Alt Coin

İşte Bitcoin, AVAX, DOGE ve Bu 7 Altcoin İçin Sıcak Tahminler!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, LUNA, AVAX, DOT ve  DOGE için aktüel iddiaları Kriptokoin.com’da. Alıcılar, BTC’nin 39.650 dolara düşüşünü satın almak için devreye girdi, lakin piyasa genelindeki düzeltmenin bitmeyeceğine dair işaretler de var. Lakin yazım sırasında BTC, Fed liderinin kripto piyasalar ile alakalı olarak yaptığı açıklamalar sebebiyle 43 bin dolar düzeylerinin üzerine çıkmıştı.

Bitcoin için kestirimler

Bitcoin ve büyük altcoinler sürdürülebilir bir toparlanma başlatabilir mi? Öğrenmek için en âlâ 10 kripto para ünitesinin tablolarını inceleyelim.

Bitcoin /USDT. Bitcoin, alıcıların devreye girip şamdandaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere agresif bir biçimde satın aldığı 10 Ocak’ta 39.650 dolara düştü. Alıcılar toparlanmayı sürdürürse, fiyat 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (45.369 dolar) gerçek hareket etmeye çalışabilir. 39.600 dolardaki dayanak yolunu kaybederse, analiste nazaran, satış daha da ağırlaşabilir ve parite 30.000 dolara hakikat yürüyüşe başlayabilir. Bilakis, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 52.088 dolarda sert genel dirence yanlışsız yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde mümkün bir değişikliğe işaret edebilir.

ETH/USDT. Boğalar, son birkaç gündür alçalan kanalın dayanak sınırını koruyorlar lakin güçlü bir geri tepme elde edemediler. Bu, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor. Ether (ETH), 9 Ocak’ta bir toparlanma teşebbüsünde bulundu, lakin 3.250 dolardaki bozulma düzeyinin üzerine çıkamadı. Fiyat 10 Ocak’ta tekrar düştü ve ayılar ETH/USDT çiftini azalan kanalın altına çekmeye çalışıyor. Bunu başarırlarsa, analiste nazaran, satış ağırlaşabilir ve parite 2.652 dolarda bir sonraki güçlü takviyeye düşebilir. Bu, boğaların savunması için değerli bir takviye zira şayet kırılırsa parite ruhsal dayanağa 2.000 dolardan düşebilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 8 Ocak’ta azalan kanalın dayanak çizgisinin altına düştü fakat günün mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük düzeylerde alım gösterdi. Boğalar, 9 Ocak’ta fiyatı kanala geri itti, lakin fiyatı 435.30 dolarda kırılma düzeyinin üzerinde tutamadı. Fiyat 10 Ocak’ta bir defa daha düştü ve ayılar BNB/USDT çiftini kanalın altında tutmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa parite 392.20 dolara düşebilir. Bu, boğaların savunması için kıymetli bir takviye zira kırılırsa bir sonraki durak 330 dolar olabilir. RSI çok satım bölgesine düştü, bu da satışın kısa vadede çoka kaçabileceğini gösteriyor.

SOL/USDT. Solana (SOL) 8 Ocak’ta toparlanma teşebbüsünde bulundu lakin boğalar fiyatı 150 doların üzerine çıkaramadı. Ayılar fiyatı 133 doların altında tutarsa, SOL/USDT çifti 116 dolardaki güçlü takviyeye düşebilir. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve RSI çok satım bölgesine yakın, bu da ayıların denetimde olduğunu gösteriyor. Analiste nazaran, 116 dolar düzeyi kırılırsa, parite kanalın takviye sınırına düşebilir

ADA/USDT. Cardano (ADA), düşüş trendinin tekrar başladığını gösteren 9 Ocak’ta 1,18 dolarlık dayanağın altında kırıldı ve kapandı. Aşağı istikamette bir sonraki dayanak, kritik düzey. Boğaların, son birkaç aydır ihlal edilmediği için bu seviyeyi agresif bir halde savunması olası. Fiyat 1 dolardan yükselirse, parite, ayıların güçlü bir direnç oluşturmasının beklendiği 50 günlük SMA’ya (1,39 dolar) yükselebilir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 8 Ocak’ta 0,75 dolarlık takviyenin altında kapandı lakin 9 Ocak’ta düzeyin üzerine yükseldi. Bu, boğaların agresif ayıları tuzağa düşürmeye çalıştığını, lakin toparlanma teşebbüsünün kısa ömürlü olduğunu gösteriyor. Fiyat 10 Ocak’ta 0,75 doların altına gerileyerek ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve çok satım bölgesine yakın RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Aanaliste nazaran, fiyat 0,75 doların altında kalırsa, XRP/USDT çifti 0,60 dolardan 4 Aralık gün içi en düşük düzeyine düşebilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni, 8 Aralık’ta azalan kanal modelinin altına düştü fakat günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük düzeylerden alım yapılmasını öneriyor. Boğalar, 9 Aralık’ta fiyatı tekrar kanala ve 50 günlük SMA’nın (70 dolar) üzerine itti. Yardım rallisi 75.67 dolarda bir bariyere çarptı ve fiyat 10 Ocak’ta 50 günlük SMA’nın altına düştü. Bu, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. 20 günlük EMA (78 dolar) düşüyor ve RSI 43’e yakın, bu da ayıların denetim altında olduğunu gösteriyor.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 22.66 dolardan güçlü takviyeden toparlanmaya çalıştı fakat boğalar fiyatı 20 günlük EMA’ya (26.95 dolar) itemedi. Bu, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Ayılar batar ve fiyatı 22.66 doların altında tutarsa, DOT/USDT çifti aşağı taraflı seyahatine 16.81 dolara başlayabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, boğalar çifti tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine itmeye çalışacak.

AVAX için varsayımlar

AVAX/USDT.  AVAX, 8 Ocak’ta simetrik üçgenin yükseliş çizgisinin altına düştü, fakat ayılar bu avantajı geliştiremedi. Boğalar, 9 Ocak’ta fiyatı üçgene geri itti. Lakin, ayılar fiyatı üçgenin altına çektiği için toparlanma kısa sürdü. Bu, hassaslığın olumsuz olduğunu ve tüccarların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor. 75.50 dolarda güçlü bir dayanak var lakin çökerse, AVAX/USDT çifti 57.02 dolara ve akabinde 50 dolara düşebilir. Öte yandan, fiyat mevcut düzeyden yahut 75.50 dolarlık dayanaktan geri döner ve üçgenin içinde devam ederse, daha düşük düzeylerde birikim önerecektir. Analiste nazaran, parite daha sonra ayıların güçlü bir direnç oluşturabileceği 98 dolara yükselebilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 0,15 dolardan kritik takviyenin altına düştü ve düşüş trendinin bir sonraki ayağının başladığının sinyalini verdi. Çok satım bölgesindeki aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve RSI, en az direnç yolunun aşağı istikamette olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 0.15 doların altında tutarsa, DOGE/USDT çifti 0.13 dolardan 4 Aralık gün içi en düşük düzeyine düşebilir. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyin üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi hareketli ortalamaların üzerine itmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, 0,19 ila 0,15 dolar aralığını devreye sokacak ve çift 0,19 dolara yükselebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.