Bitcoin

İşte AVAX, BTC, DOGE ve 6 Altcoin İçin Beklenen Seviyeler!

Bitcoin ve birçok büyük altcoin, 200 günlük SMA’nın altında süreç görüyor ve bu da ayıların tam denetimde olduğunu gösteriyor. Kriptokoin.com olarak BTC, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, LUNA, AVAX, DOT ve DOGE için analist Rakesh Upadhyay’ın fiyat tahlillerini sunuyoruz.

Bitcoin, ETH, AVAX ve öbürleri

BTC/USDT. Bitcoin fiyatındaki keskin düşüşten sonra bile, kurumsal yatırımcılardan gelen talep zayıf kalıyor. Deneyimli trader Peter Brandt, “yüksek hacimli panik kapitülasyonlarının” çoklukla Bitcoin’de bir tabana işaret ettiğini ve bunun tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden mevcut düşüş sırasında şimdi gerçekleşmediğini söyledi. Boğalar son birkaç gündür 200 günlük SMA’yı (47.130 dolar) savunuyorlar, lakin fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (49.622 dolar) üzerine çıkaramadılar. Bu, daha yüksek düzeylerde talep eksikliğini gösteriyor. Ayılar, 20 Aralık’ta fiyatı 200 günlük SMA’nın altına çekti ve fiyat bu kritik düzeyin altında kalırsa, satış ivme kazanabilir. BTC/USDT çifti, güçlü dayanak bölgesine 42.000 ila 39.600 dolar ortasında düşme riskiyle karşı karşıya. Boğaların bu bölgeyi agresif bir biçimde savunması mümkün fakat toparlanma 200 günlük SMA’da bir zorlukla karşı karşıya kalabilir.

ETH/USDT. Ether, son birkaç gündür azalan bir kanalda süreç görüyor. 13 Aralık’ta kanalın takviye sınırındaki sıçrama, 20 günlük EMA’nın (4.058 dolar) üzerine çıkamadı ve bu, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Düşen 20 günlük EMA ve 43’ün altındaki bağıl güç endeksi (RSI), en az direnç yolunun aşağı tarafta olduğunu gösteriyor. Analiste nazaran ETH/USDT çifti 3.643.73 dolara ve akabinde kanalın takviye sınırına düşebilir. Boğalar daha sonra fiyatı kanalın üzerine çıkarmak için bir teşebbüste bulunacak.

BNB/USDT. Alıcılar son birkaç gün için 100 günlük SMA’yı (509 dolar) muvaffakiyetle savundular fakat BNB 20 günlük EMA’nın (552 dolar) üzerine çıkaramadılar. Bu, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor. Düşen 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstünlüğü olduğunu gösteriyor. Fiyat 100 günlük SMA’nın altında kırılır ve devam ederse, BNB/USDT çifti 200 günlük SMA’ya (436 dolar) düşebilir.

SOL/USDT. Solana (SOL), 19 Aralık’ta 20 günlük EMA’dan (183 dolar) geri döndü ve bu, ayıların bu seviyeyi şiddetle savunduklarını gösteriyor. Fiyat 167.88 doların altına düşer ve devam ederse, 148.04 dolarlık bir yine test mümkündür. Bu, dikkat edilmesi gereken kıymetli bir dayanak zira bunun altında bir kırılma SOL/USDT çiftini 200 günlük SMA’ya (120 dolar) düşürebilir.

ADA/USDT. Cardano (ADA), son birkaç gün içinde tekrar tekrar güçlü dayanağı 1,18 dolardan sıçradı, lakin boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (1,35 dolar) üzerine çıkaramadı. Ayılar artık fiyatı 1,18 doların altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışacak. Boğaların bu seviyeyi agresif bir biçimde savunması mümkündür. Birinci güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. Bu türlü bir hareket, talebin arzı aştığını gösterecektir. Analiste nazaran, parite evvel 1.47 dolara yükselebilir ve akabinde 1.87 dolardan genel dirence yanlışsız bir ralli teşebbüsünde bulunabilir.

Ripple’da genel görünüm

XRP/USDT. Ripple (XRP), son birkaç gündür 0,75 ile 0,85 dolar ortasında süreç görüyor. Boğalar, 20 Aralık’ta fiyatı 0,85 doların üzerine çıkardı lakin mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. RSI, çok satım düzeylerinden güçlü bir biçimde toparlandı ve bu, düşüş momentumunun güç kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Bu, XRP/USDT çiftini birkaç gün daha aralık içinde tutabilir. 0,85 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların ayıları yendiğini gösterecektir. Bu, fiyatı 1 dolarda ruhsal işarete itebilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni 20 Aralık’ta tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yükseldi fakat günün mum çubuğundaki uzun fitil, kısa vadeli traderların daha yüksek düzeylerde kar rezervasyonu yapabileceğini gösteriyor. Fiyat 78.29 doların altında kalırsa, ayılar LUNA/USDT çiftini 20 günlük EMA’ya (64 dolar) çekmeye çalışacak. Bu, göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir dayanak zira güçlü bir toparlanma, hassaslığın olumlu kalmaya devam ettiğini ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar üst bölgenin üzerine 78.29 dolardan 81.87 dolara çıkarmaya çalışacak.

AVAX/USDT. AVAX, 14 Aralık’ta 75.50 dolardaki güçlü takviyeden sekti ve 15 Aralık’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı. Bu, boğaların yükseliş trendini sürdürmeye çalıştığını gösterdi. Bununla birlikte, üst hareket, %61.8 Fibonacci geri çekilme düzeyinden 119.69 dolara düştü ve bu, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. AVAX/USDT çifti, 20 günlük EMA’da (99 dolar) kritik dayanağa ulaştı. Fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, alıcılar tekrar üst hareketi sürdürmeye çalışacaklardır. 119,69 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, 131,70 dolara ve daha sonra tüm vakitlerin en yüksek düzeyi 147 dolara hakikat bir ralli için yolu temizleyebilir.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), son birkaç gündür 200 günlük SMA’nın (28.82 dolar) altında süreç görüyor. Bu, ayıların komuta olduğunu gösteriyor. Satıcılar şu anda fiyatı güçlü dayanak bölgesinin altına 25 ila 22,66 dolar ortasında düşürmeye çalışıyorlar. Bunu başarırlarsa, DOT/USDT çifti aşağı istikametli seyahatini bir sonraki dayanağa hakikat 16.81 dolardan uzatabilir. Fiyat 200 günlük SMA’nın altında ne kadar uzun müddet kalırsa, düşüş trendinin devam etme mümkünlüğü o kadar yüksek olur.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 14 Aralık’ta 0,15 dolardan güçlü takviyesi toparladı ve 20 günlük EMA’nın (0,18 dolar) üzerine çıktı lakin mum çubuğundaki uzun fitil, traderların daha yüksek düzeylerden sattıklarını gösteriyor. Ayılar, 15 Aralık’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekti. Bu, fiyatı 0,15 dolardan güçlü dayanağa çekti. Analiste nazaran, bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış, fiyatı 4 Aralık’ın en düşük düzeyi olan 0.13 dolara çekebilir. Bu takviye kırılırsa, DOGE/USDT çifti 0,10 dolardan ruhsal düzeye düşebilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, boğalar tekrar 20 günlük EMA ve 0.19 dolardaki genel mahzuru aşmaya çalışacak.

Burada söz edilen görüşler ve görüşler sadece müellife aittir ve gerçekleşme ihtimali düşüktür. Tüm yatırımcılar kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.