Alt Coin

İşte Bu Hafta Cepleri Dolduran 5 Altcoin ve Beklentiler!

14 Ocak’tan 21 Ocak’a uzanan haftada yatırımcılarının ceplerini dolduran 5 altcoin projesine ve analist Valdrin Tahiri’nin teknik tahlillerine bakalım. Listede, altcoin’lerin trend tahlillerini ve kırılım noktalarını işliyoruz.

  1. BitTorrent (BTT) : %6.56
  2. Theta Fuel (TFUEL) : %4.78
  3. Decred (DCR) : %1.99
  4. FTX Token (FTT) : %4.15
  5. Klaytn (KLAY) : %0.65

İşte haftanın en büyük yararları

BTT, 22 Haziran’dan bu yana simetrik bir üçgen içinde süreç görüyor. Ayrıyeten, formasyonun sonuna yaklaşıyor ve belirleyici fiyat hareketleri gösterebilir. Teknik kısımda, hem RSI hem de MACD değerli yükseliş sapmaları (yeşil çizgiler) oluşturduğundan, kimi yükseliş işaretleri gösteriyor. Analiste nazaran modelden kopuş en muhtemel senaryo üzere görünüyor.

TFUEL, 8 Mart’ta başlayan 276 günlük bir müddet boyunca 0,23 dolarlık yatay alanın üzerinde süreç görüyordu. 4 Aralık’ta, ondan ayrıldı ve 27 Aralık’ta direnç (kırmızı üçgen) olarak onayladı. Token o vakitten beri aşağı gerçek hareket ediyor.  Takviye alanının yaklaşık bir yıldır yürürlükte olması nedeniyle, analiste nazaran geri kazanılmadıkça eğilim yükseliş olarak kabul edilemez.

DCR, 14 Nisan’da ATH fiyatı olan 250 dolara ulaştığından beri düşüyor. 100 dolarlık yatay takviye alanının dört katı üzerine sıçrarken, 5 Aralık’ta bozuldu ve on gün sonra alanı takviye olarak doğruladı (kırmızı simge). Bir sonraki güçlü takviye alanı 46 dolar. Bu alanın altında belirleyici bir kırılma, analiste nazaran 10 dolar civarında ATL düzeylerine yanlışsız bir düşüşü tetikleyebilir.

Altcoin FTT belirleyici dayanak düzeyine ulaştı

FTT, 9 Eylül’den beri alçalan bir direnç çizgisini izliyordu. 8 Ocak’ta 33.8 dolara geriledi. Lakin, token sonrasında eğilimi aksine çevirdi ve o vakitten beri üst yanlışsız hareket ediyor. 14 Ocak’ta alçalan direnç çizgisinden çıktı. Yukarı istikametli hareket değerli olmasa da, FTT daha evvel direnç olarak hareket eden 43,5 dolar alanının üzerinde tutunmaya çalışıyor. Başarılı olursa, analiste nazaran alan takviye olarak doğrulanır. Yükseliş yapısının bozulmadan kalması için FTT’nin bu alanın üzerinde tutunması gerekiyor.

KLAY, 4 Aralık’tan beri yükselen bir paralel kanal içinde yükseliyor. Bu tıp kanallar çoklukla düzeltici hareketler içeriyor. Bu nedenle, aksiye istikamette hareket beklenebilir. Ayrıca, token bu kanalın alt kısmında süreç görüyor ve kırılma mümkünlüğünü destekliyor. Gerçekleşmesi durumunda en yakın dayanak alanı 1,05 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.