Alt Coin

İşte 2022’de Radarınıza Almanız Gereken 10 Metaverse Coin!

Kripto kışının birçok coini aşağı çekmesine karşın, Metaverse coin projeleri kıymetli fiyat artışları görmeye devam ediyor. Analist Kyle Portman, ünite fiyatına nazaran en düşükten en yükseğe sıralanmış, 2022’de izlenmesi gereken 1 doların altındaki birinci on Metaverse coin projesini dikkatimize sunuyor. Kriptokoin.com olarak artık detaylara bakıyoruz.

Mercek altındaki metaverse coin projeleri

10. Starlink (STARL) – 0.00002997 dolar. Temmuz 2021’de piyasaya sürülen Starlink, kullanıcıların öbür oyuncuları keşfetmelerini, oynamalarını, ticaret yapmalarını ve toplumsallaşmalarını sağlayan blockchain tabanlı bir sanal Metaverse. Analiste nazaran STARL Metaverse şu anda tek gerçek merkezi olmayan metaverse projesi ve metaverse kavramını kripto para ünitesi tabanlı bir iktisatla birleştirmeyi amaçlıyor. STARL, sanal konserler, kulüpler, medya, eğitim, cümbüş ve daha ziyadesiyle etkileşimler dahil olmak üzere kullanıcıların Metaverse ile etkileşime girmesi için platformda lokal para ünitesi olarak kullanılıyor.

9. Radyo Caca (RACA) – 0,002 dolar. Ağustos 2021’de piyasaya sürülen Radio Caca, Maye Musk’ın özel NFT yöneticisi. RACA, Universal Metaverse için lokal tokendir. USM metaverse, kullanıcıların arazi sahibi olabileceği, mülkleri üzerinde mağazalar inşa edebileceği ve çeşitli oyunlar oynayabileceği yahut oluşturabileceği bir 3B gezegen dünyası. Radio Caca tıpkı vakitte dünyanın her yerinde internete bağlı bireyler tarafından işletilen merkezi olmayan bir tertiptir (DAO).

8. Verasity (VRA) – 0,02 dolar. 2019 yılında piyasaya sürülen Verasity, kullanıcıların görüntüleri izleyerek VRA tokenları kazanmalarını sağlayan blockchain tabanlı bir platformdur. Tescilli Görüntüleme Delili (PoV) protokolü, trafiğin organik olmasını sağlayarak yayıncılar için reklam gelirini artırır. Kullanıcılar, e-postalarıyla bir hesap oluşturabilir ve Verasity.tv’de görüntü izleyerek VRA tokenlarını almaya başlayabilir.

7. IoTeX (IOTX) – 0.10 dolar. Nisan 2019’da başlatılan IoTeX, Objelerin İnterneti için ölçeklenebilir ve saklılık merkezli bir blockchain altyapısıdır. IOTX, ağa güç sağlayan IoTeX blockchaininin lokal tokenidir. IoTeX, Android ve iOS aygıtlarda bulunan IoPay Web3.0 cüzdanına sahiptir. IoPay, herkesin kolaylıkla erişebileceği IoTeX ekosistemine açılan kapıdır. IoTeX ekosistemi, borsaları, cüzdanları ve başka eşsiz Metaverse projelerini içeriyor.

6. Metahero (HERO)– 0.10 dolar. Haziran 2021’de piyasaya sürülen Metahero, kullanıcıların kendilerini ve başka gerçek dünya objelerini dijital dünyada eksiksiz kopyalarını oluşturmak için taramalarına imkan tanıyan yeni jenerasyon bir Metaverse inşa ediyor. Bunu başarmak için Metahero, Cyberpunk 2077’nin gerisindeki grup olan CD Projekt tarafından kullanılan 16k 3D modelleme teknolojisinin mucitleri Wolf Digital World (WDW) ile iştirak kurdu. HERO tokenları, Binance Akıllı Zincirinde barındırılan BEP-20 tokenleridır ve Metahero ekosistemi için lokal para ünitesi olarak kullanılır.

5. Alien Worlds (TLM) – 0.19 dolar. 2021’in birinci yarısında piyasaya sürülen WAX blockchainindeki en tanınan oyun ve piyasadaki en az bilinen kripto oyunlarından biri Alien Worlds. Kullanıcıların Trillium madenciliği yapmasına müsaade veren, blockchain tabanlı, oynayarak kazanılan bir NFT oyunu. Oyuncular, madencilik yapmak için bir gezegen seçebilir ve araçlarıyla madencilik yaparak TLM kazanabilirler. Kullanıcılar, daha yüksek çıkar potansiyeli için daha âlâ madencilik araçları satın alabilir. Oyuncular, hepsi başka DAO’lar olan çeşitli gezegenlere seyahat edebilir. Bu DAO’lar akıllı mukaveleler aracılığıyla günlük Trillium alır ve oyuncular o gezegenin DAO’sunun bir modülüyse TLM’nin bir kısmını da alabilirler.

Listede WAX da bulunuyor

4.WAX (WAXP) – 0,43 dolar. Birinci olarak 2017’de piyasaya sürülen WAX, The Worldwide Asset eXchange™’in kısaltmasıdır. Oyun ve NFT’ler için dünyanın en etraf dostu blockchaini olarak isimlendiriliyor. WAXP, WAX blockchainindeki mahallî tokendir ve platformda para ünitesi olarak kullanılır. WAX, kullanıcıların oynayabileceği düzinelerce dApp oyununun yanı sıra kendi pazarlarında NFT satın almanıza, satmanıza ve takas etmenize imkan tanır. WAX ayrıyeten kimileri Alien Worlds, Farming Tales, Prospectors, R-Planet ve daha fazlasını içeren düzinelerce tanınan oyna-kazan Metaverse oyununa da mesken sahipliği yapıyor. Analiste nazaran, WAX’ın ana avantajı, kullanıcıların gaz fiyatı ödemek zorunda olmamasıdır. Bunun yerine, kullanıcılar WAX’larını CPU, NET ve RAM gücü için paylaştırır ve blockchaindeki süreçleri kolaylaştırır.

3. CEEK VR (CEEK) – 0,59 dolar. 2018’de piyasaya sürülen CEEK VR, müzik akışı ve yayıncılığının geleceği olmayı hedefliyor. Şu anda Target ve BestBuy üzere büyük perakendecilerde bulunan patentli bir VR kulaklığı içerir. CEEK, CEEK VR platformunun lokal ERC-20 tokenidir. CEEK VR, canlı performanslar için bir VR sahnesi olan CEEK CITY’ye sahip olacak. CEEK VR, Lady Gaga, Demi Lovato, Ziggy Marley ve çok daha fazlası üzere sanatkarlarla iştiraklere sahip.

2. Chromia (CHR) – 0,77 dolar. Mayıs 2019’da piyasaya sürülen Chromia, gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmayı kolaylaştıran bir Metaverse platformudur. Ethereum ile düzgün oynayan ve geliştiricilerin uygulamaları daha süratli kodlamasını sağlayan eşsiz bir altyapıya sahiptir. 372 milyon dolarlık piyasa bedeli olan blockchain tabanlı bir oyun olan My Neighbor Alice de dahil olmak üzere birçok başarılı oyun Chromia üzerine inşa edilmiştir. Ayrıyeten Chromia, 252 milyon dolarlık piyasa kıymeti olan Mines of Dalarnia’yı da içeriyor.

1. Efinity Token (EFI)– 0,83 dolar. Ağustos 2021’de piyasaya sürülen Efinity, Polkadot üzerine heyeti ve Enjin grubu tarafından geliştirilen bir Metaverse blockchainidir. EFI, Efinity ağındaki birinci paratokendir. Paratoken Standardına aşina değilseniz, ERC-20 yahut BEP-20 token standartlarına emsal lakin zincirler ortası takviyeye müsaade verir. Enjin Coin, Efinity’nin gerisindeki grup ve NFT alanındaki başkanlardan biri olarak biliniyor. 2009 yılında başlatılan Enjin, piyasadaki en uzun müddettir devam eden projelerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.