Bitcoin

İşte Bitcoin, DOGE, XRP ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Tahminler!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, LUNA, AVAX, DOT ve  DOGE için yeni kestirimleri Kriptokoin.com’da. Şu anda, boğalar her düşüşü satın alıyor ve ayılar her rallinin tepesini satıyor, bu da BTC ve altcoinlerin bir mühlet menzile bağlı kalacağını gösteriyor. Bitcoin (BTC) ve birçok büyük altcoin, daha yüksek düzeylerde satış ve düşüşlerde alımla karşı karşıya, bu da bir aralık oluşumu mümkünlüğünü gösteriyor. Bitcoin ve birçok büyük altcoin kısa vadede menzile bağlı kalacak mı? Öğrenmek için en âlâ 10 kripto para ünitesinin tablolarını inceleyelim.

Bitcoin için kestirimler

BTC/USDT. Bitcoin, 13 Ocak’ta 20 günlük üssel hareketli ortalamadan (EMA) (44,681 dolar) geri çekildi ve bu, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar artık fiyatı 39.600 dolardan güçlü takviyeye geri çekmeye çalışacak. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve izafi güç endeksi (RSI) negatif bölgede, bu da en az direnç yolunun aşağı tarafta olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, boğaların 39.600 dolardan kolaylıkla vazgeçmesi pek mümkün değil. Mevcut düzeyden yahut 39.600 dolardan güçlü bir toparlanma, daha düşük düzeylerde birikim önerecektir. Parite daha sonra birkaç gün için 39.600 dolar ile 45.456 dolar ortasında menzile bağlı kalabilir. 45,456 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düzeltmenin bitebileceğinin birinci göstergesi olacak. Parite daha sonra üst yanlışsız 52.088 dolara hakikat yürüyüşe başlayabilir.

ETH/USDT. Ether’in (ETH) 10 Ocak’ta azalan kanalın dayanak sınırından geri dönüşü, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteren 20 günlük EMA’ya (3.485 dolar) bile ulaşamadı. Hareketli ortalamalar düşüyor ve RSI 40’ın altında, bu da ayıların denetim altında olduğunu gösteriyor. Satıcılar artık fiyatı ruhsal düzey olan 3.000 dolar ile kanalın dayanak sınırı ortasındaki bölgeye çekmeye çalışacaklar. Tersine, fiyat mevcut düzeyden yükselirse, boğalar ETH/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak için bir teşebbüste daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, parite kanalın direnç çizgisine ve daha sonra 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (3.893 dolar) yükselebilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 20 günlük EMA’da (487 dolar) güçlü bir dirençle karşı karşıya. Bu, traderların çıkışa tez etmediğini gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğalar düşüş trendi çizgisindeki genel pürüzü aşmaya çalışacak. Bunu başarabilirlerse, BNB/USDT çifti trendde muhtemel bir değişikliğin sinyalini verecektir. Analiste nazaran, parite daha sonra 617 dolara bir ralli teşebbüsünde bulunabilir. Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan yahut düşüş trendi çizgisinden düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterir. Bu, çifti birkaç gün daha kanalda tutabilir.

SOL/USDT. Solana (SOL), 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’ya (157 dolar) ulaştı lakin boğalar bu genel pürüzü aşamadı. Ayılar artık fiyatı 130 dolardan dayanağın altına çekerek düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, SOL/USDT çifti bir sonraki değerli takviyeye 116 dolardan düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı istikamette olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın tersine, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite kanalın direnç çizgisine hakikat yükselebilir.

Cardano boğa rallisine başlayacak mı?

ADA/USDT. Cardano (ADA), 13 Ocak’ta 50 günlük SMA’dan (1.35 dolar) geri döndü, fakat boğalar fiyatın 1.18 dolar takviyesinin altına düşmesine müsaade vermedi. Boğalar artık fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ADA/USDT çifti alçalan kanalın direnç çizgisine yanlışsız yükselebilir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erdiğini gösterebilir. Alternatif olarak, fiyat 50 günlük SMA’dan düşerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecektir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (0.80 dolar) geri döndü, lakin küçük bir müspet, boğaların fiyatın takviyenin 0.75 dolardan altına düşmesine müsaade vermemesiydi. Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, ayıların denetimini kaybediyor olabileceğini düşündürür. Analiste nazaran, XRP/USDT çifti daha sonra 1 dolarda genel dirence yükselebilir. Fiyat bu düzeyden düşerse, parite birkaç gün daha 1 ile 0,75 dolar ortasında menzile bağlı kalabilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni 12 Ocak’ta kanalın direnç çizgisinin üzerinde kırıldı ve kapandı. Ayılar, 13 Ocak’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın (78.61 dolar) altına çekmeye çalıştı lakin başarısız oldu. Alıcılar şu anda fiyatı kanalın ve genel direncin 83.86 dolarda üst itmeye ve sürdürmeye çalışıyor. Bunu başarırlarsa, analiste nazaran, LUNA/USDT çifti 93.81 dolara yükselebilir. 20 günlük EMA yükselmeye çalışıyor ve RSI, alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteren olumlu bölgeye yükseldi.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (26.81 dolar) geri döndü, lakin olumlu işaret, boğaların fazla taban bırakmadığı tarafında. Boğalar şu anda fiyatı hareketli ortalamaların üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu yaparlarsa, DOT/USDT çifti 32.78 dolardan genel dirence yükselebilir. Orta noktaya yakın düz 20 günlük EMA ve RSI, arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Fiyat 32,78 dolardan düşerse, parite aralık içindeki kalış müddetini birkaç gün daha uzatabilir. Bir sonraki trend hareketi bir kırılmayla başlayabilir ve genel direncin üzerinde 32.78 dolardan yahut takviyenin altında 22.66 dolardan bir kırılmada kapanabilir.

AVAX/USDT. Avalanche (AVAX), 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (96 dolar) geri döndü ve bu, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, alıcılar fiyatı tekrar hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacaklardır. Başarılı olurlarsa, AVAX/USDT çifti üçgenin düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Üçgenin üzerinde bir kırılma ve kapanma, düzeltmenin bitebileceğini düşündürür. Parite daha sonra 128 dolara yükselebilir. Bu varsayımın bilakis, fiyat kanalın yükseliş çizgisinin altına düşerse parite kritik seviyeyi 75.50 dolarda tekrar test edebilir. Analiste nazaran, bu takviye kırılırsa, parite 57 dolara ve akabinde 50 dolara hakikat bir düşüş başlatabilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (0,16 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı; bu, satış baskısının düşebileceğinin birinci göstergesiydi. Bunu, 14 Ocak’ta fiyatı 0.19 dolarlık sert genel direncin üzerine iten diğer bir keskin hareket izledi. Lakin, 14 Ocak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların daha yüksek düzeylerde satmaya devam ettiğini gösteriyor. Fiyat 0.19 doların altında kalırsa, DOGE/USDT çifti hareketli ortalamalara düşebilir. Aksine, analiste nazaran, fiyat 0.19 doların üzerinde devam ederse, boğalar genel direnç bölgesini 0.22 ila 0.24 dolar ortasında temizlemek için bir teşebbüste daha bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.