Alt Coin

İşte Bitcoin, XRP, DOGE ve Bu 7 Altcoin İçin Taze Tahminler!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, LUNA, DOT, AVAX ve DOGE için aktüel varsayımları Kriptokoin.com’da. Bitcoin ve altcoinler güçlü bir rahatlama rallisinde, lakin genel direnç düzeyleri ve Federal Rezerv’den beklenen yorumlar toparlanmayı etkileyebilir. Bitcoin (BTC) ve birçok büyük altcoin, güçlü dayanak düzeylerinden sıçradı, fakat ralli, traderların bir tabanın bulunduğundan emin oldukları ölçüde devam edebilir mi? Bitcoin ve birden fazla büyük altcoin, bu rallilerini uzatabilir mi? Öğrenmek için en âlâ 10 kripto para ünitesinin tablolarını inceleyelim.

Bitcoin ralliyie sürdürebilir mi?

BTC/USDT. Bitcoin’in 24 Ocak mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük düzeylerde agresif satın alma olduğunu gösteriyor. Boğaların daima satın alması, fiyatı 37.332,70 dolardan ani direncin üzerine çıkardı. BTC/USDT çifti, yardım rallileri sırasında güçlü bir direnç olarak hareket eden 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (40.438 dolar) ulaşabilir. Fiyat bu dirençten düşerse, ayılar pariteyi 32.917,17 doların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran, parite 30.000 dolardan güçlü takviyeye düşebilir.

ETH/USDT. Günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere, Ether (ETH), 24 Ocak’ta 2.159 dolardan keskin bir biçimde sıçradı. Bu, boğaların agresif bir halde daha düşük düzeylerde satın aldığını gösteriyor. Daima satın alma, fiyatı bugün kanala geri itti. Bu, gücün birinci işaretidir. Alıcılar artık fiyatı 2.652 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacaklar. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı düşerse, hassaslığın olumsuz olduğunu ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra pariteyi 2.159 doların altına çekerek düşüş trendini sürdürmeye çalışacak.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere 24 Ocak’ta 330 dolarlık dayanağından keskin bir formda toparlandı. Bu, alıcıların agresif bir halde 330 dolar civarında biriktiğini gösteriyor. Boğalar, 25 Ocak’ta fiyatı kanalın içine geri itti ve artık BNB/USDT çiftini 20 günlük EMA’ya (435dolar) çekmeye çalışacak. Bu mahzur aşılırsa, parite kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut 20 günlük EMA’dan düşerse, traderların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecektir.  

ADA/USDT. Cardano (ADA), boğaların bu düzeye düşüşlerde alım yaptığını gösteren güçlü dayanağı 1 dolardan atlamaya çalışıyor. Yardım rallisi artık 50 günlük SMA’ya (1.28 dolar) ulaşabilir. Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, ADA/USDT çifti azalan kanalın direnç çizgisine gerçek yükselebilir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde muhtemel bir değişikliği işaret edecektir. Bilakis, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayıların güçlü direnç düzeylerine rallilerde satmaya devam ettiğini gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 1 doların altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışacak.  

SOL/USDT. Günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere, boğalar 24 Ocak’ta alçalan kanalın dayanak çizgisini tekrar başarılı bir halde savundu. Boğalar fiyatı 104,82 doların üzerine çıkarsa, Solana (SOL) 20 günlük EMA’ya (125 dolar) ulaşabilir. 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, satış baskısının düşebileceğinin birinci işareti olacak. SOL/USDT çifti daha sonra azalan kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Boğalar, trendde bir değişiklik sinyali vermek için fiyatı kanalın üzerine çıkarmak zorunda kalacak. Bilakis, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösterecek.

XRP/USDT. Ripple (XRP), son birkaç gündür 0,65 ile 0,54 dolar ortasında dar bir aralıkta süreç görüyor. Bu, hem boğaların hem de ayıların inançlı oynadığını ve büyük bahisler oynamadığını gösteriyor. Düşen 20 günlük EMA (0,70 dolar) ve çok satım bölgesine yakın göreli güç endeksi (RSI), ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,64 dolardan düşerse, XRP/USDT çifti ruhsal dayanağa 0,50 dolardan düşebilir. Bu varsayımın tersine, boğalar fiyatı 0,64 doların üzerine çıkarsa, parite 20 günlük EMA’ya meydan okuyabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 50 günlük SMA’ya (0,79 dolar) yükselişin kapılarını açabilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni, azalan kanal modeli içinde süreç görmeye devam ediyor. Düşen 20 günlük EMA (73 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, satıcılar için bir avantaja işaret ediyor. Ayılar fiyatı 59.13 doların altına çekerse, LUNA/USDT çifti tekrar kanalın dayanak çizgisine düşebilir. Bu düzey evvelki iki düşüş sırasında tutuldu, bu nedenle boğalar tekrar onu savunmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa, parite 20 günlük EMA’ya yükselebilir ve akabinde kanalın düşüş trendi çizgisine yanlışsız toplanabilir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğinin birinci işareti olacaktır.

DOGE için ralli sürer mi?

DOGE/USDT. Alıcılar, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere, 24 Ocak’ta 0.13 doların altındaki düşüşü bir kere daha satın aldı. Bu, Dogecoin’i (DOGE) 20 günlük EMA’ya (0,15 dolar) iten bir yardım rallisi başlattı. Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, DOGE/USDT çifti 0.19 dolar’da kritik genel dirence yükselebilir. Fiyat bu dirençten düşerse, parite önümüzdeki birkaç gün için 0.19 dolar ila 0.13 dolar aralığındaki kalış müddetini uzatabilir. Bu varsayımın bilakis, şayet fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösterecektir.  

DOT/USDT. Boğalar, son birkaç gündür Polkadot‘u (DOT) kritik dayanağın üzerinde 16.81 dolarda muvaffakiyetle tuttu. Bu, fiyatı 22.66 dolarlık kırılma düzeyine gerçek iten kısa vadeli traderlar tarafından daha fazla alım çekebilir. 20 günlük EMA (22,77 dolar) aşağı eğimli ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. DOT/USDT çiftinin bu düzeyde sert dirençle müsabakası beklenen. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar çifti tekrar 16.81 dolara çekmeye çalışacak. Bu takviye devam ederse, parite birkaç gün menzile bağlı kalabilir.

 AVAX/USDT. Ayıların AVAX‘ı 51.04 dolar ila 47.66 dolar takviye bölgesinin altına düşürmemesi, fiyatı 200 günlük SMA’nın (65 dolar) üzerine iten agresif boğalardan alımları çekmiş olabilir. AVAX/USDT çifti, ayıların sert bir direnç oluşturabileceği 75.50 dolarda kırılma düzeyine yükselebilir. 20 günlük EMA (80 dolar) çabucak üstüne yerleştirildiği için bu, dikkat edilmesi gereken değerli bir düzeydir. Fiyat kırılma düzeyinden düşerse, ayılar pariteyi 200 günlük SMA’nın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa parite tekrar 51.04 dolara düşebilir. Alternatif olarak, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendi çizgisine mümkün bir ralli için kapıları açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.