Bitcoin

İşte BTC, DOGE, AVAX ve 7 Altcoin İçin Yeni Tahminler!

Analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, LUNA, AVAX, DOT ve  DOGE için aktüel iddiaları Kriptokoin.com’da. Bitcoin ve birçok büyük altcoin, ani direnç düzeylerinin üzerine çıkarak kısa vadeli bir ralli mümkünlüğünü artırdı. Bitcoin, 50.000 dolar ruhsal düzeyinin üzerine geri döndü. Kripto piyasalardaki mevcut toparlanma yeni bir yükseliş trendinin başlangıcı mı? Öğrenmek için en güzel 10 kripto para ünitesine dair varsayımları inceleyelim.

DOGE, BTC AVAX ve başkaları

BTC/USDT. Bitcoin, 23 Aralık’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (49.720  dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı. Bu da satıcıların denetimini kaybedebileceğini gösteriyor. 20 günlük EMA’nın düzleşmesi ve orta noktaya yakın izafi güç endeksi (RSI), kısa vadeli eğilimde mümkün bir değişiklik olduğunu gösteriyor. Analiste nazaran, düzgünleşme 52.314 dolardan %38,2 Fibonacci geri çekilme düzeyine ve akabinde 55.560 dolardan %50 geri çekilme düzeyine yükselebilir. Ayıların bu bölgede güçlü bir direnç oluşturması mümkün. Analiste nazaran, alıcılar fiyatı 55.560 doların üzerine çıkarsa, BTC/USDT çifti 58.686 dolardan %61.8 Fibonacci düzeltme düzeyine yükselebilir.

ETH/USDT. Ether, 23 Aralık’ta alçalan kanalın ve 20 günlük EMA’nın (4.060  dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı; bu, düzeltmenin sona erebileceğinin birinci göstergesi. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde sürdürürse, yükseliş momentumu artabilir ve ETH/USDT çifti 4.488 dolara yükselebilir. Bu düzey yeniden güçlü bir direnç olarak hareket edebilir, lakin boğalar fiyatı bunun üzerine çıkarsa parite tüm vakitlerin en yüksek düzeyi 4.868 doları tekrar test edebilir. 20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın, bu da boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Bununla birlikte, fiyat düşerse ve kanala geri dönerse, mevcut kırılmanın bir boğa tuzağı olduğunu gösterecektir. Analiste nazaran parite daha sonra 3.643.73 dolara düşebilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), güçlü bir direnç olarak hareket edebilecek düşüş trendi çizgisine toparlandı. Fiyat mevcut düzeyden düşerse, trader’ların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Ayılar artık fiyatı güçlü takviye bölgesine 500 dolardan 489,20 dolara çekmeye çalışacak. Bu bölge parçalanırsa, düşüş, alıcıların devreye girip takviye sağlayabileceği 200 günlük SMA’ya (439  dolar) kadar uzayabilir. Analiste nazaran alıcılar daha sonra 575  dolar ve daha sonra 617  dolar dirençle karşılaşabilecek yükseliş hareketini sürdürmeye çalışacaklar.

SOL/USDT. Son birkaç gün boyunca 20 günlük EMA’ya (184 dolar) yakın süreç gördükten sonra Solana (SOL), 23 Aralık’ta direnci kırdı ve kapattı. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktaya yakın, arz ve talep ortasında bir istikrar önermektedir. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde devam ederse, bu istikrar boğalar lehine dönecek. Analiste nazaran SOL/USDT çifti evvel 204.10 dolara, akabinde 240 dolara yükselebilir. Bilakis, fiyat düşerse ve 168,49 doların altına düşerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterir.

ADA/USDT. Cardano (ADA), 23 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (1.37  dolar) üzerine çıkarak alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Analiste nazaran, ayıların kolaylıkla pes etme mümkünlüğü düşük ve fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, hissiyatın olumsuz kalacağını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecek. ADA/USDT çifti daha sonra 1.18 dolarda güçlü dayanağa düşebilir. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış pariteyi 1 dolara indirebilir. Analiste nazaran boğalar daha sonra fiyatı 1.87 dolardan genel dirence çekmeye çalışacak.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 22 Aralık’ta 200 günlük SMA’nın (0.94  dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı ve bu, satıcıların denetimini kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Ayılar şu anda ruhsal işaretin yakınında toparlanmayı 1 dolarda durdurmaya çalışıyor. Boğalar, fiyatın hareketli ortalamanın altına düşmesine müsaade vermiyorsa, traderların düşüşleri satın aldığını gösterecektir. Bu, 1 doların üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artıracak. Bu olursa, analiste nazaran, XRP/USDT çifti 1.20 dolara yükselebilir ve daha sonra 1.41 dolardan sert genel dirence ulaşabilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni 22 Aralık’ta 98.20 dolardan düştü ve bu, ayıların ruhsal direnci 100 dolardan koruduğunu gösteriyor. Lakin, düşüşü satın alıp 23 Aralık’ta üst hareketine devam ederken boğaların diğer planları vardı. Artan 20 günlük EMA (74 dolar) ve çok alım bölgesindeki RSI, alıcıların avantajını gösteriyor. Boğalar fiyatı 100 doların üzerinde tutarsa, LUNA/USDT çifti yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. Analiste nazaran, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse satış ağırlaşabilir. Parite daha sonra 50 dolara düşebilir.

AVAX fırtınası dürecek mi?

AVAX/USDT. Avalanche (AVAX), %61.8 Fibonacci geri çekilme düzeyi 119.69  dolar ve %78.6 geri çekilme düzeyi 131.70  dolar ortasındaki bölgede dirençle karşı karşıya. Artan 20 günlük EMA (107 dolar) ve müspet bölgedeki RSI, en az direnç yolunun üst yanlışsız olduğunu gösteriyor. Analiste nazaran, boğalar fiyatı 131,70 doların üzerine çıkarsa, AVAX/USDT çifti tüm vakitlerin en yüksek düzeyini 147 dolarda tekrar test edebilir.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 20 Aralık’ta güçlü dayanak bölgesinden 22.66 dolara yükseldi ve boğalar, 23 Aralık’ta fiyatı hareketli ortalamaların üzerine itti. Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerinde sürdürürse, DOT/USDT çifti 31.49 dolara yükselebilir ve burada ayılar sert bir direnç gösterebilir. Fiyat bu düzeyden düşerse fakat hareketli ortalamalardan geri dönerse, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya yanlışsız bir hassaslık değişikliği önerecektir. Bu, mümkün bir ralli için kapıları 39.35 dolara açabilir. Bu, mümkün bir ralli için kapıları 39.35 dolara açabilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE)’in 0,15 dolardaki güçlü dayanağından toparlanması, 20 günlük EMA’nın (0,18 dolar) üzerine çıktı. Bu, ayıların kavramalarını kaybedebileceğini gösteriyor. Alıcılar artık fiyatı 0.19 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, DOGE/USDT çifti 0.22 dolara ve akabinde 200 günlük SMA’ya (0.23 dolar) yükselebilir. Ayıların bu bölgeyi kuvvetle savunması olasıdır. Öte yandan, analiste nazaran, fiyat 0.19 dolardan düşerse, parite tekrar 0.15 dolara düşebilir ve birkaç gün daha bu iki düzey ortasında sonda kalabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.