Kripto Bilgi

İşte Bitcoin Neden 24 Saat İçinde %11 Düştü?

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi, ABD 4 s. m. kapat.

Fiyattaki düşüşün arkasında analistlerin söylediği şu:

1. Negatif piyasa hissi

Bitcoin’in (BTC) fiyat düşüşü, son birkaç hafta içinde meydana gelen aynı eğilimin basit bir devamıdır – olumsuz piyasa hissi. Quantum Economics analisti Jason Deane, “Bu duygu, herhangi bir nesnel varlık veri biçimini bastıran bir dizi kasvetli haber tarafından körükleniyor” dedi. Deane’in uzun vadeli görünümü olumlu olsa da, mevcut fiyat hareketinin yakın/kısa vadede muhtemelen devam edeceğini ve daha fazla aşağı yönlü baskının mümkün olduğunu düşünüyor. “Korku bir kez devreye girdiğinde, kırılması biraz zaman alır ve “normalleştirilmiş” aralıklara geri dönmeden önce teslim olmayı beklemeniz yeterlidir. ”

2. Kaldıraçlı uzun pozisyonlar

IDX Digital Assets’in kurucusu Ben McMillan’a göre başka bir neden, Cuma günü Asya açılışına satışları artıran kaldıraçlı uzun pozisyonlar. 40.000 doların önemli bir destek olduğunu ve şu anda bir direnç seviyesine dönüştüğünü ve hafta sonu boyunca kesinlikle daha fazla olumsuzluk görebileceğimizi söyleyen McMillan, “Bitcoin için neredeyse her zaman böyledir” dedi. ”

3. BTC geleneksel piyasalarla birlikte hareket ediyor

Bitcoin ve bir bütün olarak daha geniş kripto para piyasası, yüksek duyarlılıklı bir beta varlık olarak hareket ediyor – yani, araştırma başkanı Lucas Outumuro’ya göre, daha geniş pazarlarla birlikte hareket ediyor ve son zamanlardaki olumsuz duygulardan daha fazla etkileniyor. IntoTheBlock’ta. Outumuro, “Makroekonomik korkular ve düşük teknoloji şirketi kazançları da bu korelasyonu daha da kötüleştirdi” dedi.

CoinDesk verisine göre, basın zamanında, bitcoin 38,446 dolardan işlem görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.