Bitcoin

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin Fiyatlarını Etkileyecek 5 Şey!

Bitcoin (BTC), 2022’nin birinci haftasına 50.000 doların altından başlıyor. BTC/USD paritesi uzun bir müddettir sürpriz yapmadı. Pekala, bu hafta Bitcoin ve altcoin’lerdeki statükoyu ne değiştirecek?

Pay senetlerinde rekor beklentisi: Bitcoin nasıl etkilenecek?

Birinci faktör olarak pay senetlerine dikkat çekiliyor. ABD pay senetleri kelam konusu olduğunda mevcut duruma bir örnek için S&P 500’e bakılıyor. Risk varlıkları çok daha az iştah açıcı görünse de, endeks 2021’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 70’e ulaştı ve yılı başarılı bir formda tamamladı. Bitcoin de bunların ortasındaydı ve tatil likiditesi 50.000 doların altında kaldı. Bununla birlikte, yılın birinci kısmında pay senetleri tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ekleniyor.

Bu sırada Federal Rezerv, bu yıl iki faiz oranı artışı sinyali verdi Varlık yöneticisi Capriole’nin kurucusu Charles Edwards, bu hafta bir dizi tweet’te, “Tarih, oran artış rejimlerinin başlamasının aslında 6 ay boyunca borsada güçlenmesiyle sonuçlandığını gösteriyor” dedi. Edwards, bu tıp şartlar Bitcoin için ekseriyetle “iyi” olsa da, daha ilerideki karışıklığın, oran artışları sayesinde pay senetlerinin uzun vadede darbe alması manasına geleceğini söyledi.

40.000 dolar, takviye düzeyi olarak kalıyor

Boğalar ve ayılar ortasındaki çaba aslında toplumsal medyada bulunan retoriğin ötesinde tabiatta biraz ezici oldu – hacimler zayıf, ferdî yatırımcıdan gelen ilgi düşük ve büyük oyuncular yakınlardaki satış düzeylerini muhafazaya devam ediyor. Tanınan trader ve analist TechDev, 48.000 doların “küçük bir duvarı” temsil ettiğini kabul etti. Van de Poppe, 40.000 ila 42.000 dolar ortasında bir alana baktığını ve bunun üzerinde bir süreçle “birikim”e tekabül ettiğini söyledi. Bir öbür analist Pentoshi için, 60.000 doların çok altındaki düzeylerde kutlama yapmak için pek bir neden yok.

Zincir üstü ölçümler neyi gösteriyor?

Capriole yöneticisi Ryan McCoy, haber bülteninde, yatırımcı satış alışkanlıklarındaki değişen dalganın, evvelki düzeltmelerin sonraki kademeleriyle uyumlu olduğunu vurguladı. Bilhassa de son 155 gün içinde hareket edenlerden elde edilen çıkar yahut kayıpların boyutunu gösteren, Glassnode’un Kısa Vadeli yatırımcı harcanan kâr çıktı oranı (SOPR) bilhassa ilgi caziptir. Şu anda 1’in altında bir ortalama puanı olan SOPR, ziyana harcanan coin’lerin sayıca düştüğünü gösteriyor.

McCoy, “Tipik olarak, bu metrik tabanda başlayıp daha sonra yükselmeye başladığında, daha sürdürülebilir bir fiyat eğilimi başladı” dedi. McCoy, “Kasım ayından bu yana %38 düşüşe karşın, Uzun Vadeli Sahipler Bitcoin’i tutmaya devam ediyor” diye özetledi.

Bitcoin için temel faktörler olumlu duruyor

Müspet ağ temelleri, Bitcoin piyasası iştirakçileri kümesinin güçlü inancının altını çiziyor. Madenciler, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 doları görmelerine karşın, coin’lerini satmıyor, biriktiriyor. Birebir vakitte, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ağ hashrate’i tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinde. MiningPoolStats’ın varsayımlarına nazaran hashrate şu anda saniyede 190 exahash’in (EH/s) üzerinde. Bu ortada, bu haftanın ilerleyen saatlerinde Bitcoin ağ zorluğu yaklaşık %2,4 artacak.

Kaygı ve Açgözlülük Endeksi neleri gösteriyor?

BTC hassaslığı, 2022’ye soğuk bir halde başladı: Crypto Fear & Greed Index “aşırı korkuyu” ölçtü. yatırımcı hisleri, mevcut aralıktaki daha küçük fiyat hareketlerine karşı epeyce hassas hale geldi. Dehşet ve Açgözlülük bunu yansıtıyor ve fiyat hareketi çok az değişiklik sunmasına karşın hafta sonundan bu yana 8 puan yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.