşimi ve reklam gelirini artıran bir Proof of View (PoV) protokolüne sahip. Verasity ayrıyeten, eser katmanında tescilli bir Adstack, bir görüntü oynatıcı ve VRA mükafatları içeriyor. Analiste nazaran, Verasity, 2022 için izlenmesi gereken mükemmel bir proje, zira VRA’nın PoV protokolü, kullanıcıların dikkatleri karşılığında token kazanmalarını sağlamak için metaverse’e kolaylıkla entegre edilebiliyor.

9. Az tanınan bir metaverse coin Alien Worlds (TLM)

Alien Worlds, WAX Blockchain’deki en tanınan oyun ve piyasadaki en az bilinen kripto oyunlarından biri. Kullanıcıların Trillium madenciliği yapmasına müsaade veren ve play-to-earn Blockchain tabanlı bir NFT oyunu. Oyuncular, madencilik yapmak için bir gezegen seçebiliyor ve araçlarıyla madencilik yaparak TLM kazanabiliyorlar. Herkese başlangıçta fiyatsız bir kürek veriliyor, fakat madencilik gücü en az. Kullanıcılar, daha yüksek kar potansiyeli için daha yeterli madencilik araçları satın alabiliyor. TLM yahut NFT madenciliği yapmakla ilgilenip ilgilenmediğinize bağlı olarak birkaç yapı mevcut.

Analiste nazaran, oyunun eşsiz bir tarafı, kullanıcıların nasıl arazi satın alabilecekleri ve topraklarında madencilik için diğerlerinden fiyat talep edebilecekleri. Analist, şu anda en ucuz arazinin 15.550.53 WAX, kabaca 7,905 dolar olduğunu söylüyor. Oyuncular, hepsi başka Merkezi Olmayan Otonom Tertipler (DAO’lar) olan çeşitli gezegenlere seyahat edebiliyor. Bu DAO’lar akıllı kontratlar aracılığıyla günlük Trillium alıyor ve oyuncular o gezegenin DAO’sunun bir modülüyse TLM’nin bir kısmını da alabiliyorlar. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Piyasadaki en tanınan oyun olan Alien Worlds’ün 2022’de parlak bir geleceği var. Grubun oyunu geliştirmeye ve güncellemeye devam edeceğine ve bu sayede daha fazla kullanıcıyı oyuna çekeceğine kuşku yok. Nispeten düşük bir piyasa pahasına sahip olan Alien Worlds, bence hayli düşük kıymette bir proje.

8. 5D metaverse Wilder World (WILD)

Wilder World, Unreal Engine 5 ile inşa edilmiş, Ethereum tabanlı, sürükleyici bir 5D metaverse coin projesi. Analist, Wilder World, hala geliştirme kademesinde olduğunu, fakat kullanıcıların çeşitli otomobiller, spor ayakkabılar, binalar ve çok daha fazlasını satın almalarına müsaade vereceğini belirtiyor.

Buna ek olarak, Wilder World, sahiden likit, merkezi olmayan ve topluluk liderliğindeki birinci NFT piyasası olmayı hedefliyor. Analist, şunları söylüyor:

2022’de Wilder World için heyecanlıyım zira ultra gerçekçi Unreal Engine 5 ile inşa edilecek. UE5’te The Matrix Awakens önizlemesini izlediyseniz, inanılmaz görünüyordu! Tıpkı motorla yapılmış büsbütün sürükleyici bir Metaverse oyunu mu hayal ediyorsunuz?

7. Eşsiz bir mimariye sahip Chromia (CHR)

Chromia, insanların gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırıyor. Analiste nazaran, eşsiz bir mimariye sahip, Ethereum ile yeterli çalışıyor ve geliştiricilerin uygulamaları yedi ila on kat daha süratli kodlamasını sağlıyor.

Chromia üzerine heyeti daha tanınan oyunlardan kimileri, 430 milyon doların üzerinde bir piyasa kıymeti olan play-to-earn Blockchain tabanlı bir oyun olan My Neighbor Alice’i içeriyor. Buna ek olarak, Chromia ayrıyeten 336 milyon dolarlık bir piyasa pahası olan Mines of Dalarnia’ya da sahip. Analist, 2022 için şu yorumu yapıyor:

2022 için Chromia için heyecanlıyım zira CHR’nin gelecek yıla kadar 1 milyar doların üzerinde bir değerleme görme mümkünlüğü yüksek. Chromia, 59 milyar doların üzerinde devasa bir değerlemeye sahip olan Solana’nın gerçek bir rakibi! Yarım milyarın altında bir piyasa kıymetiyle, CHR’nin bilhassa ekosistemlerini büyütmeye devam etmeleri halinde önümüzdeki yıl kıymetli fiyat artışları görebileceğine dair hiçbir kuşkum yok.

6. CEEK VR (CEEK)

CEEK VR platformu, müzik akışı ve yayıncılığının geleceği olmayı hedefliyor. Şu anda Best Buy ve Target üzere büyük perakendecilerde bulunan patentli bir VR kulaklığı içeriyor. Ayrıyeten CEEK VR, Lady Gaga, Demi Lovato, Ziggy Marley ve çok daha fazlası üzere sanatkarlara sahip.

CEEK, sanatkarlar ve etiketler için özel paralar oluşturmak, çeşitli dijital eserler oluşturmak, toplumsal medyada irtibat paylaşmak ve onay için içerik düzenlemek dahil olmak üzere token kazanmanın birçok yolunu sunuyor. Ayrıyeten CEEK VR, canlı performanslar için bir VR sahnesi olan CEEK CITY’yi de içerecek. Analistin metaverse coin projesine ait görüşleri şu tarafta:

2022’de CEEK VR için heyecanlıyım zira yazılımdan fazlasını sunuyorlar. VR kulaklıkları ve 4D kulaklıkları, kullanıcıların harici bir donanıma gereksinim duymadan kendilerini eşsiz bir metaverse içine sokmalarını sağlıyor.

5. WAX (WAXP)

2017’de kurulan WAX, The Worldwide Asset eXchange™’in kısaltması. NFT’ler, koleksiyonlar ve görüntü oyunları için dünyanın en etraf dostu Blockchain’i olarak isimlendiriliyor. WAXP, WAX Blockchain’deki lokal tokeni ve görüntü oyunları, koleksiyon eserleri ve NFT’leri satın almak için para ünitesi olarak kullanılıyor.

WAX, kullanıcıların oynayabileceği düzinelerce dApp oyununun yanı sıra kendi pazarlarında NFT satın almanıza, satmanıza ve takas etmenize imkan tanıyor. Major League Baseball, Street Fighter, Atari ve çok daha fazlasını içeren saygın ortaklardan milyonlarca NFT satışını muvaffakiyetle kolaylaştırdığı için “NFT’lerin Kralı” olarak biliniyor. WAX ayrıyeten kimileri Alien Worlds, Farming Tales, Prospectors, R-Planet ve daha fazlasını içeren düzinelerce tanınan oyna-kazan Metaverse oyununa da mesken sahipliği yapıyor. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Başka Blockchain’lerle karşılaştırıldığında, WAX’ın ana avantajı, kullanıcıların gaz fiyatı ödemek zorunda olmaması. Bunun yerine, kullanıcılar, süreç yapmalarına müsaade vererek, WAX Blockchain’de CPU/RAM gücü için WAX’larını paylaştırıyor.

Analiste nazaran, bu yetkilendirilmiş PoS konsensüs düzeneği, WAX’ı Blockchain’lerle birçok etkileşim gerektiren dApp’ler için son derece cazip hale getiriyor.

4. Objelerin interneti IoTeX (IOTX)

IoTeX, Objelerin İnterneti için ölçeklenebilir ve zımnilik merkezli bir Blockchain altyapısı. IOTX, ağa güç sağlayan IoTeX Blockchain’in mahallî tokeni. Analiste nazaran, IoTeX, ekosistemi büyümeye devam ederken gelecek yıl için harika bir potansiyele sahip. Analist, şimdiye kadar, IoTeX takımının Blockchain’lerinin çeşitli uygulamaları sürdürebileceğini ve Ethereum ve Binance Smart Chain üzere büyük çocuklara ayak uydurabileceğini kanıtladığını tabir ediyor.

IoTeX ekosistemi, borsaları, cüzdanları ve başka eşsiz metaverse projelerini içeriyor. Analistin favorilerinden biri, kullanıcıların GFT token kazanmalarına müsaade veren Blockchain tabanlı bir play-to-earn Metaverse NFT oyunu olan StarCrazy. IoTeX ayrıyeten Android ve iOS aygıtlarda bulunan IoPay Web3.0 cüzdanına sahip. IoPay, herkesin basitçe erişebileceği IoTeX ekosistemine açılan kapı.

3. En tanınan metaverse coin Sandbox (SAND)

Analiste nazaran, piyasadaki en pahalı metaverse coin projelerinden biri olarak, The Sandbox’ın gelecek yıl için kusursuz bir potansiyele sahip olduğuna kuşku yok. Alfa dönemi muvaffakiyetle tamamlanan takım, yakında ikinci bir alfa dönemine hazırlanıyor.

Sandbox, Ethereum tabanlı bir 3D Metaverse olup, kullanıcıların arazi yerlerini satın almalarına ve bunlardan para kazanmalarına imkan tanıyor. Ödül kazanmak için misyonlar, oyunlar ve meydan okumalar içeren oyunlaştırılmış bir tecrübe sunuyor. Analistin değerlendirmesi ise şu formda:

Sandbox, indirilebilir bir istemciye sahip olduğundan, öbür Metaverse projelerine kıyasla rakipsiz bir kaliteye sahip. The Sandbox’ın dünyası en uygun Minecraft ve Fortnite ortasındaki bir kombinasyon olarak tanımlanabilir.

2. En fazla bilinen metaverse coin Decentraland (MANA)

Analist, gelecek yıl değerli fiyat kazanımları için yüksek potansiyele sahip bir öbür büyük projenin de Decentraland olduğunu düşünüyor. Bu 3D Blockchain tabanlı Metaverse, oyuncuların arazi yerleri satın almalarına ve sanal kainatı keşfetmelerine imkan tanıyor.

Decentraland, Şubat 2020’den beri halka açık ve kriptoda en uzun müddettir devam eden 3D Metaverse projesi. Analiste nazaran, Decentraland’ın sunduğuna yakın olan öteki tek proje The Sandbox. Analist, metaverse coin projesi için şunları söylüyor:

Decentraland halihazırda piyasadaki en yüksek kıymete sahip projelerden biri olsa da, Decentraland üzerine giderek daha fazla platform inşa edildiğinden, MANA fiyatı basitçe ikiye yahut üçe katlayabilir.

1. Ethereum rakibi Solana (SOL)

Solana, birinci olarak Nisan 2019’da piyasaya sürülen nispeten yeni bir Blockchain platformu. Lakin CoinMarketCap, fiyatını Nisan 2020’ye kadar takip etmeye başlamadı. O vakitten beri Solana, ekosistemi ve platformu gelişmeye devam ettikçe inanılmaz fiyat artışları gördü.

Analiste nazaran, Solana, topluluğu katlanarak büyüdüğü için 2022’de izlenmesi gereken mükemmel bir proje yapıyor. Solana’daki en tanınan dApp’lerden kimileri Raydium, FTX, Magic Eden, Orca ve daha fazlasını içeriyor. Solana’nın ekosistemi, platformunda piyasaya sürülen daha fazla oyunla her gün büyüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.