Bitcoin

İşte Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Kıymetli Al-Sat-Tut Stratejileri!

Deneyimli kripto analisti, Bitcoin ve altcoin yatırımcıları için bilinmesi gereken en değerli al-sat-tut stratejilerini ve psikolojilerini paylaştı. Kriptokoin.com olarak derlediğimiz 6 başlıkta bahsin detaylarını işliyoruz.

Bitcoin ve altcoin yatırımcıları için 6 değerli strateji

Analist, yatırımların, muhtaçlık duyulmayacak parayla yapılmasını tavsiye ediyor. Yapılabilecek en makus şey, kriptoda %100 tahsisat yapmaktır zira durumunuzu şimdiye kadarki en berbat vakitte, tahminen de bir döngünün tabanında satmanız gerekebilir. Analist özetle, kripto para ünitelerine ayrılan rastgele bir fon için iki yıllık bir hak kazanma müddeti tavsiye ediyor.

Her vakit dolar maliyet ortalaması: Profesyonel trader’ler bile, mümkün olan en kısa müddette bir durum oluşturma aciliyetine kapılarak, kaybetme korkusu (FOMO) tarafından süpürülür. Bir DCA stratejisi (uzun vade beklenti), piyasa hareketlerinden bağımsız olarak her hafta yahut ayda tıpkı dolar ölçüsünü satın almaktan oluşur. Analist bu mevzuda, durumları üç yahut dört haftadan daha kısa müddette satın almaktan kaçınmamayı ve kriptonun hala benimseme evresinde olduğunu söylüyor.

Tahlil yaparken çok fazla indikatör kullanmayın

Hareketli ortalama, Fibonacci düzeltme düzeyleri, Bollinger Bantları, taraflı hareket endeksi, Ichimoku Bulutu, parabolik SAR, RSI ve daha fazlasını içeren sayısız teknik indikatör vardır. En düzgün trader’ler, piyasayı hakikat okumanın en âlâ indikatörü seçmekten daha değerli olduğunu bilecek kadar tecrübelidir. Analiste nazaran sade tahliller, her vakit daha net sonuçlara yöneltir.

Ne vakit kenara çekileceğinizi öğrenin: Sonunda tabanları yahut altcoin dönemlerini bulurken piyasayı yanlış okuyacaksınız. Her trader bazen yanılıyor ve kayıpları telafi etmek için süreç boyutunu çabucak artırarak telafi etmeye gerek yok. Analist her zıt konumun akabinde, birkaç gün kenara çekilmeyi tavsiye ediyor. Sahiden başarılı trader’ler en yetenekli olanlar değil, en uzun müddet hayatta kalanlardır.

Kazananlara yatırım yapmaya devam edin: Daha evvel tartışıldığı üzere, kripto piyasası dalgalı fiyatlarıyla bilinir. Bu nedenle, %30’luk bir çıkar hedeflemek evvelki (veya gelecekteki) kayıpları karşılamayacaktır. Analist, kazananları satmak yerine onlardan daha fazlasını satın alınmasını tavsiye ediyor. Bu eğilim piyasa dataları yahut genel hissiyatıyla şekillenebilir. Analiste nazaran genel piyasa bir tıp zayıflık sinyali verene kadar duruma ekleme yapmak düşünülebilir.

Her kural çiğnenmek içindir: Analist bu başlıkta kripto para fenomenlerine yahut tecrübeli para yöneticilerinin yatırım tavsiyelerine körü körüne oymamayı tavsiye ediyor. Herkesin kendi risk iştahı ve beklenmedik bir aksilikten sonra konum ekleme kapasitesi vardır. Lakin daha da değerlisi, yol boyunca hesapların düzgün tutulduğundan emin olunmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.