Alt Coin

İşte 2022’de Radarınıza Almanız Gereken 5 Play To Earn Coini

Kriptokoin.com olarak 2022 yılında izlemeniz gereken 5 play to earn coini mercek altına alıyoruz. Bunlar, mahallî bir kripto para ünitesi kazanmanın yanı sıra NFT’ler üretme ve/veya takas etme talihi için bir cins görüntü oyunu oynamanıza müsaade veren platformlardır. Trendi yakalamak için en yeterli 5 play to earn (oyna-kazan) oyununa ve altcoine bir göz atalım.

Mercek altındaki 5 play to earn coini

Axie Infinity (AXS). En tanınan play to earn (oyna-kazan) oyunlarından biri Axie Infinity’dir. Axie Infinity, kısmen oyuncuları tarafından sahip olunan ve işletilen blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunu. Savaşı kazanan oyuncular gerçek para kazanabilir. Oyunun tüm ekosistemi, Axie Infinity modülleri yahut AXS’ye dayanmaktadır. Bu, mükafatlar için kullanılır, lakin birebir vakitte sahiplerin platformda gelecekteki yükseltmelere oy vermelerine müsaade veren bir yönetişim tokenidir. Yılın başında, lokal varlık bir dolardan daha az değerdeydi, lakin yazının yazıldığı sırada her biri 92 doların üzerine çıktı.

Splinterlands (SPS). Bahsedilmesi gereken ikinci oyun Splinterlands. Splinterlands, NFT dünyasındaki oyna-kazan oyunlarına yenilikçi bir yaklaşım. Daha evvel Steem Monsters olarak bilinen oyun, Hive blockchaininde çalışır ve ticaret oyunu tipine aittir. Splinterlands’de oyuncular oyun içi mükafatlar almak için canavarlara karşı savaşır. Splinterlands dijital bir ticaret kart oyunudur. Bu kartlar hakikaten takas edilebilir ve gerçek kıymete sahip olabilir. Kullanıcılar bir hesap oluşturabilir ve blockchain anahtarlarına erişebilir.

Sandbox (SAND). Listedeki üçüncü altcoin ise The SandBox. Sandbox platformunun ana misyonu, ana akım oyunlarda blockchain teknolojisini tanıtmaktır. Platform, kullanıcıların hem yaratıcı hem de oyuncu olmasına imkan tanıyan yaratıcı bir “oynayarak kazan” modelini kolaylaştırmaya odaklanıyor. Araçlar ve içeriğin bir kısmı, kullanıcıların kendi varlıklarını oluşturması ve takas etmesi için tasarlanmıştır. Grafikler Minecraft yahut gibisi oyunları andırıyor ve platform, oyuncuların Minecraft kreasyonlarını direkt The Sandbox’a aktarabilmelerini sağlıyor. Varlıklar oluşturmak, NFT olarak basılacak ve oyun içinde kullanılacak çeşitli şeyler hazırlamak için özel araçlar var. Kullanıcılar, web sitesinin kendi pazar yerini yahut OpenSea üzere ikincil pazarları kullanarak arazi parselleri satın alabilir.

Gods Unchained (GODS). Bir sonraki potansiyel altcoin oyunu Gods Unchained (GODS). Gods Unchained, oyunculara oyun içi öğelerin gerçek sahipliğini veren, oynaması fiyatsız bir taktik kart oyunudur. Gods Unchained’de oyuncular dijital eşyalarına büsbütün sahip olur.  GODS onlara kartlarını istedikleri formda takas etme, satma ve kullanma özgürlüğü verir – tıpkı gerçek, somut kartlara sahip olmak üzere. Gods Unchained, rekabetçi oyuna odaklanır. Oyunculara NFT’ler değil, bir kart seti verilecek. Oyunu oynayarak kartları yükseltmek mümkündür ve bu yükseltilmiş kartları Ethereum‘a basıp dijital varlıklar haline getirebilirler.

Alien Worlds (TLM). Listedeki son oyun Alien Worlds (TLM). Alien Worlds, oyuncuların kıt kaynaklar için (TLM) için rekabet ettiği, merkezi olmayan NFT metaversedir. Oyuncuların vazifesi, Trilium ve başka az bedeller olan NFT’leri aramak için yeni gezegenler bulmaktır. Bu NFT’ler, madencilik ekipmanını geliştirmek, verimliliği artırmak yahut kozmosu daha süratli dolaşmak için daha süratli bir uzay gemisi için kullanılır. Madencilik yapmak için oyuncuların ikincil piyasalarda çılgınca değişen fiyatlarla arazi satın almaları gerekiyor. Lakin bir defa sahip olduklarında kazanmaya başlayabilirler. Ayrıyeten öbür oyunculara TLM ve NFT kazanmaları için meydan okudukları bir dövüş oyunu da var. Oyuncular, her gezegenin Trillium fonunu yöneten ve eşsiz NFT’ler üretebilen gezegensel idareye bile katılabilirler. Oyuncular, dünya çapındaki varlık borsasında yahut Wax blockchaininde Trillium satın alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.