Bitcoin

İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, Bitcoin (BTC) mevcut düzeyden yükselirse, kısa vadede altcoin projeleri MATIC, NEAR, ATOM ve HNT fiyatını artırabilir. Noel gününde 50.000 doların üzerinde kalan Bitcoin, 26 Aralık’ta satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Analist, Bitcoin fiyatındaki muhtemel düşüşün nedenlerinden birinin, Binance borsasına girişlerdeki artış olduğunu belirtiyor. Bilgi tahlili hesabı Material Scientist ise, Binance’in girişlerinin ‘yeni bir oyuncu’ nedeniyle olabileceğini söylüyor.

Kripto piysasına genel bir bakış

Bitcoin’in PlanB’nin Aralık ayı için 135.000 dolarlık taban model fiyat iddiasını kaçıracağı neredeyse kesin olsa da, stoktan akışa fiyat modelinin yaratıcısı yükselişini sürdürüyor. Bitcoin’in 51.000 dolarlık fiyatının, bu yarılanma döngüsü için 135.000 dolarlık varsayımın oyunda kalmasını sağlayan modelin bir standart sapması içinde kaldığını söylüyor.

Kripto piyasası bilgilerinin günlük görünümü / Kaynak: Coin360

Birkaç varlık yöneticisi 2021’de Bitcoin’i portföylerine ekledi fakat İngiltere’nin eski Şansölyesi Lord Hammond, ferdî yatırımcıları kripto para ünitelerine yatırım yaparken ‘son derece temkinli’ olmaları konusunda uyardı ve “Ana akım yatırım kategorisi olarak kişisel yatırımcılar için mutlaka uygun değil” yorumunu yaptı. Kripto analisti, önümüzdeki birkaç gün içinde kripto kesiminde toparlanmaya öncülük edebilecek birinci 5 kripto para ünitesinin grafiklerini inceliyor. Biz de Rakesh Upadhyay’ın tahlillerini kendi anlatımıyla Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

Başkan kripto Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 23 Aralık’ta 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (49.832 dolar) üzerine çıktı, fakat toparlanma 52.314 dolar ile %38,2 Fibonacci düzeltme düzeyinde bir barikat vurdu. Bu, ayıların şimdi vazgeçmediğini ve rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

BTC günlük grafik / Kaynak: TradingView

BTC, 24 Aralık’ta boğalar ve ayılar ortasındaki meçhullüğü gösteren bir Doji mum grafiği oluşturdu. Bu kararsızlık 25 Aralık’ta aksiye döndü ve fiyat 20 günlük EMA’ya kaydı. Nispi güç endeksi (RSI) orta noktanın çabucak altında ve 20 günlük EMA yassı, bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor.

Fiyat mevcut düzeyden toparlanır ve 52.314 doların üzerine çıkarsa, hissiyatın müspete döndüğünü ve traderların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini gösterir. BTC daha sonra 55.500 dolardan %50 geri çekilme düzeyine ve daha sonra 58.686 dolardan %61,8 geri çekilme düzeyine yükselebilir. Bilakis, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite 200 günlük kolay hareketli ortalamaya (47.569 dolar) ve akabinde 45.456 dolara düşebilir. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış, 42.000 dolara muhtemel bir düşüşün kapılarını açabilir.

Tanınan altcoin Polygon (MATIC)

Poligon (MATIC) güçlü bir yükseliş trendinde. Ayılar 2,70 dolarda şiddetli bir meydan okuma oluştursa da, boğalar fazla yerden vazgeçmedi ve fiyatı bugün tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıkardı.

MATIC günlük grafik / Kaynak: TradingView

Boğalar MATIC fiyatını 2,70 doların üzerinde tutarsa, altcoin yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. MATIC evvel 3,41 dolara yükselebilir ve bu düzey aşılırsa, üst hareket ruhsal işarete 5 dolardan ulaşabilir. Yükselen 20 günlük EMA (2,30 dolar) ve olumlu bölgedeki RSI, boğaların denetim altında olduğunu gösteriyor. Fiyat geriler ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, mevcut kırılmanın bir boğa tuzağı olduğunu gösterecektir. MATIC daha sonra 2 dolara ve daha sonra 1,73 dolara düşebilir.

NEAR Protocol (NEAR)

NEAR Protocol‘ün NEAR tokeni, 23 Aralık’ta düşen kama modelinin üzerine çıktıktan sonra ivme kazandı. Bu, fiyatı güçlü direncin 13,23 doların üzerine taşıyarak yükseliş trendinin yine başladığının sinyalini verdi.

NEAR günlük grafik / Kaynak: TradingView

Ayılar, boğaların yollarını bulmasına müsaade vermek istemiyor ve agresif bir halde 16 dolar düzeyini savunuyorlar. Altcoin, 25 Aralık’ta boğalar ve ayılar ortasındaki kararsızlığı gösteren bir gün içi mum grafiği oluşturdu. Fiyat 14 doların altına düşerse, NEAR 13,23 dolara ve akabinde 20 günlük EMA’ya (11,11 dolar) düşebilir. Her iki düzeyden de güçlü bir toparlanma, hassaslığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Boğalar fiyatı 15,93 doların üzerine çıkarsa, NEAR 17,95 dolara yükselebilir. Ayılar batarsa ​​ve fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutarsa, bu yükseliş görüşü reddedilecek.

Altcoin projesi Cosmos (ATOM)

Cosmos (ATOM), 25 Aralık’ta alçalan kanalın direnç çizgisinin üzerinde patlak verdi ve düşüş trendinin sona erebileceğini gösteriyor.

ATOM günlük grafik / Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (25,91 dolar) yükselmeye başladı ve RSI, boğaların üstün olduğunu gösteren müspet bölgeye yükseldi. Alıcılar fiyatı kanalın üzerinde sürdürürse, ATOM 33,60 dolara ve akabinde 38 dolara yükselebilir. Fiyat, mevcut düzeyden yahut genel direnç düzeyinden gerilerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, traderların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterir. Altcoin daha sonra 200 günlük SMA’ya (24,12 dolar) düşebilir.

Son altcoin Helium (HNT)

HNT, güçlü takviyesi 25 dolardan sıçradı ve 16 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (35,38 dolar) üzerine çıktı. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştı lakin boğalar düşüşü satın aldı ve toparlanmayı 23 Aralık’ta 43,40 dolara uzattı.

HNT günlük grafik / Kaynak: TradingView

Ayılar, %50 Fibonacci düzeltme düzeyi ile 42,14 $ ve %61,8 geri çekilme düzeyi ortasında 46,18 dolar ile üstel bölgeyi savunuyor. Bu, fiyatı, dikkat edilmesi gereken kıymetli bir düzey olan 20 günlük EMA’ya geri çekti. Fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, alıcılar HNT’yi üstel bölgenin üzerine itmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa NNT 51,94 dolara yükselebilir. Bilakis, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, HNT 29,94 dolara düşebilir. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış, fiyatı 25 dolara düşürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.