Bitcoin

İşte Bitcoin, ADA, DOGE ve 7 Altcoin İçin Analist Tahminleri!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, BTC, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, LUNA, DOT, AVAX ve DOGE için yeni kestirimleri Kriptokoin.com’da. Bitcoin ve birçok büyük altcoin, BTC fiyatı 42.000 doların altına düştükten sonra daha da berbata gitti. Bitcoin’in (BTC) oynaklığı son birkaç gündür küçülüyor. Bitcoin Volatilite Endeksi tarafından hesaplanan son 30 ve 60 gün için günlük Bitcoin getirilerinin standart sapması, Kasım 2020’den bu yana en düşük volatilite olan %2,63’te. Genel olarak, dar aralıkları güçlü fiyat artışları takip eder. Bitcoin yeni bir yükseliş hareketi başlatabilir mi yoksa ayılar fiyatı dayanak düzeylerinin altına çekerek altcoinlerde bir satışı tetikleyecek mi? Öğrenmek için en yeterli 10 kripto para ünitesinin tablolarını inceleyelim. Öğrenmek için en güzel 10 kripto para ünitesinin tablolarını inceleyelim.

BTC, ADA ve 8 altcoin için varsayımlar

BTC/USDT. Bitcoin, son birkaç gündür 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (44.181 dolar) yakınında süreç görüyor. Analiste nazaran, fiyat mevcut düzeyden yahut 41.725,95 dolardan yükselirse, boğalar 20 günlük EMA’daki genel direnci ve 45.456 dolardaki yatay direnci kırmak için bir teşebbüste daha bulunacak. Bunu yaparlarsa, parite 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (47.680 dolar) yükselebilir ve burada boğalar tekrar ayıların sert direnciyle karşılaşabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış pariteyi 52.088 dolara itebilir. Bilakis, fiyat 41.725,95 doların altına düşerse, BTC/USDT çifti 39.600 dolardaki güçlü takviyeye düşebilir.

ETH/USDT. Ether’in (ETH) alçalan kanalın dayanak çizgisinden toparlanması, 20 günlük EMA (3.439 dolar) yakınlarında kaldı ve bu da hissiyatın negatif kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar artık fiyatı 3.188 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ETH/USDT çifti 2.928.83 dolara düşebilir. Bu dikkat edilmesi gereken değerli bir dayanak zira çökerse düşüş 2,652 dolara kadar uzayabilir. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi kanalın direnç çizgisinin üzerine itmeye çalışacak. Bu olursa, parite 4.200 dolara yükselebilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 16 Ocak’ta azalan kanal modelinin direnç çizgisinin üzerine çıkamadı. Ayılar fiyatı 466,50 doların altına çekerse, BNB/USDT çifti kanalın takviye çizgisine gerçek düşebilir. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın çabucak altındaki RSI, boğalar ve ayılar ortasındaki dengeyi gösterir. Fiyat 466,50 dolardan geri dönerse, boğalar fiyatı tekrar kanalın ve 50 günlük SMA’nın (530 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, trendde mümkün bir değişikliği işaret edecektir.

ADA/USDT. Cardano (ADA), 16 Ocak’ta 50 günlük SMA’nın (1.34 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı. Fiyat artık azalan kanalın direnç çizgisine ulaşabilir. Hareketli ortalamalar yükseliş geçişinin eşiğinde ve RSI olumlu bölgeye sıçradı, bu da boğaların kısa vadede üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı kanalın üzerinde ilerletir ve sürdürürse, trendde bir değişiklik sinyali verecektir. Analiste nazaran, ADA /USDT paritesi birinci evvel 1.87 dolara yükselebilir ve bu düzey aşılırsa bir sonraki atılım 2.47 dolar olabilir.

Solana kan kaybetmeye devam ediyor

SOL/USDT. Tanınan altcoin Solana (SOL), azalan kanal modeli içinde süreç görmeye devam ediyor. Boğalar, 13 Ocak’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın (154 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı lakin başarısız oldu. Ayılar artık fiyatı 130 dolardan dayanağın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, SOL/USDT çifti 116 dolardan güçlü takviyeye düşebilir. Bu boğaların savunması için değerli bir düzey zira bunun altında bir kırılma çifti kanalın dayanak çizgisine batırabilir. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite kanalın direnç çizgisine yükselebilir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 20 günlük EMA (0,79 dolar) ile 0,75 dolar dayanak ortasında süreç görüyor. Fiyat 0,75 doların altına düşerse, XRP/USDT çifti düşüş trendine devam edebilir ve 0,69 dolara düşebilir ve akabinde 0,60 dolara düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayılar için avantaja işaret ediyor. Bu varsayımın tersine, fiyat 0,75 dolardan yükselir ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, daha düşük düzeylerde birikim önerecektir. Analiste nazaran, parite daha sonra üst gerçek yürüyüşüne 1 dolardan sert genel dirence gerçek başlayabilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni, 15 ve 16 Ocak’ta 87.88 dolarda %61.8 Fibonacci geri çekilme düzeyinin üzerine çıkamadı ve devam edemedi. Fiyat, dayanak vazifesi görebilecek 20 günlük EMA’ya (80.17 dolar) düştü. Analiste nazaran, fiyat mevcut düzeyden yükselirse, boğalar tekrar LUNA/USDT çiftini 87.88 doların üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 94.80 dolardan %78.6 Fibonacci düzeltme düzeyine yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat her iki hareketli ortalamanın da altına düşerse, tüccarların çıkışa koştuğunu gösterecektir.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 12 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (26.90 dolar) üzerine yükseldi lakin boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın (28.15 dolar) üzerine çıkaramadı. Ayılar, 17 Ocak’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın altına geri çekti. Satıcılar fiyatı 25.45 doların altına düşürürse, DOT/USDT çifti 22.66 dolarda güçlü takviyeye düşebilir. 20 günlük EMA düz ve RSI orta noktanın çabucak altında, arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Bu, paritenin birkaç gün daha 22.66 ile 32.78 dolar ortasında menzile bağlı kalabileceğini gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden yükselir ve 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, parite 32.78 dolara yükselebilir.

AVAX/USDT. AVAX, 16 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (95 dolar) geri döndü ve bu, ayıların bu seviyeyi agresif bir biçimde savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Fiyat simetrik üçgenin yükseliş çizgisinin altında kalırsa, bir sonraki durak 75,50 dolar olabilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. 75.50 doların yakını ve altı, yeni bir düşüş trendinin başlangıcına işaret edebilecek azalan bir üçgen modelini tamamlayabilir. Analiste nazaran, AVAX/USDT çifti 57.02 dolara ve akabinde 50 dolara düşebilir. Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut düzeyden yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır.

DOGE/USDT. Dogecoin’in (DOGE) 15 Ocak’ta 0.19 dolarlık genel direncin üzerine çıkamaması ve bunu sürdürememesi, kısa vadeli traderların kâr rezervasyonunu çekmiş olabilir. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’ya (0,16 dolar) çekti. Orta noktanın çabucak altındaki düzleşen 20 günlük EMA ve RSI, yakın vadede bir konsolidasyona işaret ediyor. Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altında tutarsa, DOGE/USDT çifti 0.13 dolara düşebilir. Aksine, fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, boğalar çifti 0.19 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek için bir teşebbüste daha bulunacak. Bunu başarırlarsa, yeni bir üst hareketin başladığını gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.